„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Turistė lietuvių pamėgtoje saloje išvydo „pragarą žemėje“: visur buvo tūkstančiai vorų

Grace, „TikTok“ turinio kūrėja, žiemą viešėdama Balyje, Indonezijoje, parodė didžiulį vorų lizdą, kuris buvo pasklidęs ant kelio. Kai kurie vorai buvo jos delno dydžio.
Vorai Balyje
Vorai Balyje / @graces_ _adventures „TikTok“ vaizdo įrašo akimirkos

Kai europiečiai galvoja apie Balį, kyla mintys apie palaimingus paplūdimius, atogrąžų augalus ir nuostabius namus medžiuose, kuriuose galima atsipalaiduoti. Tačiau viena moteris iš Jungtinės Karalystės poilsiautojams norėjo pasakyti vieną priežastį, dėl kurios ji vengtų šios Indonezijos salos žiemos metu, ir sako, kad tai yra „blogiausia“, ką ji kada nors yra mačiusi, rašoma „Daily Star“.

„TikTok“ turinio kūrėja Grace, @graces_ _adventures, teigė, kad gamtos reiškinys, kai saloje išsirikiavo tūkstančiai vorų, yra „košmaras“. Vaizdo įraše ji parodė nuo telefono laidų, medžių ir net namų besidriekiančias voratinklių virtines, kurias dengė didžiuliai vorai.

@graces__adventures welcome to h$ll on earth 🙃🕷️ (dont actually let this put you off Bali i think this is some kind of natural phenomenon and not very common - and was not in a popular location) ❗️ This video is being represented by LADbible Group. For any usage/licensing requests, please email licensing@ladbiblegroup.com #baliviral #balilife #explorebali #arachnophobia #spiders #spiderverse #indonesiatiktok #visitbali ♬ original sound - Grace - Hiking & Travel

Vaizdo įrašo antraštėje Grace teigė, kad tai buvo „pragaras žemėje“. Kalbėdama į kamerą ji pridūrė: „Tai baisiausia, ką pamatysite Balyje! Jei ieškojote priežasties, kodėl NEGALIMA atvykti į Balį, tai štai ji. Tai blogiausia, ką esu mačiusi per visą savo gyvenimą.“

Tačiau Grace nemanė, kad turistai turėtų vengti salos vien dėl to, kad gali pastebėti didžiulius vorus. Ji pažymėjo: „Iš tiesų, tegul tai jūsų neatbaido. Manau, kad tai tam tikras gamtos reiškinys ir nėra labai dažnas – be to, tai nebuvo populiari vieta.“

Atrodė, kad vorai kabo ore, pakibę ant savo tinklų, ir vien pagalvojus apie tai apima niežulys. Be to, kai kurie vorai buvo absoliučiai didžiuliai – išskėtę kojas jie atrodė dideli kaip delnas.

Tai blogiausia, ką esu mačiusi per visą savo gyvenimą.

Kitame vaizdo įraše Grace pateikė dar vieną paaiškinimą. Ji pažymėjo: „Jei jums nepasisekė ir pamatėte vorus „TikTok“ vaizdo įraše, kurį ką tik paskelbiau ir kuris tapo tarsi virusinis, pirmiausia atsiprašau... atsiprašau už košmarus, aš irgi juos sapnuosiu! Jei tai matėte, tiesiog noriu pasidalyti papildoma informacija, nes tikrai nenoriu nieko atbaidyti nuo apsilankymo Balyje.“

Ji pridūrė: „Tikrai, tai pati gražiausia vieta. Čia esu jau 11 dienų ir man patiko kiekviena diena. Tas voratinklio lizdas, kad ir kas tai buvo, esu tikra, kad tai natūralus gamtos reiškinys. Tikėtina, kad tikrai nesusidursite. Tai buvo mažame miestelyje, važiuojant iš Ubudo į Batūro kalną. Važiuojant apie pusantros valandos, aš jį pastebėjau pro automobilio langą ir paprašiau gido apsisukti, nes tiesiog negalėjau patikėti tuo, ką pamačiau.“

@graces__adventures more info on my Bali spider nest - YES its horrific but dont let it put you off visitng Bali, i promise you wont come across it on your travels 😂🕷️ #visitbali #balitiktok #bali #balitravel #spiders ♬ original sound - Grace - Hiking & Travel

Grace pastebėjo, kad, be šios vietos, per savo kelionę ji daugiau matė tik tris ar keturis vorus. Be to, ji sakė, kad nė vienas saloje esantis voras nėra nuodingas. Ji teigė: „Aš esu didžiausia arachnofobė, nekenčiu vorų – tai didžiausia mano baimė, todėl nebūčiau čia, jei jų būtų visur. Neleiskite, kad tai jus atbaidytų!“

Tiesiog negalėjau patikėti tuo, ką pamačiau.

Vaizdo įraše pavaizduoti vorai, matyt, buvo auksaspalviai vorai audėjai. Londono zoologijos sodas teigia: „Auksaspalviai vorai audėjai sukuria iki 1 metro skersmens tinklus. Jų patelės siekia iki 5 cm, neskaitant kojų. Auksaspalvių audėjų patinai gali būti maži, o patelės – iki 50 kartų didesnės už juos.“

Zoologijos sodas taip pat pažymi, kad nors šie vorai paprastai minta vabzdžiais, žinoma, kad jie praryja ir paukščius. Tai – faktas, kuris mus persekios tol, kol jį prisiminsime. Australijos muziejus pažymėjo, kad „auksaspalvių audėjų būriai aptinkami su susipynusiu persidengiančių tinklų tinklu“, kurį jie vibruoja, kad atitrauktų plėšrūnų dėmesį.

Vaizdo įrašų komentaruose žmonės buvo pasibaisėję. Viena moteris rašė: „Mano širdis daužosi. Tai, kad Balio žmonės nieko dėl to nepadarė, nėra gerai. Tai kelia siaubą.“

Vorai yra mūsų draugai, nes jie palaiko ne tokių malonių kenkėjų kontrolę!

Kitas komentatorius pažymėjo: „Esu arachnofobija sergantis žmogus – Balis ir Australija manęs nepamatys.“ Tačiau kiti pritarė Grace, kad tai neįprasta. Vienas turistas sakė: „Balyje buvau 16 kartų, apsistojęs įvairiose vietovėse ir niekada to nemačiau.“

Vietinis gyventojas pridūrė: „Balyje gyvenu jau septynerius metus. Šių vorų yra tik šiaurinėje Balio dalyje, vadinamoje Banglio regionu, arba Kintamani, netoli Batūro kalno.“ O vienas vorų gerbėjas sakė: „Esu tiesiog ekologas, norintis pasakyti, kad vorai yra mūsų draugai, nes jie palaiko ne tokių malonių kenkėjų kontrolę!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“