Vienas iš būdų – prie registracijos stalo paprašyti, kad jūsų lagaminas būtų pažymėtas lipduku „fragile“ – „dūžtantis“, rašo „Travel And Leisure“. Paprastai tokie lagaminai į lėktuvą įkraunami vėliau, o iškraunami anksčiau. Be to, lagaminas tikriausiai bus mažiau mėtomas.
Tokios taktikos minusas – lagaminų krovėjai ne visada pastebi šiuos lipdukus. Be to, jeigu tuo piktnaudžiaus daugelis ir kas trečias lagaminas bus su „dūžtančiais daiktais“, niekas į lipdukus nebekreips dėmesio.
Kitas triukas – iš oro uosto darbuotojo Thomo Lo Sciuto lūpų. „Quora“ puslapyje jis patarė, kad lagaminą užregistruoti reikia kuo vėliau, kad jį gautumėte anksčiau.
„Lagaminai būna kraunami į bagažo vežimėlį iš priekio į galą. Tad jeigu daiktus atiduosite paskutinis, jie bus paskutiniai pakrauti į vežimėlį, o kartu – ir į lėktuvą. Tuomet bus pirmieji iškraunami atskridus į tikslą, – rašė jis. – Jeigu jie pirmi iškraunami iš lėktuvo, tikėtina, kad ir pirmi atsidurs ant bagažo išdavimo juostos.“
Th.L.Sciuto teigimu, vienas iš būdų – gražiai paprašyti, ar galima savo lagaminą atiduoti prie vartų, o ne prie registracijos stalo. Tačiau tai reiškia, kad jame negalės būti skysčių ir kitų daiktų, kuriuos galima vežti registruojamame bagaže, bet ne rankiniame.
Tiesa, bagažo pakrovimo ir iškrovimo sistemos skiriasi priklausomai nuo oro linijų, oro uostų, lėktuvų ir pačių tą darančių darbuotojų. Todėl ne visada tie, kurie registruoja lagaminą vėliau, jo gali sulaukti anksčiau.
Du užtikrinti būdai savo daiktų oro uoste sulaukti anksčiau – skristi pirmąja arba verslo klase, arba prisijungti prie oro linijų dažno skraidytojo klubo ir savo lagaminui gauti pirmumo teisę.