1. Sausiausia pasaulio dykuma
Atakamos dykuma tai nepaprastai unikali teritorija, besidriekianti Pietų Amerikoje, Čilės ir peru apylinkėse, tarp Ramiojo vandenyno ir Andų. Kadangi ją iš visų pusių supa kalnai, netoliese esantys ledynai yra itin menki, dėl to dykuma laikoma pačia sausiausia vieta visoje planetoje. Metinis kritulių kiekis čia siekia vos 3mm, o nelietingi laikotarpiai gali tęstis net iki 40 dienų. Neįtikėtina, tačiau vienintelis drėgmės šaltis čia – rūkas, tad neįprastai vėsioje Atakamoje gyvybė beveik neegzistuoja.
2. Ilgiausia džiunglių karalienė
Apie vieną iš dviejų, drauge su Nilu, ilgiausių pasaulio upių – Amazonę, tikrai esate girdėję per siaubo trilerį „Anakonda“.
Įspūdingo dydžio gigantė susidaro iš dviejų peru Andų ištekančių upių – Maranjonui ir Ukajaliui, o džiunglių karalienės ilgis siekia apie 6400 km. Tiesa, tai nėra tikslus skaičius, kadangi vis dar ginčijamasi dėl vandens telkinio ištakų, taigi matmenys nėra iki galo suskaičiuoti.
Čia jus pasitiks ne tik ypatingas džiunglių apsuptyje vinguriuojančios Amazonės vaizdas, bet ir teritorijoje gyvenantys elektriniai unguriai, piranijos, anakondos ir net Amazonės delfinai.
3. Ryškiai raudoni toliai
Kolorados dykuma absoliučiai kitokia nei įprastos rudos spalvos dykynės – ji ryškiai raudona. Pietvakarių Bolivijoje, Altiplano plokščiakalnyje, netoli Čilės sienos telkšantis seklus druskos ežeras abejingų nepalieka: į tolį besitęsiantis raudonis, milžiniškų žemės spalvos kalnų fone sukuria stulbinantį vaizdą, kurį nepaprastai papildo vietovėje sutinkami Džeimso ar Andų grakštieji flamingai. Beje, teritorija gali didžiuotis unikalia spalva dėl mineralų nuosėdų ir dumblių pigmentacijos vandenyje.
4. Giliausia pasaulio bedugnė
Peru Anduose apie 100 km į šiaurę nuo Arekipos galima išvysti į rekordų knygą dėl savo gylio įrašytą Kolkos kanjoną. Jis nėra labai populiarus, nes įsikūręs nuo pasaulio atsiskyrusioje Andų vietovėje, tačiau tai gigantui prideda tik dar daugiau žavesio ir paslapties. Nuostabų horizonto vaizdą papildo visai netoliese esantis Ugnikalnių slėnis, glaudžiantis per 100 jau užgesusių vulkanų. O Toro muerte – karštoje smėlingoje duobėje galėsite išvysti tūkstančius baltų lauko riedulių su mistiškomis geometrinėmis figūromis bei gyvačių, lamų ir žmonių piešiniais.
5. Vėžlių karalystė
Ramiajame vandenyne išsimėčiusios, kadaise bevertėmis laikytos, tačiau dabar griežtai saugomos UNESCO – Galapagų salos. Tai seniausios, maždaug prieš 5 mln. m. susiformavusios, vulkaninės kilmės salos, kuriuose yra veikiančių ugnikalnių. 16 didesnių ir visa galybė mažyčių žemės lopinėlių priklauso Ekvadorui ir stulbina visą pasaulį ne tik savo augmenijos, bet ir išskirtinės gyvūnijos grožiu.
Vietovėje gausu retų, niekur daugiau nesutinkamų, žuvų ir ypač roplių. Ne veltui žodis „Galapagai“ senąja ispanų kalba reiškia vėžlio pavadinimą. Keliautojus taip pat vilioja ir visus metus besitęsiantis švelnus drėgnas klimatas.
Egzotinių kelionių į Pietų Ameriką specialistai – kelioniuakademija.lt