Vienintelė valstybė, kurios visa teritorija yra aukščiau 1400 m virš jūros lygio

Jeigu kas paklaustų, kokia valstybė pasaulyje yra aukščiausiai jūros lygio? Atsakymai tikriausiai skirtųsi. Vieni įvardytų tą, kuriai priklauso aukščiausias taškas planetoje – Nepalą, kuriame yra 8 848 m aukščio Everestas. Kiti galbūt vertintų vidutinį aukštį virš jūros lygio, tuomet atsakymas būtų Butanas, kurio vidutinis aukštis yra 3 280 m virš jūros lygio.
Lesotas
Lesotas / 123rf.com nuotr.

Nepale aukščio kontrastas labai didelis. Žemiausia jo vieta yra iškilusi vos 70 m virš jūros lygio, ir jo aukščio skirtumas nusileidžia tik Kinijai.

Tačiau planetoje yra ir vieta, kurios visa teritorija yra aukščiau nei 1400 m virš jūros lygio. Ir ji ne Himalajuose, o pietinėje Afrikoje. Tai nedidelė (30 355 kv km) Lesoto karalystė, iš visų pusių apsupta Pietų Afrikos Respublikos.

Žemiausias Lesoto taškas yra 1,4 tūkst. m virš jūros lygio, kur suteka Oranžinė ir Makalengo upės. Jokia kita šalis net iš tolo neprilygsta šiuo aspektu – nė vienos kitos valstybės žemiausias taškas nėra iškilęs aukščiau nei 1 000 m virš jūros lygio.

80 proc. Lesoto yra aukščiau nei 1,8 tūkst. metrų aukštyje. Aukščiausias šalies taškas yra Thabana Ntlenyana (3 482 m) įspūdingame Drakensbergo kalnyne.

Nors Lesotas yra Pietų Afrikoje, dėl geografinių ypatybių nemaža dalis šalies yra nuolat padengta sniegu, o žiemos čia šaltos – temperatūra nukrenta iki -18 laipsnių, kad tokiose platumose yra nematyta. Augalija čia primena Alpes – medžių nedaug, daugiausiai auga alpiniai augalai.

Po Lesoto sąraše šalių, kurių visa teritorija yra aukščiausia, eina Ruanda. Žemiausias jos taškas yra 950 m virš jūros lygio. Trečioji – Andora (840 m).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis