Vilniuje startavo nemokamų ekskursijų ciklas čia apsigyvenusiems ukrainiečiams

Specialiai ukrainiečiams surengtos 9 pirmosios ekskursijos sulaukė apie 250 dalyvių. Vilnius ir toliau tiesia pagalbos ranką nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Sostinėje apsistoję Ukrainos piliečiai kviečiami nemokamai naudotis viešuoju transportu, lankytis muziejuose ir dalyvauti ekskursijose, kurios supažindina su miesto istorija bei svarbiausiais objektais.
Labiausiai vertina akivaizdų miesto palaikymą Ukrainai
Ukrainiečiai labiausiai vertina akivaizdų miesto palaikymą / O.Posaškovos nuotr.

Šį savaitgalį ukrainiečių laukia naujos ekskursijos po Vilnių. Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ iniciatyva informaciją apie nemokamas veiklas sostinėje galima rasti specialiame polapyje.

Kviečia pažinti Vilnių

Lietuvos sostinė nuo pat Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios išreiškė nuoširdų palaikymą ukrainiečiams, drąsiai kovojantiems už savo laisvę ir demokratines vertybes. Ieškodamas įvairių būdų padėti, miestas siūlo savo namus turėjusiems palikti ukrainiečiams nemokamai lankytis Vilniaus muziejų ekspozicijose, dalyvauti ekskursijose bei naudotis viešuoju transportu.

„Bėgdami nuo karo į Lietuvą atvyko jau daugiau nei 30 tūkst. ukrainiečių ir šis skaičius nuolat auga. Didžioji dalis – daugiau nei 11 tūkstančių jų apsistojo ir kuriasi Vilniuje, kur jiems suteikiama visa būtina pagalba. Tam, kad gyvenimas sostinėje ukrainiečiams būtų patogesnis, o naują miestą būtų galima pažinti ir savo kalba, kiekvieną savaitgalį kviečiame Vilniuje apsigyvenusius karo pabėgėlius į nemokamas ekskursijas. Sklandi integracija į visuomenę prasideda nuo aplinkos pažinimo, tad tikime, kad ši iniciatyva taps gražios ir darnios draugystės pradžia“, – sako agentūros vadovė Inga Romanovskienė.

O.Posaškovos nuotr. / Ekskursijos ukrainiečiams
O.Posaškovos nuotr. / Ekskursijos ukrainiečiams

Dauguma ekskursijų dalyvių Vilniuje iki karo nebuvo, tik buvo girdėję apie Lietuvos sostinę. Į klausimą kas labiausiai patiko, daugelis atsakė, kad miestas stebina savo jaukumu ir žaluma, senamiesčio architektūra, tačiau labiausiai jie vertina akivaizdų miesto palaikymą Ukrainai – Vilniuje gausybė Ukrainos vėliavų, palaikymo akcijų, o vilniečiai pasiruošę padėti viskuo kuo gali. Vienos ekskursijos metu daugiausiai susižavėjimo sulaukė Užupis, kuriame jie aptiko gimtąja kalba skelbiamą Užupio konstituciją.

Pirmosios pažintinės ekskursijos skirtos susipažinti su Vilniaus senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Svečiai aplankė svarbiausius senamiesčio objektus ir sužinojo daugiau apie Lietuvos bei sostinės istoriją. Ukrainiečiai taip pat pakviesti dalyvauti ekskursijoje „Vilniaus kiemeliai“, kurios metu aplankė istorinių sostinės namų kiemus.

O.Posaškovos nuotr. / Užupis, kuriame dalyviai aptiko gimtąja kalba skelbiamą Užupio konstituciją
O.Posaškovos nuotr. / Užupis, kuriame dalyviai aptiko gimtąja kalba skelbiamą Užupio konstituciją

Jau startavusios ir didelio susidomėjimo sulaukusios ekskursijos bus tęsiamos, kol bus norinčiųjų – informacija apie jas Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros sukurtame polapyje bus nuolat atnaujinama. Be to, bus rengiamos ir specialios autobusų ekskursijos. Savaitgaliais ekskursijos ukrainiečiams taip pat vyksta ir kituose Lietuvos miestuose – Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune, Alytuje ir Birštone.

Vilniuje – nemokamas transportas ir muziejai

Iniciatyvos polapyje ukrainiečiai taip pat galės rasti informaciją apie kitas nemokamas paslaugas. Pavyzdžiui, Ukrainos piliečiai Vilniuje gali naudotis nemokamu viešuoju transportu. Juo keliaujant bilieto įsigyti nereikia, tačiau būtina turėti asmens dokumentą – jo prireiks transporto kontrolės patikrinimo metu. Nuo kovo mėnesio ukrainiečiams taip pat siūloma Lietuvoje nemokamai keliauti traukiniais.

O.Posaškovos nuotr. / Ukrainiečiams surengtos 9 pirmosios ekskursijos sulaukė apie 250 dalyvių
O.Posaškovos nuotr. / Ukrainiečiams surengtos 9 pirmosios ekskursijos sulaukė apie 250 dalyvių

Vilnius ukrainiečiams taip pat siūlo nemokamai lankytis dešimtyse muziejų. Juose prie bilietų kasos užteks parodyti asmens dokumentą.

Ukrainiečiams atviri šie sostinės muziejai ir galerijos: Energetikos ir technikos muziejus, Vytauto Kasiulio dailės muziejus, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Radvilų rūmų dailės muziejus, Vilniaus paveikslų galerija, Nacionalinė dailės galerija, Lietuvos Nacionalinio muziejaus Naujasis Arsenalas, Lietuvos Nacionalinio muziejaus Senasis Arsenalas, Parodų erdvė Istorijų namai, Gedimino pilies bokštas, Signatarų namai, Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Kazio Varnelio namai-muziejus, Vilniaus miesto muziejus, Bažnytinio paveldo muziejus, Valdovų rūmai, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus ir MO muziejus.

Nuolat atnaujinamą informaciją apie būsimas ekskursijas, nemokamą transportą ir atvirus muziejus galima rasti specialiame agentūros polapyje.

„Go Vilnius” ir „Investuok Lietuvoje“ įkurtas užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centras „International House Vilnius“ startavo su dar nauja iniciatyva – mentorystės programa „BeFriend Vilnius“, kuri padeda sostinėje apsigyvenusiems ukrainiečiams įsikurti ir įsilieti į miesto gyvenimą.

„BeFriend Vilnius“ kviečia registruotis vilniečius, norinčius tapti mentoriais, ir užsieniečius, kuriems reikia vilniečių pagalbos. Mentoriai padės atvykėliams įsikurti naujame mieste, supažindins su sostinės gyvenimo ritmu, teiks praktinę informaciją nukreipdami ar palydėdami į įvairias institucijas. Tapti mentoriais ar užsiregistruoti norint gauti mentorių pagalbą galima čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų