Pernai Veneciją aplankė 20 mln. turistų. Tai vidutiniškai 60 tūkst. žmonių per dieną, rašo newsru.com. Tai daugiau nei yra Venecijos gyventojų. Venecijoje dabar gyvena tik 48 tūkst. žmonių. Kitąmet jų bus dar mažiau.
Prieš 20 metų Venecijoje gyveno 125 tūkst. žmonių. Dabar šio istorinio miesto gyventojų sparčiai mažėja. Nepaisant to, nekilnojamojo turto kainos mieste auga. Būstą Venecijoje įsigyja užsieniečiai ir komercinės kompanijos.
Venecija – miestas, kuriame nėra kito verslo, tik turizmas, kuris miršta po to, kai gigantiški laivai vakare išplaukia iš uosto.
Vis daugiau italų iš Venecijos keliasi į žemyną ir kasryt atplaukia į Veneciją dirbti padavėjais, kambarinėmis, gondolieriais ir pardavėjais suvenyrų parduotuvėse.
Miestas jau seniai tapo muziejumi ir savotišku turistų pramogų parku. Infrastruktūra, be kurios mieste neįmanoma nuolat gyventi, pamažu nyksta.
Turgavietės, prekybos centrai, buities reikmenų parduotuvės užsidaro. Net kino teatrų savininkai meta šį verslą.
Filmo „Venecijos sindromas“ autorius pasakoja apie miestą, kuriame niekas negyvena, apie miestą vaiduoklį, kur ištisi kvartalai – apleisti, be gyvybės ženklų arba virtę senukų prieglauda. Apie miestą, kuriame nėra kito verslo, tik turizmas, kuris miršta po to, kai gigantiški laivai vakare išplaukia iš uosto.