Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vikingų laivu per Lietuvą plaukiantys baltarusiai susipažino internete

Penktadienį pro Kauną praplaukė baltarusių keliautojai, autentišku vikingų laivu plaukiantys iš Gardino į Klaipėdą.
Baltarusių laivas Kaune
Baltarusių laivas Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Baltarusių kelionės tikslas – Jūros šventė Klaipėdoje. Pernai čia lankęsi svečiai buvo pakviesti apsilankyti dar kartą. Šįsyk keliautojai nusprendė kelionės tikslą pasiekti savo jėgomis vandeniu, nes ankstesnėje kelionėje laivas buvo atvežtas sausuma.

Internete paskelbę apie planuojamą kelionę trys jos organizatoriai subūrė vienuolika bendraminčių, panorusių keliauti kartu. Taip į kelionę išsiruošė grupė tarpusavyje nepažįstamų žmonių.

Vikingų genties vardu pakrikštytas laivas liepos 14 dieną kelionę į Klaipėdą pradėjo Gardine. Devyni baltarusiai aštuntą kelionės dieną pasiekė Kauną. Čia prie jų prisijungė dar du žmonės.

Kaune keliautojams prireikė pagalbos, atplaukę iki Kauno marių, jie laivą turėjo perkelti atgal į upę. Čia į pagalbą atskubėjo Kaune esančios VĮ „Vidaus vandenų kelių direkcija“ darbuotojai, jie laivą atgabeno į Marvelės krovininę prieplauką, kurioje laivas buvo nuleistas į Nemuną.

Prieš nuleidžiant laivą į vandenį teko atlikti ir šiokį tokį remontą. Dėl nusekusio upės vandens vikingų laivas užplaukė ant akmenų ir apgadino kylį. Bet tai nebuvo vienintelis nesklandumas, laukęs keliautojų Lietuvoje.

Prie Druskininkų laivui užplaukus ant seklumos teko sugaišti porą valandų, kol pavyko išsivaduoti, o prie Alytaus plaukiant po tiltu burės stiebas užsikabino už trosų. Kiek sutrikusius svečius Lietuvos upeiviai ramino, kad nuo Kauno plaukti bus lengviau, mat likusi kelionės dalis labiau pritaikyta laivybai.

VIDEO: Vikingų laivas išplaukė iš Kauno

Gintaro keliu

Tokį kelią keliautojai pasirinko todėl, kad Nemunas teka tiek Baltarusija, tiek Lietuva ir juo galima pasiekti Baltijos jūrą.

Kaip sakė vienas iš įgulos narių, skandinavai iš jūros įplaukdavo irgi į šią upę prekybos tikslais, todėl šis kelias nėra naujas, jis net turėjo savo pavadinimą – Gintaro kelias.

Didžiąją kelionės dalį baltarusiams teko įveikti irkluojant. Nepalankiai pūtęs vėjas bures leido iškelti vos kelis kartus. Todėl įgulai prie irklų tenka praleisti po 8–10 valandų per dieną.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Igoris Beganskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Igoris Beganskis

„Šiuo laivu plaukiame jau antrame žygyje. Tikslas – pasiekti Klaipėdą, dalyvauti Jūros šventėje ir dar šiek tiek paplaukioti jūra. Namo keliausime įprastai, autobusu, o laivas bus pargabentas tralu“, – sakė vienas iš kelionės organizatorių Igoris Beganskis.

Kartu su vyrais plaukia ir viena moteris. Paklausta, ar nėra sunku keliauti su tiek vyrų, moteris sakė, kad atlieka tokius pačius darbus kaip ir jie, gal kiek dažniau tenka gaminti vakarienę gryname ore, ko iki šiol daryti nėra tekę. Bet lauke ant ugnies gaminamas maistas visada išeina skanesnis nei įprastai ruoštas namuose, todėl didelių priekaištų nesulaukia.

„Šiame laive nesvarbu kas esi, svarbiausiai, kad gali irkluoti“, – juokėsi keliautoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai