Žmogus man pažadėjo tą padaryti artimiausiu metu. Po to pažado praėjo ne tik artimiausias, bet ir šiek tiek tolimesnis metas, tačiau aš to paaiškinimo vis dar nesulaukiu. Kadangi buvau žadėjęs perduoti visą gautą informaciją jums, kol kas galiu pasakyti tik tiek, jog vis dar neturiu jokių žinių ir tą patį pažadą pakartoti dar kartą.
O kol sėdžiu parimęs ir tos informacijos laukiu, palikime geležinkelį ramybėje ir toliau keliaukime po šalį automobiliu. Kad ir kaip mums patiktų traukiniai, automobilis vis tiek yra kompaktiškesnė transporto priemonė, suteikianti daugiau mobilumo, laisvės. Paskutinėje pasakojimo apie keliones po Lenkiją dalyje automobiliu išvykome į Gdanską, tad judėkime ta kryptimi toliau.
Jau anksčiau minėjau, kad, pasirinkus vieną iš kelių maršrutų Lenkijos pajūrio link, galima užsirauti ant Olštyno miesto, lietuviškai vadinamu Alnaštynu. Kodėl toks keistas pavadinimas?
Nes Olštynas ilgus amžius, net sakyčiau, kone visada, priklausė Prūsijai, o vėliau Vokietijai priklausančiam Rytų Prūsijos regionui, su kuriuo lietuviai nuo amžių amžinųjų turėjo ypatingą santykį, nes jame kadaise gyveno mūsų broliai prūsai. Taigi, Alnaštyno pavadinimas yra ne jokios kitos, o tik prūsiškos kilmės.
Olštyno istorija yra kažkiek panaši į visų Rytų Prūsijos miestų, kartu ir Klaipėdos bei Gdansko. Skirtumas yra gal tik tas, kad jokios kitos šalys, kaip Lietuva Klaipėdos atveju ar Lenkija Gdansko, į Olštyną pernelyg nesikėsino ir jo neperėmė.