Jis stovi (nors tiksliau turbūt sakyti rymo ar svyra) pačiame Baden-Viurtembergo žemėje esančio Ulmo senamiestyje, istoriniame Žvejų kvartale.
Netoli teka Dunojus, už kurio prasideda Bavarija, ir stūkso garsioji Ulmo katedra, ne be reikalo statyta keletą amžių – ji iki šiol laikoma didžiausiais Vokietijoje protestantų maldos namais ir aukščiausia pasaulyje bažnyčia.
Vokietijos miestams būdingo fachverko stiliaus, kai medinės atramos išdėstytos pastato išorėje, namas yra palinkęs 9-10 laipsnių. Jokios mistikos čia ieškoti nereikia – namo architektūrą pakoregavo gamta.
Ant Mėlynojo upelio (vok. Blau) kranto is buvo pastatytas dar 1406 metais. Po trijų dešimtmečių pastatas buvo gerokai praplėstas vėlyvosios gotikos stiliumi – pamatų plotas padidėjo bemaž dvigubai.
Šiaurinė namo siena iškilo ant žvyro, užtat arčiau vandens esančios pietinės pagrindas nebuvo toks tvirtas. Žemei ėmus po truputį smukti, pajudėjo ir pamatai, o pats namas pasviro.
Kad nenuplauktų upeliu į Dunojų ar neskiltų į dvi dalis, statinys pirmiausia buvo sutvirtintas trimis atramomis, o XVII amžiaus viduryje medinė siena pietų pusėje pakeista mūru.
Maždaug 1800-aisiais buvo permūryta ir šiaurinė siena, vėliau medinės atramos buvo sutvirtintos cemento pagrindu. Tačiau, nepaisant šių pastangų, namas toliau sviro pietinėn pusėn, daugiausia dėl į stogą ir sijas įsimetusios drėgmės, kartu dėl antrojo aukšto svorio, kuris buvo padidintas siekiant atsverti statinio linkimą.
Ilgą laiką žvejai šiame pastate taisydavo savo tinklus. Vėliau name glaudėsi Albrechto Ludwigo Berblingerio, kuris geriau žinomas kaip Ulmo siuvėjas ir kuris išgarsėjo XIX amžiaus pradžioje sukonstravęs skraidyklę, našlė.
Pasikeitus keliems savininkams, dabar penkių aukštų pastate, kuris yra turbūt labiausiai fotografuojamas iš visų gyvenamųjų namų Ulme, įsikūręs viešbutis.
1997-aisiais, praėjus vos porai metų po atidarymo, „Schiefes Haus“ (vok. „Kreivasis namas“), kaip labiausiai pasaulyje pasviręs viešbutis, atsidūrė Gineso rekordų knygoje. Jis taip pat yra Baden-Viurtembergo žemės saugomas objektas.
Prieš atidarant viešbutį statinys buvo sutvirtintas, bet pasvirimą stengtasi išlaikyti. Dėl to teko stabilizuoti lubas, o svorį kaip įmanoma labiau perkelti į šiaurinę dalį.
Grindų pakilimas sudaro iki 40 cm, tačiau lovos kambariuose stovi tiesiai. Viešbučio šeimininkai tvirtina, kad rekonstrukcijai nebuvo naudojami jokie chemikalai.
Viešbutyje įrengta 11 kambarių, didelis valgomasis, kuriame taip pat siūloma rengti seminarus iki 15 dalyvių.
Nors įsikūręs Ulmo centre, miesto šurmulio čia nejusti – atmosfera prie viešbučio gana rami ir puikiai girdėti Mėlynojo upelio čiurlenimas.
Kad ir koks unikalus, viešbutis įkandamas ne vien turtuoliams. Naktis su pusryčiais vienviečiame kambaryje kainuoja 109-125 eurus, dviviečiame – 119-148 eurus (jei norite kambarių su vaizdu į upelį ir labiau pasvirusiomis grindimis, kainuos 129-160 eurų).
Už dviejų-trijų naktų savaitgalio paketą, priklausomai nuo trukmės ir kambario, prašoma 230-445 eurų. Čia galima rasti daugiau informacijos apie viešbutį.