Tai pirmas kartas per 15 metų, kai Vakarų Europos miestai aplenkė Rytų miestus, analizuojant 20 pagrindinių turistinių krypčių.
Savaitgalis Atėnuose dabar vidutiniškai kainuoja 240 eurų, t. y. 15 proc. mažiau nei pernai ir perpus mažiau nei Paryžiuje, kur kainos pakilo 25 proc. Nepaisant sparčiai augančių kainų, Prancūzijos sostinė ir toliau išliko svarbiausiu pasirinkimu 25 proc. keliautojų.
Nors vidutinės viešbučių kainos Lisabonoje gerokai pakilo – nuo 43 eurų už naktį 2021 m. rugsėjį iki 67 eurų dabar – Portugalijos saulėtasis miestas užėmė antrąją vietą.
Mažiau stebina, kad toliau rikiuojasi Krokuva, Ryga, Budapeštas ir Praha, o po jų – Madridas, Berlynas, Dubrovnikas ir Roma. Tai pirmas kartas, kai Madridas, Berlynas ir Roma pateko į pirmąjį dešimtuką.
Kuriuos Europos miestus aplankyti brangiausia?
Apklausa parodė, kad brangiausiai kainuoja Amsterdamas ir Venecija. Šiuose miestuose brangsta apgyvendinimas, nes juose trūksta vietų.
15 iš 20 apklausoje nurodytų miestų apgyvendinimo išlaidos išaugo 20 proc., jos ypač smarkiai padidėjo Amsterdame (104 proc.), Barselonoje (67 proc.) ir Paryžiuje (62 proc.).
Tačiau pusėje miestų sumažėjo išlaidos už maistą restorane. Atėnuose maistas dviem asmenims kainuoja pigiausiai – vidutiniškai 45 eurus, o Stokholme – brangiausiai – 162 eurus.
Kultūrinė patirtis brangiausiai kainuoja Dubrovnike, kur apsilankymas muziejuje, galerijoje ir paveldo objekte kainuoja 66 eurus.
Atliekant tyrimą atsižvelgta į bendrą kelionės kainą, į kurią įeina gėrimai, trijų patiekalų pietūs dviem asmenims su buteliu naminio vyno, dvi nakvynės savaitgalį trijų žvaigždučių viešbutyje, ekskursijos ir miesto transportas.