Tuomet nuostoliai siekė apie 2 milijardus eurų, rašo Gazeta.ru. Teroristinis aktas Nicoje, kurio metu žuvo daugiau nei 80 žmonių, dar 200 sužeista, įvykdytas pačiame turistinio sezono įkarštyje. Tačiau šiuo metu Nica ir greta esantys populiarūs pietų Prancūzijos kurortai tuštėja – baimindamiesi naujų teroristinių aktų turistai vengia viešnagės šioje šalyje.
Tai itin prastos žinios Prancūzijai, kuri tik dabar pradėjo atsigauti po pernai lapkritį Paryžiuje įvykdytų kelių teroristinių išpuolių.
Turizmas sudaro daugiau nei 7 proc. Prancūzijos BVP. Turizmo sektoriuje tiesiogiai ar susijusiose srityse dirba apie 2 milijonai žmonių.
2015 metais Prancūziją aplankė apie 84,5 mln. žmonių. Metinis turistų skaičius Nicoje yra apie 4 mln. turistų.
Nica daug metų yra antra populiariausia turistinė vieta Prancūzijoje. Ją lenkia tik šalies sostinė Paryžius. Turizmas kurortinio miesto biudžetui labai svarbus – turistai į Nicos „piniginę“ kasmet suneša maždaug 1,5 mlrd. eurų. Tai sudaro 40 proc. visų Žydrojo kranto turizmo generuojamų pajamų.
Tačiau dabar turistai vėl vengia Prancūzijos ir ypač – Nicos. Baiminamasi, jog šįkart atkurti jų pasitikėjimą bus dar sunkiau nei po Paryžiaus atakų.
Po teroristinių atakų Paryžiuje 2015 m. lapkričio viduryje turizmo pramonė šalyje susidūrė su paklausos sumažėjimu. Nuo 2016 metų pradžios keleivių, atvykstančių oro uostuose Prancūzijoje, skaičius sumažėjo 5,8 proc. Didžiausias keleivių mažėjimas fiksuojamas Paryžiaus oro uoste – 11 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.
Net ir tie turistai, kurie atvyksta į Paryžių, jame praleidžia mažiau laiko. Situacija buvo pagerėjusi Europos futbolo čempionato metu. Tačiau naujas smūgis – išpuolis Nicoje – menkus turistų augimo rodiklius vėl drastiškai nukirto.
Tiesa, į terorizmą skirtingų šalių turistai reaguoja skirtingai. Pavyzdžiui, rusai retai kada atšaukia savo keliones dėl terorizmo grėsmės. Taigi, tikėtina, kad šios šalies turistai į suplanuotas atostogas Žydrajame krante tikrai vyks.