Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

6 patarimai, ką daryti, kad aukštakulniai nevirstų kankinimo įrankiu

Netrukus įsisiūbuos švenčių sezonas, tad net jei kasdien avite plokščiapadžius, bus puiki proga prisiminti kažkur dėžutėje „miegančius“ aukštakulnius. O gal batai aukšta pakulne – kasdienė jūsų avalynė? Tada, tikėtina, šventiniam vakarėliui rinksitės labiausiai rafinuotus ir iškeliančius jus į padanges aukštakulnius.
Aukštakulniai
Aukštakulniai / Vida Press nuotr.

Nesvarbu, šventės ar kasdiena, aukštakulniai neturi tapti kankinimo įrankiu. Taip ir bus, jei juos pirksite ir avėsite pasitelkdamos sveiką protą bei žinosite keletą gudrybių. 

Geriausias laikas apsipirkti – į vakarą, kai koja didžiausia ir labiausiai pavargusi.

1. Dydis – svarbu. Bateliai paprastai neprasitampo, nebent vos vos. Jeigu jie spaudžia iš pat pradžių, vėliau bus tik blogiau. Drąsiai perkate nepasimatavusios arba internetu, nes visada nešiojate 39 dydį? Netikusi idėja: pirma, įvairių firmų ir modelių dydžiai skiriasi; antra, jūsų kojos dydis skiriasi dėl svorio svyravimo ir net skirtingu paros metu. Dar mūsų senelės žinojo, jog geriausias laikas apsipirkti – į vakarą, kai koja didžiausia ir labiausiai pavargusi. Vadinasi, į mažiausius nepatogumus reaguos princesiškai. Šiais laikais batų daugiau, nei pakanka, todėl neverta stengtis pranešioti tai, kas ne jūsų. 

Vida Press nuotr./Aukštakulniai
Vida Press nuotr.

2. Spūdžio efektas. Jeigu bateliai vis dėlto spaudžia, padėti gali taurelė degtinės: įtrinkite ja probleminę vietą ir oda taps minkštesnė (galioja tik odiniams batams). Nealkoholinė alternatyva: šaukštas, prispaustas prie besikandžiojančio užkulnio, arba specialūs kurpaliai, kuriuos dedame į batus prieš sezono kaitą. Juos pašildykite ir palikite batuose nakčiai. Pasidarykite pedikiūrą – kartais trukdyti gali tiesiog nesutvarkyti nagai. 

3. Apšilimas. Profesionalės, turinčios daug vaikščioti su aukštakulniais, žino šį triuką: pašildyti pėdas prieš spraudžiant į batelius. Pirmiausia reikia energingai abiem rankomis, stipriai paspaudant išmasažuoti padą, paskui pereiti prie visos pėdos ir tiesiog ją išgręžti nuo kulkšnelių iki pat pirštų galiukų. Išmasažuokite kiekvieną pirštą atskirai, iš visų pusių, slenkamaisiais judesiais nuo viršaus iki pagrindo. Ištempkite ir palankstykite pirmyn atgal. Galiausiai atpalaiduokite pėdas, pasukite jas ratu, ištempkite blauzdas. 

Vida Press nuotr./Aukštakulniai
Vida Press nuotr.

4. Tinkama amunicija. Gelio įdėklai sumažina spaudimą padams, pirštams, kulnui ir stuburo įtampą. Preparatai nuo trynimo padengia pėdų odą apsaugine nematoma plėvele: ši daro ją švelnesnę, sumažina trynimą – taigi, apsaugo nuo pūslių. Jeigu jų vis dėlto atsiranda, apdairios moterys visada turi rankinėje gero pleistro – kad bėda (ir skausmas) būtų sumažinta. Stebuklus daro pavargusių kojų purškiklis (ar ledo vonelė namie). Bent jau tinimą atleis taip, kad galėsite vėl įsisprausti į batelius. 

5. Optimali linija. Pirštų galiukai visada turi būti nukreipti šiek tiek į išorę – tai suteikia stabilumo, vadinasi, stovėti (ir eiti) bus patogiau. Rankos – šiek tiek sulenktos, juda laisvai. Jei norite atsipalaiduoti, prisėskite, lengvai atsiremkite abiem rankomis, kilstelkite klubus ir pakaitomis pamojuokite koja pirmyn ir atgal. Jei prisėsti neišeina, tiesiog šiek tiek sulenkite vieną koją. Paskui kitą. 

Vida Press nuotr./Aukštakulniai
Vida Press nuotr.

6. After-party. Po vakarėlių nakties išmasažuokite pėdas, kad būtų atkurta kraujotaka ir kojos atsigautų. Nepagailėkite kojų kremo ar aliejaus, sutepkite pėdas ir apsimaukite medvilnines kojinaites be elastinės juostelės (ji spaudžia) nuospaudų profilaktikai. Kartkartėmis leiskite kojoms (ir aukštakulniams) pailsėti – 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę juos avėti gali tik manekenai „Manolo Blahnik“ vitrinoje. Beje, vakarui su šokiais rinkitės ne klumpes, o uždarus batelius. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais