Vokietijoje penktadienį vyksta oro uostų darbuotojų streikas

Penktadienį dešimtys tūkstančių keliautojų susidūrė su skrydžių vėlavimais ar atšaukimais, nes, reikalaudami didesnių atlyginimų, aštuonių Vokietijos oro uostų darbuotojai surengė streiką.
Lufthansa
Lufthansa / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Įtakingos profsąjungos „Verdi“ sušauktas vienos dienos streikas privertė didžiausią Vokietijos vežėją „Lufthansa“ atšaukti daugiau nei 1,3 tūkst. skrydžių vien vežėjos judriausiuose centruose Frankfurte ir Miunchene.

„Manoma, kad streikas turės didelį poveikį, ypač vidaus oro eismui – nuo skrydžių vėlavimų iki atšaukimų ar net dalinio oro eismo nutraukimo“, – sakoma „Verdi“ pranešime.

Vokietijos oro uostų asociacija ADV pavadino streiką „visiškai nepriimtinu“, teigdama, kad tai paveiks maždaug 295 tūkst. keleivių planus ir iš viso daugiau nei 2,3 tūkst. skrydžių.

„Sprendimai turi būti randami prie derybų stalo, o ne keleivių sąskaita“, – sakoma ADV vadovo Ralpho Beiselio pareiškime.

Akcijos poveikį pajuto ir Brėmeno, Dortmundo, Hamburgo, Hanoverio, Leipcigo ir Štutgarto oro uostai.

„Verdi“ šiuo metu veda derybas viešojo sektoriaus darbuotojų, oro uostų antžeminio personalo ir aviacijos saugos darbuotojų vardu, reikalaudama didesnio atlyginimo tuo metu, kai darbuotojų pajamas mažina išaugusios pragyvenimo išlaidos.

Kitas derybų su darbdaviais ratas numatytas vasario 22-23 dienomis.

Profsąjunga siekia 10,5 proc. arba bent 500 eurų (530 JAV dolerių) per mėnesį atlyginimų padidinimo viešojo sektoriaus darbuotojams bei didesnių priedų oro uosto darbuotojams, dirbantiems vakarais ir švenčių dienomis.

Darbdaviai tokius reikalavimus atmeta.

„Verdi“ vadovas Frankas Werneke (Frankas Vernekė) pažymėjo, jog profsąjungos nariai yra pasirengę didinti spaudimą ir ,„jei reikės“, organizuoti daugiau streikų.

„Noras imtis veiksmų yra didelis“, – teigė jis.

Vokietiją pastarosiomis savaitėmis sukrėtė virtinė streikų.

Praėjusį mėnesį Berlyno Brandenburgo oro uoste dėl streiko buvo atšaukta arba perkelta apie 300 skrydžių.

Pašto, viešojo transporto ir vaikų darželių darbuotojai taip pat surengė akcijas, susidūrę su pragyvenimo išlaidų krize, paskatinta Rusijos karo Ukrainoje.

Kompiuterinių sistemų gedimas

Frankfurto ir Hamburgo oro uostai penktadienį paragino keleivius į juos visai nevykti, o keliaujantiems Vokietijoje patarta rinktis traukinius.

Miuncheno oro uostas atšaukė daugiau nei 700 planuotų atvykimų ir išvykimų.

„Verdi“ pažymėjo, kad akcija neturės įtakos skrydžiams, gabenantiems pagalbą į žemės drebėjimo sukrėstas Turkiją ir Siriją, ar skrydžiams, kuriais atvyksta kasmetinėje Miuncheno saugumo konferencijoje dalyvaujantys lyderiai.

Frankfurto oro uoste iš 1 tūkst. iš pradžių suplanuotų skrydžių liko tik 12 skrydžių.

„Labai tylu, terminaluose beveik nėra keliautojų“, – naujienų agentūrai AFP teigė oro uosto operatorės „Fraport“ atstovas.

Tuo metu „Lufthansa“ trečiadienį buvo priversta atšaukti arba atidėti skrydžius dėl didelės apimties kompiuterinių sistemų gedimo, įvykusio dėl statybos darbų Frankfurte.

Be to, ketvirtadienį keli Vokietijos oro uostai pastebėjo, kad jų interneto svetainių veikimą sutrikdė, kaip įtariama, kibernetinė ataka.

Vokietijos leidinys „Der Spiegel“ pranešė, kad atsakomybę už išpuolį prisiėmė rusų programišių grupuotė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai