1. Kiekvieną rytą 5 minutes juokitės. Visi žinome, kad juokas – puikus energijos užtaisas, pakeliantis nuotaiką. Tyrimų duomenys rodo, kad jis teigiamai veikia visas organizmo sistemas. Kaip tai praktiškai padaryti? Pabandykite prieš darbą kolegoms pasakoti anekdotus, ieškokite juokingų vaizdelių internete. Nepavyksta juoktis – tai bent šypsokitės!
2. Kiekvieną dieną užsirašykite po naują mintį ar idėją. Jei niekas nešauna į galvą – pasistenkite tą mintį rasti. Gal ji bus geniali? Jei viduje jau norisi šaukti: „Radau!“, pradėkite ją įgyvendinti.
3. Kiekvieną savaitę perskaitykite po knygą. Skamba kaip utopija? Jei esate užkietėjusi knygų skaitytoja, sunku nebus, o jei ne – pasidomėkite greitojo skaitymo technika.
4. Žaiskite stalo žaidimus, spręskite kryžiažodžius, susidomėkite online pokeriu – svarbu smegenis apkrauti darbu.
5. Rašykite dienoraštį. Galite tiesiog aprašyti dienos įvykius, bet ilgainiui nustebsite, kad vis dažniau atkreipiate dėmesį į smulkmenas, kurių anksčiau nepastebėdavote. Rašydama išsaugosite atmintyje daugiau prisiminimų, imsite analizuoti savo veiksmus.
6. Atidžiai rinkitės naujus draugus. Sakoma, kad mes turime penkių žmonių, su kuriais daugiausia bendraujame, savybių, taigi, pagalvokite – kas jie? Gal pamiršome laiko patikrintus bičiulius, o skiriame savo laiką tiems, esą „reikalingiems“? Nutraukite beviltiškus ryšius, atsikratykite atsitiktinių žmonių, bendraukite su tais, kurie jus įkvepia.
7. Žiūrėkite daugiau dokumentinių, o ne vaidybinių filmų. Kartais iššvaistome begalę laiko keistiems serialams. O dokumentika – tai ne tik pramoga, o dar ir galimybė praplėsti akiratį.
8. Atsiminkite: valant dantis svarbiau ne dantų šepetėlis, o siūlas. Čia aksioma.
9. Išmokite užsienio kalbą. Šiais laikais – tai ne tik išsilavinimo rodiklis, bet ir gyvybiškai būtinas dalykas.
10. Pamilkite sveiką gyvenimo būdą. Skirkite dėmesio savo sveikatai – tiek, kiek skiriate meilei ir karjerai. Nes dažniausiai sveikata susidomime ir žalingų įpročių atsisakome tik susirgę.
11. Pamirškite baimes. Visi ko nors bijome, kiekvienas bandome su baimėmis kovoti savaip – priklausomai nuo psichologinės būsenos ir brandos. Nebrandžios asmenybės griebiasi alkoholio, beprotiško apsipirkinėjimo, slopina baimes emociniu valgymu, o brandūs žmonės randa brandžius sprendimus.
12. Taupykite. Kiekvieną mėnesį atidėkite 10 procentų nuo gaunamos sumos. Laikykite juos banko sąskaitoje, o po penkerių metų nustebsite, kiek sutaupėte.
13. Leiskite sau kokybiškai pailsėti – vieną savaitės dieną apsieikite be telefono, kompiuterio ir televizoriaus. Tiesiog ilsėkitės.
14. Susirašinėkite su savimi. Parašykite sau laišką, kurį saugiai padėsite ir perskaitysite tik po penkerių metų. Surašykite savo svajones ir rūpimus klausimus.
15. Meilė daro stebuklus. Įsimylėkite. Beprotiškai. Leiskite tam jausmui visiškai jus užvaldyti. Žinote, kuo geros net nelaimingai pasibaigusios meilės istorijos? Jos mus padaro truputėlį geresnius.
16. Tyrinėkite supantį pasaulį. Pakeiskite maršrutą į darbą ir iš jo. Išeikite pasivaikščioti ten, kur dar nebuvote.
17. Tylėjimas – auksas. Dažniau patylėkite ir pasekite savo mintis ir emocijas. Ypač veiksminga po to tas mintis užsirašyti. Patikėkite, tai padės geriau pažinti save.