Meninio medžio apdirbimo specialistas, marijampolietis Romas Šimanauskas prie sodybos dvylika skulptūrų įkurdino prieš kelis mėnesius.
Skulptūras jis pagamino per trejus metus. Jos – iš stiklo pluošto ir dervos – iš tokios žaliavos gaminamos valtys, tokią technologiją naudoja Kauno aviacijos gamykla.
„Kišenės per silpnos, kad iš akmens padaryt. Iš betono daryt – technologijos darymo, formos sudėtingos. Tai šita medžiaga pasirodė pati tinkamiausia, nes lengva, skulptūros sveria 20–25 kilogramų, lengva sudėlioti“, – pasakojo skulptūrų kūrėjas Romas Šimanauskas.
Niekada Velykų saloje nesilankęs lietuviškų skulptūrų autorius sako informacijos apie jas ieškojęs internete.
Velykų salos, priklausančios Čilei, akmeninės skulptūros iškaltos iš ugnikalnio uolų, jų saloje – daugiau nei 800. Manoma, kad skulptūras prieš daugiau nei 500 metų iškalė vietos gyventojai – polineziečiai, siekdami įamžinti žymias salos šeimas. Jų aukštis – nuo 6 iki 10 metrų, nors aukščiausia – beveik 22 m, sverianti 160 tonų.
Skulptūrų kūrėjas iš Suvalkijos sako, kad Velykų salos moai kopijos beveik tikslios, tik simboliai šiek tiek sulietuvinti.
Kūrėjo planuose – skulptūras apšviesti. Dabar įspūdingiausiai jos atrodo tekant ir leidžiantis saulei.