► Pirmas mitas. Žiemą nepatartina naudotis šveitikliais, nes jie gali sužaloti ir taip jautrią, linkusią sausėti odą.
Specialistai sako, kad šveitikliai netgi būtini – tai puikus būdas atjauninti besišerpetojančią odą, pašalinti negyvas ląsteles, suteikti veidui gyvybingumo. Jeigu baiminatės, kad oda išsausės, galite procedūras atlikti kartą ar du per mėnesį, o priemones rinktis kuo švelnesnes, aliejiniu ar kreminiu pagrindu, kad oda būtų pamaitinta ir sudrėkinta.
► Antras mitas. Paraudusi oda šaltu oru signalizuoja apie puikią ir tvirtą sveikatą.
Skruostų srityje oda švelni ir plonytė, tad žiemą kapiliariai plečiasi, o mus išmuša raudonis. Sveikai odai dažniausiai tai neturi didelės įtakos, tačiau jeigu ji linkusi į kuperozę ar kitas ligas, simptomai gali paaštrėti. Ką daryti? Būtinai pasitarkite su kosmetologe, kokios apsauginės priemonės jums būtų tinkamiausios.
► Trečias mitas. Teigiama, kad žiemą geriau naudotis skystuoju, o ne kietos konsistencijos muilu. Pastarasis esą itin sausina odą.
Iš tikrųjų muilo konsistencija neturi jokios įtakos – reikia žvelgti į sudedamųjų dalių sąrašą. Net ir kietas muilas gali būti puiki kosmetinė priemonė, praturtinta augalinių aliejų ir vitaminų. Tik rinkitės be sulfatų, ekologiškesnį.
► Ketvirtas mitas. Jeigu jūsų oda riebi, galite nedrėkinti jos.
Verta atsiminti, kad šaltas oras, kad ir koks jis būtų – sausas ar drėgnas, neigiamai veikia bet kokio tipo odą. Taigi, papildoma apsauga jums tikrai nepamaišys. Riebiai odai galite rinktis losjono ar želė tipo priemones, apsaugančias nuo šalčio. Dar geriau, jeigu pasitarsite su specialistu, kuris, atsižvelgdamas į jūsų odą, padės išsirinkti tobulai tinkantį kremą.
► Penktas mitas. Lūpoms šaltu oru užtenka paprasčiausio balzamo.
Jautri ir plonytė lūpų oda žiemos metu pradeda sausėti, šerpetoti, o lūpų kampučiai – skilinėti. Ką daryti? Pirmiausia jokiu būdu nelaižykite jų, o iš namų neišeikite nepasitepusios jų specialia apsaugos nuo šalčio priemone. Atkreipkite dėmesį į priemonės sudėtį: mineraliniai aliejai ant lūpų sukuria dirbtinę plėvelę, todėl apsauginės funkcijos tampa ne tokios efektyvios, o kvapikliai ir dažikliai gali dar labiau išsausinti odą. Taigi rinkitės balzamus su natūraliais aliejais, be to, nepamirškite reguliariai nušveisti lūpų, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles.