Pirmieji paminėjimai apie karnavalines pramogas Čekijoje randami viduramžiais, o pats paprotys atėjęs iš dar seniau – pagoniškų laikų.
Karnavalų tradicija Čekijos kultūroje yra ne tik sena, bet ir gili. Saldžios spurgos, iš kiaulių mėsos pagaminti patiekalai ir spalvingi rateliai kaimuose ir miestuose – visa tai būdinga Čekijoje vykstantiems žiemos karnavalams.
Karnavalų metu šokami rateliai Hlinecko regione, netoli Pardubicių, buvo įtraukti į UNESCO nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Pagrindiniai personažai, kurie dalyvauja vietiniuose rateliuose, yra turkai, „žmonelė“, šiaudų lėlės, kaminkrėčiai ir lokys.
Kasmet vasarį persirengėliai keliauja per Vortovos, Studnice, Hamry ir Blatno kaimus. Netoliese esančiame Vesely Kopec skansene (etnografinio paveldo vieta – red. past.) galima pamatyti regioninių karnavalinių kaukių nuolatinę ekspoziciją, o vasario 4 d. skansenas kviečia į tradicinius kaukių paradus ir šventę.
Vasarį karnavalus organizuoja beveik visi Čekijos miestai bei skansenai. Pavyzdžiui, vasario 18 d. verta aplankyti valakišką skanseną Rožnove prie Radhoštėmo, Moravijoje. Kaip ir kiekvienais metais, čia bus galima išvysti tradicinius čekiškus ratelius, taip pat paskanauti šiai šventei paruoštų patiekalų, pavyzdžiui, valakiškų dešrelių, slėgtainio ir pan.
Daugiau informacijos: www.hlinsko.cz; www.vesely-kopec.eu; www.vmp.cz