„Tikiuosi, kad gegužės mėnesį turėsime sutvarkytą, šiuolaikišką, gerai suprojektuotą, labai malonų gamtinį taką“, – portalui sakė rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.
Jis taip pat teigė, kad darbus pabaigti laiku gali sutrukdyti tik blogi orai. Nuardyti nusidėvėjusias seno tako lentas ketinama kitą savaitę.
Pasak direktoriaus, pelkėtoje paežerėje sukonstruotas 400 metrų ilgio medinis pažintinis takas bus sutvarkytas taip, kad tarnautų ilgiau nei senasis – lenteles ketinama gaminti iš impregnuoto ąžuolo, o labiau pūvančias dalis – iš metalo.
„Dabartinis takas tarnavo 12 metų, norime, kad rekonstruotas laikytų bent 30 metų“, – teigė A.Pranaitis.
Anot direktoriaus, kol bus remontuojamas pažintinis takas, rezervatą norintys apžiūrėti žmonės laukiami lankytojų centre, taip pat jie galės pasidairyti iš apžvalgos bokštelio.
Be kita ko, planuojama rengti ir tradicines ekskursijas žiemos metu.
Žuvinto biosferos rezervatas apima Žuvinto ir Amalvos pelkių kompleksus, į vakarus nuo Žuvinto esančius Buktos mišką ir Žaltyčio ežerą su pelkėtu apyežeriu.
Tai viena turtingiausių gamtine įvairove Lietuvos teritorijų, išsiskiriančių itin vertingu ir unikaliu gamtiniu kompleksu.
Čia telkiasi retos ir nykstančios – tarp jų ir globaliai nykstančios – augalų ir gyvūnų rūšys bei mažai kur išlikusios Lietuvoje šlapžemių augalų bendrijos ir buveinės.
Žuvinto biosferos rezervate nuo 1980 metų stebėtos 227 paukščių rūšys, iš kurių 153 rūšys čia perėjo ar peri.
Prie rezervato įsteigimo itin prisidėjo gamtininkas ornitologas Tadas Ivanauskas.