Ventės ragas, labiausiai žinomas dėl jame įkurtos migruojančių paukščių žiedavimo stoties, yra viena lankomiausių pamario krašto vietovių. Turistų čia apstu visais metų laikais. Tyla, ramybė, neaprėpiamos marios ir tolumoje matomas Nemunas – labiausiai traukia poilsiautojus. Jokio triukšmo, jokios komercijos, tik tyla ir retkarčiais pasigirstantys vaikų klausimai: „Mama, o kas ten kitame krante?“, „O kam tie tinklai? Juk ne žuvims“.
Šilutės turizmo informacijos centro duomenimis, Ventės ragą per metus aplanko apie 35-50 tūkst. turistų. „Daugiau apsilanko pavasarį, kai parskrenda paukščiai, prasideda potvyniai. Žmonėms toks vaizdas atrodo egzotiškai. Žiemą per ledonešį, kai iš Nemuno ima plaukti lytys, taip pat sulaukiame svečių. Na, ir vasarą, atvyksta šeimos, žvejai, pramogautojai“, – pasakojo Šilutės informacijos centro vadovas Edvardas Judžentis.
Ventės ragą aplankę poilsiautojai būtinai užlipa į seniausią iš septynių Lietuvoje esančių švyturių.1863-iaisiais pastatytas švyturys puikiai išsilaikęs – į viršūnę veda sukti metaliniai laiptai. Šis objektas pripažintas valstybės saugomu technikos paminklu.
Tačiau pats patraukliausias pusiasalio objektas – 1929-aisiais profesoriaus Tado Ivanausko įkurta paukščių žiedavimo stotis, veikianti iki šių dienų. Skaičiuojama, kad pro šią vietovę migraciniu laikotarpiu praskrenda iki 300 tūkst. paukščių per parą. Teigiama, kad per metus stotyje sužieduojama apie 60-80 tūkst. paukščių.
Prieš kelerius metus pastatyta nauja medinė apžvalgos aikštelė, – nuo jos puikiai atsiveria vaizdas į Kuršių neriją – matomos Nidos kopos, Preila.
„Atvažiuojame čia kiekvienais metais. Pasivaikščiojimas pamariu, molu, susitikimas su vietos žvejais – puiki pramoga“, – pasakojo iš Klaipėdos atvykusi Diana su vaikais.