Apie tai, kas vyksta Ankaroje, ji sužinojo tik grįžusi į viešbutį ir įsijungusi internetą. Nei viešbučio personalas, nei kelionių organizatoriai, iš kurių įsigijo kelionę į Turkiją turistų neinformavo apie surengtą karinį perversmą.
„Kurorte niekas nevyksta, gyvenam atostogų rėžimu. Pajuokavome tik, ar mus skraidins namo pirmadienį, ar dar palaikys čia. Juokai juokais, bet situacija skamba nejuokingai. Nors čia mes nieko panašaus įtarti negalėtume“, – sakė Turkijos kurortiniame mieste Beleke esanti lietuvė.
Pasak jos, viešbutyje gana daug skirtingų Europos šalių žmonių. Bet visi atsipalaidavę, ilsisi ir nėra nei menkiausio panikos ženklo.
Jei ne supanikavę draugai, tai pagalvočiau, kad mes visai kitoje šalyje, o ne Turkijoje, esame
Turkijoje jos šeima ilsisi jau ketvirtą kartą ir tikisi, kad nepaskutinį: „Sena gera patarlė sako: bijai vilko, neik į mišką. Visa Europa yra nesaugi. Gali bijoti skristi į Briuselį ar Turkiją. O gali tiesiog bijoti stotelėje laukti autobuso, kad koks nors girtas ralistas nesugalvotų pasilinksminti...“.
Tai, kad Lietuvos turistai į Turkiją nesibaimina skristi, patvirtina šio ryto skrydžiai: šeštadienį į Turkiją iš Vilniaus išskrido per 300 keleivių.
Į Antalijos kurortą Turkijos pietuose dviem reisais išvyko 173 ir 152 keleiviai, BNS informavo Lietuvos kapitalo užsakomųjų skrydžių bendrovės „Small Planet Airlines“ Marketingo departamento direktorius Simonas Bartkus.
Pasak jo, pagal šiuo metu turimą informaciją, skrydžiai vyks toliau, tačiau situacija bus atidžiai stebima.
Lietuvos užsienio reikalų ministerija šeštadienį paragino lietuvius susilaikyti nuo kelionių į Turkiją, kur pranešta apie karinį perversmą. O šioje šalyje jau esantiems lietuviams patariama likti saugiose vietose, vengti susibūrimo vietų ir laukti oficialios informacijos bei instrukcijų.
Turkijos kariškiai penktadienio vakarą paskelbė perėmę valdžią šalyje. Tačiau šiuo metu skelbiama, kad karinis perversmas Turkijoje neįvyko. Po išgyvento košmaro suimti šimtai įtariamųjų. Vis dėlto situacija Ankaroje tebėra nestabili.