Kelionių ekspertai rekomenduoja šią kryptį rinktis poilsiautojams, norintiems sulėtinti tempą ir pasimėgauti originalios regiono gamtos peizažais, žavingais miesteliais ir kaimeliais, vietinėmis tradicijomis.
Karibų regionas Europoje
Kalabrija – pietų Italijos regionas, sudarantis metaforišką itališko bato galą. Ji laikoma Europos Karibų regionu dėl dangaus žydrumo paplūdimių, savito kraštovaizdžio ir mažų kaimelių žavesio. Regiono kraštovaizdį puošia miesteliai kalvų šlaituose, senovinės graikų šventyklos ir bizantiškos bažnyčios.
Italija jau dešimtmetį nesitraukia iš geidžiamiausių lietuvių atostogų krypčių penketuko, rodo kelionių organizatoriaus užsakymu atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.
„Atostogų ištroškę poilsiautojai renkasi ne tik gerai žinomus šalies regionus, pavyzdžiui, Toskaną, šalies sostinę ar Siciliją. Pastebime, kad auga susidomėjimas ir mažiau žinomomis Italijos kryptimis. Viena tokių – unikalioji Kalabrija, kuri pastaruoju metu sulaukia vis daugiau turistų ir iš Lietuvos“, – sako Sigita Vaitelė, kelionių organizatoriaus produkto vadovė.
Pasak jos, gyventojus čia vilioja ne tik malonus klimatas, tačiau ir krištolo skaidrumo jūros: rytuose – Jonijos, vakaruose – Tirėnų, o pietuose – Mesinos sąsiauris. Todėl jūra yra svarbi Kalabrijos kultūros ir virtuvės dalis.
Paplūdimių meka
Iš trijų pusių apsupta vandens, Kalabrija gali pasigirti net 800 km ilgio pakrante, garsėjančia paplūdimių įvairove, tad atostogų metu, kas dieną galima išbandyti vis kitą.
„Netoli Capo Vaticano švyturio yra daugybė paplūdimių, įsispraudusių į Tirėnų jūros pakrantės vingius. Čia driekiasi ir daugiau kaip 100 km. nenutrūkstanti paplūdimių kurortų juosta. Amantea – platus smulkaus smėlio paplūdimys, ypač tinkantis maudynėmis su vaikais“, – pristato S.Vaitelė.
Jonijos jūros pakrantėje pasirinkimas ne mažesnis: po Pietra Grande uolomis įsikūręs Caminia paplūdimys, spalvotų žvejų laivelių vaizdais traukiantis Soverato paplūdimys.
Atraskite laukinę gamtą
Kalabrija – tai laukinės gamtos regionas, kuriame vešlūs kalnų miškai plyti vos už kelių kilometrų nuo jūros. Miškais apaugusi regiono teritorija yra viena didžiausių Italijoje. Stačios uolos, plačios aukštumos ir gausiai apaugusios augmenija upės sustiprina atšiaurios gamtos įspūdį.
Pasak kelionių ekspertės, unikalią Kalabrijos gamtą saugo keli nacionaliniai parkai. Vienas iš jų – Pollino – yra didžiausia saugoma teritorija Italijoje, 2015 m. įtraukta į Europos ir pasaulinį UNESCO geoparkų tinklą. Tarp dviejų jūrų įkurtame parke stūkso penkios daugiau nei 2 km aukščio viršukalnės ir randama didelė Apeninų kalnams būdingos faunos ir floros įvairovė.
Pollino – yra didžiausia saugoma teritorija Italijoje, 2015 m. įtraukta į Europos ir pasaulinį UNESCO geoparkų tinklą.
Didžiausioje Europos aukštumoje plytintis Sila nacionalinis parkas dėl savo geologinių ypatybių sukuria unikalų Kalabrijos regionui kraštovaizdį. Vaizdingomis panoramomis ir originalia ekosistema garsėjančio parko platybes papildo ir trys didieji Italijos ežerai: Cecita, Arvo ir Ampollino.
Leiskitės į gastronominę kelionę
Kokios atostogos be naujų skonių potyrių? O ypač viešint Kalabrijoje, kur patiekalų pasirinkimas yra iš tiesų platus – pradedant šviežia žuvimi, jūros gėrybėmis, baigiant konservuotomis daržovėmis bei aitriaisiais pipirais.
Ekspertai pataria paragauti konservuotų ančiuvių, tuno, kardžuvės, saldžiųjų raudonųjų svogūnų. Verta įvertinti ir peperoncino skonį, tai neoficialus Kalabrijos simbolis – rago formos raudonoji aitrioji paprika. O jei aštriems skoniams esate jautrūs, atkreipkite dėmesį į restorano patiekaluose esančias sudedamąsias dalis, nes peperoncino rasite beveik visuose pomidorais pagardintuose patiekaluose.
„Paragaukite ir vietinės Kalabrijos dešros – nduja. Tai vytinta dešra, gaminama iš kiaulienos ir peperoncino, o kartais ir kitų prieskonių, pavyzdžiui, pankolio. Ji puikiai dera su makaronais, pica, omletu, risoto“, – rekomenduoja S.Vaitelė.
Jei norite kažko saldaus, siūloma paragauti riešutų deserto – torrone gelato arba anyžinių bandelių su citrinos žievelėmis – ginetti.