Remiantis austrų statistika, per šį žiemos sezoną šalies kalnuose jau žuvo 27 žmonės, kai tuo metu per visą sezoną kalnai pareikalavo 19 gyvybių.
13 žmonių iš 27 žuvusiųjų pateko po sniego lavinomis, kiti 14 mirė nuo įvairių traumų, patirtų slidinėjant. Dažniausiai prakutę, bet patirties pakankamai neturintys slidininkai nesuvaldo savo riedėjimo ir nusileidimų ir susiduria su kitais žmonėmis, medžiais bei kitais daiktais.
Šį žiemos sezoną daugėjo ir Austrijos slidinėjimo trasose patiriamų traumų skaičius: praeitų metų sezono metu susižalojo 149 žmonės, 2012-2013-ųjų sezoną jų jau registruota 203. Be kita ko, 25% slidininkų, sukėlusių avarijas ar susidūrimus, pasišalindavo iš įvykio vietos net nepasiūlydami nukentėjusiajam pagalbos. Savo ruožtu pačioje Austrijoje toks elgesys baudžiamas ir laikomas nusikaltimu.
Kaip ten bebūtų, patiriamų traumų kalnuose skaičius kasmet auga ne tik Austrijoje, bet ir kitose slidinėjimo kurortus turinčiose valstybėse. Apie šiemet išaugusį žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų kalnuose skaičių praneša ir Prancūzijos, Šveicarijos, Turkijos, Slovakijos žiemos slidinėjimo kurortai. Todėl slidinėjimo ekspertai ragina visus turistus būti itin dėmesingiems ir atidiems, nepervertinti savo jėgų ir galimybių.
Be to, primenama, jog prieš keliaujant į kalnus būtina pasitikrinti orų prognozes bei lavinų tikimybę kalnuose. Reikėtų sekti kurorto, į kurį važiuojama, naujienas – visi kalnų slidinėjimo kurortai perspėja, jei kuriame nors ruože yra lavinų tikimybė ar kitokia pavojinga padėtis.
Rizikos mėgėjai raginami nepamiršti apie „platesnius“ draudimus, kurie apimtų ne tik būtiną gyvybės ir sveikatos draudimą, bet veiktų plačiau.