Tanoreksikės
Kai televizijos kanalas „BBC3“ užsibrėžė parodyti, kad netramdomas žavėjimasis įdegiu nėra sveikas, į projektą pasikvietė raudonplaukę dainininkę Nicola Roberts. Ji, itin šviesios, permatomos odos savininkė, ne vienus metus vargo savo blyškumą maskuodama savaiminio įdegio priemonėmis – kad taip ryškiai nesiskirtų nuo kitų grupės merginų, turinčių tamsesnę odą.
„Vonios lentyna lūžo nuo rudinančių kūną buteliukų. Gėdijausi savo odos, jaučiausi nesaugi ir tai pavertė mane išprotėjusia tanoreksike, – pasakojo Nicola. (nuo tan - įdegis - red.) – Mano požiūris, kas yra gražu, buvo labai ribotas. Tačiau bėgant metams supratau, kad dirbtinis įdegis – labiau „nešvaru“ nei „gražu“. Galų gale atėjo diena, kai kilo poreikis nusimesti kaukę ir imti atrodyti klasiškiau, santūriau, rafinuočiau. Tikriau!“
Taigi šiandien Nicola Roberts – tarp tų žinomų moterų, kurios mielai demonstruoja savo blyškų kūną ir vertina šią jo ypatybę kaip galimybę išsiskirti iš minios. Savo ruožtu šviesios odos grožį (kurį, beje, ypač pabrėžia ryškios lūpos) jau ne vieną sezoną akcentuoja mados kūrėjai.
Daugumą vyrų nesąmoningai traukia šviesiaveidės, nes jų oda jiems asocijuojasi su nekaltumu, drovumu, dorumu, švara, nekaltybe...
Gal kam nors iš skaitančių šį tekstą dabar atėjo į galvą „geležinis“ argumentas: „Įdegusi moteris atrodo nepalyginamai seksualiau!“? Štai Kanados sociologų išvada: ne odos atspalvis lemia moters patrauklumą vyrui, bet „jo moralinės vertybės ir ta kultūra, kuri jį suformavo“. Paaiškėjo, kad daugumą vyrų nesąmoningai traukia šviesiaveidės, nes jų oda jiems asocijuojasi su nekaltumu, drovumu, dorumu, švara, nekaltybe... Jei stipriosios lyties atstovui magnetas yra tamsesnė moters oda, vadinasi, jį vilioja tai, kas kelia pavojų.
Azijietiškas receptas
„Oskaro“ savininkė aktorė Anne Hathaway yra atviravusi, kaip atrodė, kai kartą išmėgino savaiminio įdegio priemonę. „Po procedūros buvau kaip oranžinis zebras. O kol atgavau savo natūralią spalvą, buvau panaši į žirafą, sergančią raupsais.“ Azijietės, išgirdusios, kad blyškia oda gamtos apdovanota aktorė mėgino tokiu būdu ją „patobulinti“, turbūt imtų raukytis ir gūžčioti pečiais.
Azijoje porcelianinė, alebastrinė oda – tam tikro visuomeninio statuso rodiklis, aukščiausias grožio lygmuo, siekiamybė, kuri užsieniečiams kartais primena apsėdimą. Viena grožio reikalus aptarianti britų tinklaraštininkė papasakojo apie atsitiktinę pažintį su keliomis korėjietėmis.
Azijietišką odos puoselėjimo ir gražinimo metodą sudaro daug pakopų. Tai – šveitimas, balinimas, masažas, kaukė, makiažo gruntas, BB kremas, saulės apsaugos kremas.
„Buvau taip suintriguota tobulos jų odos išvaizdos, kad paprašiau išduoti paslaptį, kaip tai pasiekiama. Jos sukikeno ir pareiškė: „Viską padaro makiažas.“ Ką?! Buvo akivaizdu, kad korėjietės nesakė visos tiesos. Man nereikėjo didinamojo stiklo, kad pamatyčiau, jog plonytis permatomos pudros sluoksnis dengė švelnią, lygią, kreminio atspalvio, be jokio spuogelio odą, tad makiažas – toli gražu ne viskas. Kas dar, išsiaiškinau vėliau: azijietišką odos puoselėjimo ir gražinimo metodą sudaro daug pakopų. Tai – šveitimas, balinimas, masažas (tų kraštų moterys turi visokių masažuoklių, kuriuos naudoja namie), kaukė (jos labai mėgsta medžiagines kaukes, prisotintas drėkinamųjų ir maitinamųjų medžiagų), makiažo gruntas, BB kremas, saulės apsaugos kremas (SPF – ne mažiau kaip 25). Visa tai – neatsiejama jų gyvenimo dalis.“