Tasmanija kai kuriems žmonėms asocijuojasi su virtinėmis grandinėmis surištų nusikaltėlių. Ir ne veltui. Kadaise čia į katorgą buvo išsiunčiami baisiausius nusikaltimus įvykdę Australijos nuteistieji. Tokia nuožmi praeitis dabar laikoma savitu Tasmanijos „paveldu“.
Pavyzdžiui, kalnuota Marijos sala rytinėje Tasmanijos pakrantėje šiuo metu visa yra paversta Nacionaliniu parku. Saloje liko nemažai katorgininkų statytų statinių, juos menančių dalykų, tačiau gyvenimas tapo daug patogesnis. Žolėje dūksta kengūros, šuoliuodamos aplink pataisos namų griuvėsius, čia gyvena tik prižiūrėtojai, nėra automobilių eismo. Kažkuria prasme, tai tarsi vieta, iš kurios išgyvendintas blogis.
Auksarankiai tasmaniečiai
Timesonline.co.uk tvirtinimu, oras Tasmanijoje švariausias pasaulyje. Visa sala yra maždaug Airijos dydžio. Salos „sostinė“ ir didžiausias miestas – Hobartas. Vietiniuose turguose sunku atsispirti tobulai atrodantiems vaisiams ir daržovėms. O tasmaniečių rankų darbo odiniai krepšiniai ne tik funkcionalūs, bet ir labai gražūs. Malonus siurprizas ir tasmanų gaminamo maisto kokybė, o mėgstantiems paskanauti austrių – ši sala tikras rojus. Taip pat Tasmanijoje yra gaminami vynai, o ypač gardžios pinot noir ir riesling rūšys. Jo eksportuojama labai mažai, kadangi daugumą savo pagaminamos produkcijos išgeria patys tasmaniečiai.
Gyvūnijos karalystė
Greta tokių gurmaniškų malonumų negalima sumenkinti neprijaukintos laukinės Tasmanijos gamtos grožio. Tasmanija nuo pagrindinės Australijos valstybės teritorijos ir likusio pasaulio buvo atkirsta mažiausiai 10 tūkst. metų, tad saloje išliko daugybė keistų gyvūnų ir augalų rūšių, kurie neegzistuoja niekur kitur. Dauguma jų yra sterbliniai gyvūnai. Dauguma yra pelės dydžio, bet geriausiai žinomi du didieji šios salos gyvūnai maždaug šuns dydžio mėsėdžiai – Tasmanijos velnias ir Tasmanijos tigras. Daugiau informacijos apie šalį rasite: www.discovertasmania.co.uk.