Vokiečiai keliaudami dviračiais tyrinės išskirtinį Lietuvos kraštą: „Važiuojame mokytis istorijos“

Maudymosi kostiumai, kremai nuo saulės ir atsarginės dviračio padangos keliauja į Vincento Regentes ir Markuso Nowako kuprines, ruošiantis antrus metus iš eilės organizuojamai istorinei-pažintinei kelionei. „Mums nereikia istorijos knygų, mes važiuojame mokytis istorijos ją patirdami“, – juokauja V.Regente, Vokietijos agentūros „Deutsche Gesellschaft“ mokslo darbuotojas iš Berlyno. Tuo tarpu Potsdame įsikūrusio kultūros leidinio apie Rytų Europą „Deutsches Kulturforum östliches Europa“ redaktorius M.Nowakas papildo, kad jiedu organizuoja ir su kitais 17 dalyvių ruošiasi vykti į pažintinę kelionę dviračiais, kurioje sieks atrasti Vokietijos ir Lietuvos kultūrines ir istorines sąsajas su Klaipėdos kraštu.
Vokiečiai ieškos istorinių sąsajų su Klaipėdos kraštu
Vokiečiai ieškos istorinių sąsajų su Klaipėdos kraštu / Shutterstock / M.Nowak nuotr. / „15min“ fotomontažas

„Kelionė dviračiais per istoriją: iš naujo atrasti Klaipėdos krašto kultūrinius saitus su Vokietija ir Lietuva“ – taip vadinasi edukacinis dviračių žygis, organizuojamas agentūros „Deutsche Gesellschaft“ ir kultūros forumo „Deutsches Kulturforum östliches Europa“. 17 dalyvių iš Vokietijos ir Lietuvos 2024 m. rugpjūčio 11–18 dienomis keliaus dviračiais palei Nemuną (vokiškai vadinamą Memeliu) nuo Kauno iki Klaipėdos, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

M.Nowak nuotr. / Ankstesnė kelionė
M.Nowak nuotr. / Ankstesnė kelionė

Pasak V.Regentes, ši kelionė – tai pasinėrimas į Klaipėdos krašto istoriją ir kultūrą. Be to, kelionės metu dėmesys bus skiriamas ir geresniam šių dienų krašto situacijos supratimui. Buvusios Rytų Prūsijos apylinkės ugdė ir įkvėpė tokius vokiečių ir lietuvių rašytojus kaip Johanesas Bobrovskis ir Ieva Simonaitytė.

Tuo pačiu – tai regionas su išskirtine istorija, kuriame netrūko konfliktų ir kurį Lietuva prisijungė tik po 1923 m. Klaipėdos krašto sukilimo. Dėl sienos su Kaliningrado sritimi ne mažiau svarbu suprasti ir šių dienų situaciją Europos Sąjungos ir Rusijos pasienyje.

Ši kelionė – tai pasinėrimas į Klaipėdos krašto istoriją ir kultūrą.

„Kelionės maršrutas veda per svarbias kultūrines ir istorines vietas, kur dalyviai gali „patirti“ istoriją ir apie ją diskutuoti“, – dalinasi M.Nowakas.

Programoje numatytos diskusijos su Holokaustą išgyvenusių asmenų palikuonimis, pokalbiai su „vilko vaikais“ ir vokiečių mažuma Šilutėje. Įsigilinti į regioną padės ir kelionės dalyvių ruošiami pranešimai su Klaipėdos krašto istorija susijusiomis temomis, kuriais jie dalinsis su bendražygiais kelionės metu.

„Apsikeitimas informacija su vietos gyventojais ir dialogas su istorijos liudininkais leis mums giliau susipažinti su regiono istorinėmis problemomis ir šių dienų realijomis“, – teigia V.Regente.

M.Nowakas atkreipia dėmesį, kad neatsiejama šio projekto dalis yra ir žydų, vokiečių ir lietuvių kultūros paveldo pėdsakų paieška regione. O kelionė dviračiais yra ne tik aplinkai draugiškas keliavimo būdas, o kartu ir leidžia užmegzti glaudesnį ryšį su Nemuno upe, regionu ir jo istorijomis. „Tai galimybė tiesti tiltus ir kartu mąstyti apie Europos ateitį“, – įsitikinęs V.Regente.

Kelionės maršrutas veda per svarbias kultūrines ir istorines vietas, kur dalyviai gali „patirti“ istoriją.

Grupė istorija ir Klaipėdos kraštu besidominčių keliautojų iš Lietuvos ir Vokietijos leisis į kelionę rugpjūčio 11 dieną. Krašto pažinimui jie turės 8 dienas. Per jas planuoja dviračiais nukeliauti iš Kauno į Šilutę, persikelti per Kuršių marias iki Juodkrantės ir tęsti kelionę dviračiais iki Klaipėdos. Atvykimas į Klaipėdą suplanuotas rugpjūčio 18 dieną.

Tai antrasis pažintinis dviračių žygis palei Nemuną, kurį remia Vokietijos vidaus reikalų ir krašto ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai