„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Žiemos atostogos kalnuose: kiek joms išleisti pasiryžę lietuviai?

Žiemos sezonas vilioja atostogomis, o dažniausiai jos praleidžiamos kalnuose. Į kokius kalnų kurortus keliauti, kokias slidinėjimo trasas ir maršrutus pasirinkti – lemia finansinės galimybės. Kaip rodo visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa, lietuvių nurodomas aukso viduriukas, skiriamas žiemos atostogoms, yra 500–1000 Eur, rašoma spaudai išplatintame pranešime.
Bukovelis – slidininko svajonė
Bukovelis – slidininko svajonė / 123rf.com

Tyrimo duomenimis, didžioji dalis (41 proc.) visų apklaustųjų teigia, kad žiemos atostogoms skirs iki 1000 Eur. Kiek kukliau – nuo 300 iki 500 Eur atseikės 23 proc., dar mažiau – iki 300 Eur – vos 5 proc. tautiečių. Pasak bendrovės „Credit Service“ direktorės Giedrės Štuopės, pinigų kraičio dydį atostogoms į kalnus lemia tai, kada į juos išsiruošiama – slidinėjimo sezono pradžioje, jam įpusėjus ar pabaigoje.

„Lietuvoje žiemos pramogos ribotos, o snieguotų gatvių vaizdas vis retesnis. Visgi žiemos sporto entuziastų ar tiesiog norinčių pasigrožėti baltomis kalnų viršūnėmis daugėja. Pigiausias būdas – traukti į artimiausias slidinėjimo trasas kaimyninėse šalyse: Aukštuosiuose ir Žemuosiuose Tatruose Slovakijoje, Čekijoje ir Lenkijoje, o štai slidinėjimo kurortai Alpių kalnų regione jau turi savo vertę. Yra būdas sutaupyti: pavyzdžiui, žiemos atostogas planuoti lapkričio pradžioje ar iki balandžio vidurio, kai kainos mažiau „kandžiojasi“, – sako finansų ekspertė.

Jai antrina ir slidinėjimo instruktorius Vytenis Makauskas pabrėždamas, kad geriausias laikas vykti į kalnus yra ne piko metu, o žemesnių kainų galima tikėtis Slovakijoje. Jis taip pat pastebi, kad šalys, per kurias driekiasi Alpių kalnai, jau ilgus metus nepraranda populiarumo tarp tautiečių.

„Tarp slidininkų labiau mėgstami yra kurortai Austrijoje ir Italijoje dėl gero kainos ir kokybės santykio bei patogaus susisiekimo oro linijomis. Slidinėjimo entuziastai čia džiaugiasi gaunamų paslaugų paketu ir kokybiškomis trasomis. Be to, Italija vilioja slidininkus dar ir dėl maisto.

Geriausia į kalnus vykti po naujamečių švenčių ir prieš prasidedant vaikų atostogoms vasarį.

Kita vertus, Slovakiją žmonės renkasi dėl sąlyginai trumpų kelionių automobiliu ir žemesnių kainų. Geriausia į kalnus vykti po naujamečių švenčių ir prieš prasidedant vaikų atostogoms vasarį. Jei leidžia sąlygos, puikus laikas ir prieš Kalėdas arba nuo kovo vidurio“, – pataria V.Makauskas.

Turintys platesnes finansines galimybes, žiemos atostogoms sakosi skirsiantys 2000 Eur. Tokių viso labo tik 5 proc. „Vivus.lt“ vadovės teigimu, net ir bandant taupyti, reikia nusiteikti, kad žiemos atostogos, ypač Alpėse, gali tiek kainuoti ar net dar daugiau.

„Žiemos atostogos apskritai reikalauja daugiau išlaidų nei vasaros, o slidinėti geriausiose pasaulio trasose gali sau leisti ne visi. Daugelis šaltojo sezono pramogų įkandamos uždirbantiems aukštesnes nei vidutines pajamas. Be to, nemažai išleidžiama įsigyjant ar nuomojantis specialią aprangą, slides, kitą reikalingą įrangą“, – pastebi G.Štuopė.

Kaip parodė apklausa, didžioji dalis (80 proc.) lietuvių neplanuoja atostogų kokiame nors kalnų regione Europoje. Nepaisant to, žiemos pramogų galima rasti ir neišvykus iš šalies.

Pasak slidinėjimo instruktoriaus V.Makausko, visos slidinėjimo trasos Lietuvoje yra šiek tiek panašios ir gerai žinomos tarp entuziastų. Tai, pavyzdžiui, Liepkalnio žiemos pramogų parkas Vilniuje, trasos, įrengtos ant Kalitos kalno, Anykščiuose, Utrių kalno Klaipėdos raj., Mortos kalno Plungėje, taip pat Aukštagirės slidinėjimo trasa Šilalės raj. bei slidinėjimo centrai Ignalinoje ir Jonavoje. Paprastai pasirenkamos esančios arčiau namų. Žiemos pramogų komplekto „Snow Arena“ Druskininkuose pagrindinis pranašumas yra tas, kad čia galima slidinėti ištisus metus.

Apklausa atlikta 2019 metų rugsėjo 21 – spalio 5 d. Jos metu apklausti 1002 gyventojai. Tyrimas vyko 118-oje atrankos taškų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų