Šios vietos bulgariškas pavadinimas reiškia „Perėjos urvas“, nes priešinguose urvo galuose yra du įėjimai.
„Prohodna“ urvas – garsiausias iš visų Bulgarijos urvų, nes jo lubose yra išskirtinės simetriškos ertmės, kurias galėjo natūraliai suformuoti erozija. Kartais šiomis ertmėmis teka vanduo, primenantis verkiančias akis, rašoma „Unusaul places“.
Urvas pelnė pravardę „Dievo akys“. Taip yra todėl, kad dėl šviesos, sklindančios pro dvi ertmes, vaizdas primena porą grėsmingų, švytinčių akių, matomų iš abiejų urvo ertmių.
Ironiška, bet kartais ši vieta dar vadinama „Velnio akys“.
Įdomu ir tai, kad „Prohodna“ urvas žinomas ir kaip priešistorinių civilizacijų gyvenamoji vieta.
Šiandien urvą lanko daug turistų, tarp kurių tiek gamtos mylėtojai, tiek aštrių pojūčių ieškotojai. Didysis įėjimas žinomas kaip populiari šuolių su guma vieta, tačiau dažniausiai keliautojai atvyksta norėdami iš arčiau pamatyti unikalų akių vaizdą.
Gerai tai, kad „Prohodna“ urvas yra lengvai pasiekiamas. Jis tūno visai netoli Karlukovo kaimo bei pačios Sofijos. Iš Petro Trantejevo nacionalinės speleologų draugijos biuro pastato į urvą galima patekti patogiu keliu.
Šalia nedidelio įėjimo į urvą pasitinka plati automobilių stovėjimo aikštelė, o nakvynei patogu apsistoti „Kalnų“ svečių namuose.
Kelionė į „Prohodna“ urvą tikrai nėra sudėtinga – nereikia gido, jis atviras ištisus metus. Kita vertus, lankytojų prašoma laikytis tam tikro atsargumo dėl šaltesniais mėnesiais galinčio susidaryti ledo, todėl patartina pasidomėti oro sąlygomis.
Taigi, jei žavi Bulgarija, gamta ir pėsčiųjų žygiai, tikrai vertėtų čia apsilankyti ir pažvelgti į „Dievo akis“...