Pavydą keliantis pavyzdys
Grožio industrijoje dirbanti sporto entuziastė Simona Mužaitė – moteris, savo pavyzdžiu paneigusi visus mitus apie tai, kad svorių kilnojimas yra vyrų ir fitneso profesionalų sportas. Daugybę sporto šakų bei įvairių treniruočių išbandžiusi moteris įsitikinusi, kad rezultatų pavyko pasiekti tik pradėjus individualias treniruotes su svarmenimis.
„Mano gyvenime buvo ir tinklinis, ir krepšinis, ir buriavimas, ir kiti vandens sportai, ir įvairios grupinės treniruotės sporto salėje. Išmėginau daugelį dalykų, nes vis nejaučiau gerų pojūčių. Pavyzdžiui, išėjusi iš grupinės treniruotės, dažniau jausdavausi tiesiog suplukusi, o ne ištreniravusi savo kūną“, – apie tinkamo sporto paieškas pasakoja S.Mužaitė.
Jos įsitikinimu, individualios treniruotės su svoriais buvo tai, ko jai išties reikėjo, nors apie jas girdėjo tikrai daug ir įvairių mitų. „Tačiau netrukau įsitikinti: tokios treniruotės nėra varginančios, pirmuosius figūros pokyčius pastebėjau jau po trijų mėnesių, o po pusmečio neatsigyniau komplimentų“, – sako sporto entuziastė, pridurdama, kad per trejus metus pastebėjusi, jog kartu su ja grupines treniruotes lankiusios bei iki šiol tebelankančios moterys tokių pokyčių nepatyrė.
S.Mužaitė tikina, kad sportuodama atkreipia dėmesį į mitybą, tačiau to itin nesureikšmina, o labiau atsižvelgia į sporto reguliarumą bei trenerių patarimus. „Mano tikslas nėra ir niekada nebuvo tapti fitneso čempione, aš tiesiog norėjau sustiprinti kūną ir išryškinti linijas“, – šypsosi ji.
Sporto treneris pataria, kaip suformuoti gražų kūną
Penkiolikos metų asmeninę sporto patirtį turintis ir ketverius metus funkcines, jėgos, ištvermės, grupines ir individualias treniruotes vedantis „GET FIT“ sporto akademijos treneris Liutauras Kasparavičius įsitikinęs, kad svorius kilnojančių moterų kelias kaip niekas kitas apipintas mitais ir gandais. O visai be reikalo.
Jis pataria, į ką turėtų atkreipti dėmesį gražią figūrą siekiančios suformuoti moterys, kodėl verta rinktis treniruotes su svoriais ir paneigia paplitusius populiariausius mitus.
Mitas Nr.1. Visos moterys, ateinančios į sporto salę, nori numesti svorio ir būti lieknos
Netiesa! Kiek žmonių, tiek atskirų norų bei tikslų. Vienos moterys svajoja atsikratyti nereikalingų kilogramų ir sulieknėti, kitos – sutvirtėti ir išryškinti savo kūno linijas. Žinoma, yra ir tokių moterų, kurios siekia tapti stipresnėmis, greitesnėmis ar tiesiog atletiškesnėmis, o ne tik numesti svorio. Jos išsikelia sau kitokius tikslus – siekia jėgos, greičio, ištvermės, todėl galiu drąsiai teigti, jog viskas priklauso nuo mūsų pačių tikslų, o ne nuo įrėmintų standartų!
Mitas Nr.2. Moteris nėra vyras ir jos treniruotės turėtų būti kitokios, jai nedera kilnoti sunkių svorių, moterims sporto klube užtenka bėgimo takelio ar dviračio
Taip, moteris nėra vyras, bet yra labai daug moterų, kurios sporto salėje nenusileidžia vyrams. Jei moters charakteris ir prigimtis to reikalauja, kodėl ne? Profesionalios sportininkės, pavyzdžiui, disko ar ieties metikės, sunkiosios atletikos atstovės besitreniruodamos naudoja labai didelius svorius, ir jų treniruotės yra labai sunkios.
Mitas Nr.3. Svorius kilnojanti moteris yra stambi
Prisiminkite fitneso varžybas ir ant scenos išsirikiavusias merginas, atkreipkite dėmesį į jų kūno linijas, raumenis, šlaunis, pilvo presą ir paklauskite patys savęs: ar visa tai jos pasiekė tik mesdamos svorį ir mažindamos kalorijas? Taigi, gero rezultato siekiančios moterys daug ir sunkiai dirba sporto salėse su papildomais svoriais.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl moterims sunkiau numesti svorio nei vyrams? Patarimai moterims
Mitas Nr.4. Svorį mesti padeda kardio treniruotės
Nebūtinai – intensyvios treniruotės su svoriais yra labai geras būdas atsikratyti nereikalingų kilogramų. Žinoma, tik treniruočių tam neužtenka – reikia pradėti nuo mitybos.
Tinkamai suderinus mitybą ir pasirinkus gerai suderintas, intensyvias treniruotes su svoriais, galima efektyviai atsikratyti antsvorio ir išryškinti kūno linijas.
Mitas Nr.5. Treniruotis su dideliais svoriais pavojinga
Bet koks sportas yra pavojingas, kai sportuojama netaisyklingai. Dažnas, prisiklausęs skirtingos ir ne visada teisingos informacijos, prisižiūrėjęs netaisyklingai sportuojančių žmonių vaizdo įrašų, užuot pasitarę su treneriu, bando tai pakartoti. O teisingai atliekami pratimai su svoriais yra labai naudingi. Ir raumenims, ir savijautai.
Mitas Nr.6. Jei nustosi intensyviai treniruotis, tai raumenys gali virsti riebalais
Nustojus sportuoti didžiausia ir dažniausiai pasitaikanti klaida yra netaisyklinga mityba. Aktyviai sportuojant, valgome daug, tačiau ir labai daug kalorijų sudeginame. Nustojus sportuoti. dažniausiai tiek kalorijų nebesudeginame, tas jų perteklius kaupiasi. Vis dėlto pasirinkus taisyklingą mitybą ir laisvalaikį leidžiant aktyviau nei įprastai, galima to išvengti.
TAIP PAT SKAITYKITE: Netikėti pokyčiai: kas nutinka, staiga nustojus intensyviai sportuoti?
Mitas Nr.7: Kardio treniruotės degina riebalus daug efektyviau ir greičiau pasiekiamas rezultatas – sportiškas kūnas
Sportiškas (atletiškas) ir lieknas (neraumeningas) kūnas yra du skirtingi dalykai, kuriuos derėtų atskirti. Klaidinga manyti, kad kardio treniruotės formuoja atletišką kūną – taip, jos padeda sulieknėti, atsikratyti riebalų, tačiau sportišką kūną galima turėti tik suderinus savo mitybą bei teisingai pasirinkus treniruotes ar jas suderinus tarpusavyje.