VIETOS:
Mažosios Lietuvos istorijos muziejus
Kur: Didžioji Vandens g. 2
Kada: 10-18 val.
Vasario 16 d. 13.00 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaroma paroda „Nepriklausomybės diena. Vasario 16-osios minėjimas Klaipėdoje“. Joje pristatoma savita, per ištisą šimtmetį nusidriekusi pagrindinės Lietuvos valstybės šventės minėjimo uostamiestyje istorija. Iškart po atidarymo vyks diskusija „1918-ieji Baltijos ir Vidurio Rytų Europos regione“. Joje dalyvaus istorikai doc. dr. Algirdas Jakubčionis (Vilniaus universitetas) bei prof. dr. Vygantas Vareikis (Klaipėdos universitetas).
Laikrodžių muziejus
Kur: Liepų g. 12
Laikrodžių muziejuje Vasario 16-ąją vyks ir renginiai, ir kartu tai bus puiki proga apžiūrėti ekspozicijas muziejuje, kuris pagal savo specifiką yra vienas retesnių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Nuo 13 val. bus galima susipažinti su parodos „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai"“ eksponatais. Parodos pagrindą sudaro iškilios asmenybės P.Šerno gyvenimo ir veiklos dokumentinė bei fotografinė medžiaga.
1918 m. Nepriklausomybės paskelbimas Didžiojoje Lietuvoje išaugino visą kartą Lietuvos patriotų, lietuvybės puoselėtojų. Toks buvo ir P. Šernas, atvykęs į Klaipėdą 1931 m. vadovauti Žemės bankui, tapusiam vienai svarbiausių lietuviškumo atramų Klaipėdos krašte, kuriame ilgai dominavo stiprus vokiškas pradas.
Muziejus 39/45
Kur: Priešpilio g. 2
Kada: 10-18 val.
Vasario 16-ąją bus galima nemokamai aplankyti vos prieš mėnesį duris atvėrusį Mažosios Lietuvos istorijos muziejui priklausantį Muziejų 39/45. Jis įsikūręs po pylimu, buvusios Klaipėdos pilies rytinės kurtinos vietoje, kur karo metais vokiečiai įrengė sprogmenų sandėlį. Šis muziejus pristato Klaipėdos miestui ir kraštui labai svarbų ir skaudų istorijos etapą – Antrąjį pasaulinį karą.
Banknotų paroda
Kur: Renginių salėje (Žvejų g. 4)
Kada: 17–23 val.
Vasario 14–18 d. 17–23 val. Renginių salėje (Žvejų g. 4) veiks Lietuvos banknotų paroda, skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Parodoje bus galima pamatyti visus Lietuvos banknotus nuo 1991-ųjų, įskaitant „maisto talonus“, kupiūras su klaidomis, daugumai nematytus bei apyvartoje nepasirodžiusius 100, 500 ir 1000 litų banknotus, taip pat 1991-ųjų Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotus – centaurus bei litaurus, cirkuliavusius visuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamuose renginiuose, vykusiuose 1991 m. liepos 27–rugpjūčio 4 d.
Parodoje bus įrengtas ir ultravioletinis apšvietimas, kuris leis išvysti banknotų apsaugos ženklus. Visos ekspozicijos metu turėsime šilumos kampelį, kuriame lankytojai galės pasišildyti karšta kava ir arbata. Kolekcijos savininkas – Jevgenijus Sokolovas.
RENGINIAI:
Klaipėdos šviesų festivalis
Kur: visa Klaipėda
Kada: vasario 15 – 17 d., 18-23 val.
Vasario 15–17 d. į šviesų jūrą kviečianti Klaipėda naują šimtmetį ragina pasitikti žengiant pro įspūdingus Italijos menininkų "Šimtmečių vartus", kurie centrinę miesto arteriją – Turgaus gatvę, pavers šviečiančiu stebuklu. Festivalio programoje – pora dešimčių intriguojančių projektų, šviesos instaliacijų – specialiai sukurtų Klaipėdai bei skirtų istoriniam Lietuvos valstybės 100-čiui.
„Klaipėdos „Šviesų festivalis“ – vienas šviesiausių, įspūdingiausių ir labiausiai įsimenančių festivalių visoje Lietuvoje. Kasmet smarkiai augantis renginys apjungia ne tik vietos menininkų idėjas, bet ir ieško tarptautinių šviesos atspalvių.
Šimtmečio dūzgės Ievos Simonaitytės bibliotekoje
Kur: Herkaus Manto g. 25
Kada: vasario 15 d., nuo 22 val.
Lietuvai švenčiant šimtmečio jubiliejų, turime unikalią progą susiburti, prisiminti, kas esame ir iš kur esame kilę. Tai – kartą per gyvenimą pasitaikanti proga, kurią tiesiog privalome paminėti ir atšvęsti būdami kartu, tad I.Simonaitytės biblioteka su nekantrumu laukia šimtmečio išvakarių ir Jūsų!
Nuo 22 val. vyks šokių vakaras, vidurnaktį bus giedama Tautinė giesmė, po jos vyks performansas „Aktas“, akcijos „Lietuviška knyga pasaulyje“ ir „Žinutė kitam šimtmečiui“.
„Geltona. Žalia. Raudona“ projekto renginiai
Kur: visoje Klaipėdoje
Kada: visą dieną
Uostamiestis savo gyventojus ir miesto svečius kvies į ekskursijas autobusu ir pėsčiomis, taip pat į daugybę edukacinių užsiėmimų ir kūrybinių dirbtuvių. Jų metu, valstybingumo maršrutų dalyviai galės ne tik susikurti sau tautiškais atributais papuoštą laikrodį, bet ir pastatyti kinetinio smėlio Gedimino pilies antrininkę.
Visi renginiai yra NEMOKAMI, tačiau į juos vykdoma išankstinė registracija čia.