Baltos bažnyčios pavojingų liepsnų pašonėje
Arekipa neretai vadinama baltuoju miestu, kadangi didžioji dalis pastatų sukurti iš sillar – šviesios vulkaninės uolienos, surinktos iš aplinkinių ugnikalnių. Pati artimiausia viršukalnė – El Misti.
Beveik šešių kilometrų vulkanas aktyvus, tačiau paskutinį kartą liepsnomis svaidėsi prieš šimtmetį.
Visai greta stūkso vakarinės Andų viršūnės, kurias pamėgo ir profesionalūs alpinistai, ir mėgėjai, pasiryžę įveikti retą aukštikalnių orą bei gyvenvietę apžiūrėti iš aukštai.
XVI amžiuje įkurtame mieste vyrauja kolonijinė bei andalūziška architektūra. Arekipos pasididžiavimas – Plaza de Armas. Viena gražiausių Peru aikščių įsikūrusi senamiesčio širdyje ir yra pagrindinė susitikimų vieta. Sodais ir fontanais išpuoštas skveras, kuriame dieną šurmuliuoja vietinių ir turistų pulkai, driekiasi priešais svarbiausią miesto katedrą.
Nors Belgijos dovanotą šventovę ne kartą krėtė žemės drebėjimai, pastatas išsaugojo baltas sienas ir dabar lankytojus vilioja ne tik maldomis, bet ir muziejumi: greta įspūdingo marmurinio altoriaus eksponuojami jau nebe naudojami šventikų įrankiai bei senoviniai paveikslai.
Arekipos viduje – šventasis miestas
San Camilo turgus – pats seniausias Arekipoje, įsikūręs visai greta senamiesčio. Nors sakoma, jog čia galima rasti visko, ko užsigeidėte, ant prekystalių dominuoja daržovės, vaisiai ir šviežiai spaustos sultys. Dosnūs prekeiviai vos už keletą dolerių prikrauna pilnas lėkštės gardumynų, tad vienos porcijos pakanka net ir dviem labai išalkusiems keliautojams.
Lankantis senojoje turgavietėje tikrai susigundysite vietos delikatesu „Ceviche Mixto“. Patiekalo sudėtyje esančios jūros gėrybės nekepamos ir neverdamos, tik apliejamos citrinų sultimis, tad net ir išrankiausi valgytojai savo receptoriais pajus tikrą vandenyno skonį.
Mažiau nei milijoną gyventojų talpinančios Arekipos viduje slepiasi dar vienas miestas – Santa Catalina vienuolyno kompleksas. 20 tūkst. kvadratinių metrų teritorijoje, išraizgytoje gatvėmis, stūkso atskira bažnyčia ir šiai gyvenvietei priklausančios kapinės.
Šventovė veikia kaip meno galerija – ryškiai oranžinės ir mėlynos sienos saugo Biblijos motyvais išpuoštą XVII amžiaus drobių kolekciją. Vienuolynui praradus dalį religinės svarbos, vietos gyventojai gali lengviau atsipūsti – anksčiau kiekviena šeima privalėdavo jauniausiąją dukrą atiduoti į šiuos Dievo namus.
Patekti į kalnų ir vulkanų papėdėje įsikūrusią Arekipą nesudėtinga. Siauras gatves kerta Panamerikos plentas – ilgiausias pasaulyje greitkelis, besidriekiantis nuo Meksikos iki Argentinos. Tad keliaujant po Pietų Ameriką, verta suplanuoti kelionę į baltąjį miestą.
Kelionių į Peru specialistai – kelioniuakademija.lt