Žymioji pilis iš serialo „Raganius“ – vos už 7 valandų automobiliu nuo Lietuvos

Serialas „Raganius“ („The Witcher“) – vienas labiausiai lauktų šių metų „Netflix“ premjerų. Gruodžio 20 d. pasirodžiusios serijos iškart sulaukė milžiniško susidomėjimo. O ar žinojote, kad jame matoma pilis yra Lenkijoje, už maždaug 7 valandų kelio nuo sienos su Lietuva?
Žymioji pilis iš serialo „Raganius“ – vos už 7 valandų automobiliu nuo Lietuvos
Žymioji pilis iš serialo „Raganius“ – vos už 7 valandų automobiliu nuo Lietuvos / 123rf.com nuotr.

Pilis, žinoma, padailinta specialiaisiais efektais, seriale atrodo išties įspūdingai. Joje filmavimo darbai vyko šių metų balandžio mėnesį. Svarstoma, kad po serialo sėkmės pilį užplūs jo gerbėjai, norintys pamatyti šią mistinę vietą savo akimis.

„Dabar būsime kaip Dubrovnikas“, – rašė vienas komentatorius iš Lenkijos „Raganiaus“ paskyroje feisbuke. Dubrovnikas, kuris visuomet buvo populiari tarp turistų vieta, pastaraisiais metais vos tvarkosi su keliautojų antplūdžiu po to, kai šiame mieste buvo filmuota dalis populiariojo serialo „Sostų karai“.

Apie pilį jau rašo užsienio portalai, o Silezijos turizmo bendrovės irgi nesnaudžia. Jau rengiami pasiūlymai serialo gerbėjams, o vietos gidams, kurie veš juos į pilį, bus privaloma pažiūrėti visą serialą.

Ogrodzeneco (Ogrodzieniec) pilies griuvėsiai stūkso Podzamcze kaimelyje pietų Lenkijoje, Silezijos vaivadijoje. Pilis iškilo XIV a., ir yra vienas iš pastatų vadinamajame Erelių lizdų take. Tai yra viduramžių pilių sistema, gynusi Lenkijos karalystės sienas. Turistinio tako ilgis – apie 163 km.

Nuo XIV a. tvirtovės savininkai daug kartų keitėsi, ir iki šių dienų teliko griuvėsiai. Juos sutvarkius, užkonservavus ir užtikrinus saugumą, į pilies liekanas pradėti įleisti turistai.

Pasakojama, kad tvirtovėje iki šiol vaidenasi, tačiau čia esantis vaiduoklis neįprastas. Tai esą ne žmogaus vėlė, o juodas šuo. Legenda pasakoja, kad jis yra milžiniško dydžio ir pasirodęs žvangina grandinėmis. Istorija susijusi su buvusiu Krokuvos kaštelionu Stanisławu Warszyckiu. Pasakojama, kad jis itin žiauriai elgėsi tiek su tarnais, tiek su savo šeimos nariais. Viena jo žmonų esą net buvo užmūryta pilies sienoje, o tuomet ta pastato dalis susprogdinta.

Kaštelionas buvo ir be galo godus – nors savo dukroms žadėjo, tačiau nedavė kraičio. O S.Warszyckiui mirus, esą prie pilies pasirodė didelis juodas šuo – lyg pats kaštelionas grįžo saugoti savo turtų.

Pilį galima lankyti aštuonis mėnesius per metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos