„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

U.Kiguolis: norėjosi, kad dvaras būtų gyvas

Prieš 2 metus aukcione įsigijęs Lentvario dvarą kaunietis verslininkas sako, kad rūmuose ketina įkurti viešbutį, kavinių, meno inkubatorių ir muziejų.
Lentvario dvaras
Lentvario dvaras / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vieną gražiausių Lietuvos dvarų už kiek daugiau nei 0,5 mln. eurų įsigijo kaunietis verslininkas Ugnius Kiguolis. Ankstesnis savininkas, bankrutavęs verslininkas Laimutis Pinkevičius, dvare per 9 metus spėjo atlikti tik architektūros tyrimus.

„Seniai aš jį buvau nusižiūrėjęs, keitė vis savininkus, buvo man neįperkamas, vienu metu, bet staiga atėjo toks laikas, kada sugebėjau įpirkti“, – pasakojo U.Kiguolis.

Rūmus prie patvenkto Lentvario ežero XIX a. viduryje pastatė grafas Juozapas Tiškevičius. Sūnus Vladislovas juos perstatė iki šių dienų išlikusiu neogotikiniu stiliumi. Sovietmečiu čia veikė Lentvario Kilimų fabriko administracija.

Rūmuose yra išlikę sienų tapybos fragmentų, išgriautos silikatinėmis plytomis užmūrytos erdvės, išvalius šiukšles atverti rūsiai, ekspozicijai paruošta senoji grindų šildymo sistema. U.Kiguolis sako sieksiąs, kad rūmai taptų Lietuvos vizitine kortele.

„Norėjosi, kad dvaras būtų gyvas, o ne, kaip įprasta, įrengia ten kokį muziejų ir ateina du lankytojai per dieną, ir viskas merdi. Norėjosi išplėtoti viziją, kad ten būtų gyva vieta, traukos objektas ir visiems patiktų“, – kalbėjo dvaro savininkas.

Po restauracijos rūmuose, kurių plotas – 3 tūkst. kv. m, įsikurs viešbutis, kavinių, meno inkubatorius ir muziejus, kuriame panaudojant šiuolaikines technologijas bus pasakojama dvaro ir jo apylinkių istorija. Pasak savininko, atsiranda žmonių, kurie turi Lentvario dvarui priklausiusių daiktų, juos tikimasi čia sugrąžinti.

Restauracijos ir rūmų pritaikymo projektą rengusios bendrovės vadovas sako, kad autentiškų detalių ieškojo ir Lenkijoje.

„Atradome tai, kad yra 6 komplektai autentiškų durų, eksponuojamų Varšuvos muziejuje, ir turimomis žiniomis kitame Lenkijos muziejuje ant tvoros yra sumontuoti keturių vėjų statulos, kurios buvo įrengtas ant dvaro terasų“, – sakė UAB „AA Valda“ vadovas Andrius Milkius.

Išskirtiniame Lentvario rūmų bokšte bus įrengti sraigtiniai laiptai su apžvalgos aikštelėmis. Sovietinis antstatas, trečias aukštas, bus nugriautas.

U.Kiguolis įsigijo rūmus ir 2 ha žemės. Tačiau šalia pagrindinio pastato yra žymaus Europos kraštovaizdžio architekto, Eduardo Andre, projektuotas parkas. Jį prižiūri Lentvario seniūnija.

„Mes kol kas tik apšienaujame, kad žmonės galėtų ateiti, išvalome tuos visus suoliukus, kurie akmeniniai buvo, prižiūrime gėlynus, kurie yra įrengti, ir padarėm informacines lentas“, – pasakojo Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas.

Ateityje 3 E.Andre parkus – Užutrakio, Trakų Vokės ir Lentvario – sujungs dviračių takas. Dvaro savininkas sako, kad norėtų prisidėti ir restauruojant Lentvario parką.

„Aš labiausiai norėčiau padaryti taip, kaip buvo sugalvota to žymaus menininko. Kiek tai gausis, dar nežinau, kadangi E.Andre visą parką kūrė, tai ten viso 20 ha, o man priklauso tik 2 iš tų 20. Tai matyt, reikės rasti kompromisą, pasiimti didžiąsias idėjas iš to, kas buvo, ir prisiderinti prie dabarties“, – svarstė U.Kiguolis.

Dvarą verslininkas restauruoja iš savų ir struktūrinių fondų lėšų. Darbus rūmuose tikimasi baigti per 4 metus, skaičiuojama, kad tai kainuos apie 7 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“