Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Blogiausia, ką galite padaryti savo odai

Baisi tiesa: ant savo veido galite sukelti tikrą chaosą. Baisesnė tiesa? Tai gali nutikti, bandant pagerinti odos būklę.
Moters veidas
Moters veidas / Vida Press nuotr.

Norėdami atskleisti visą tiesą, marieclaire.com pašnekino dvi patikimiausias ekspertes – įžymybių kosmetologę Renee Rouleau ir dermatologę Rachel Nazarian, kad jos pasidalintų dažniausiais blogais įpročiais, neleidžiančiais moterims turėti nuostabią odą. Pagrindinė problema? Tai ne oda – tai mes.

1. Krapštymas. Priminimas: jūs ne dermatologė, todėl jums nederėtų krapštyti spuogų, įaugusių plaukelių ar apskritai, kažką ant veido. Tai vienas didžiausių išpuolių prieš savo odą, galinčių turėti poveikį visam likusiam gyvenimui.

„Kuo daugiau spaudinėsite ar krapštysite ant veido esančias dėmes ar kitokius trūkumus, tuo labiau stiprės uždegimas, - aiškina daktarė R.Nazarian. – Rezultatas – randai ir pakitusi odos spalva, galintys išlikti keletą mėnesių arba net visą gyvenimą.“

Chroniškas per dažnas veido odos prausimas išsausina odą ir sukelia jos skilinėjimą, dėl to oda tampa labiau linkusi į infekcijas.

2. Per dažna veido odos eksfoliacija. Jūsų oda negali ištverti ir per daug gerų dalykų, ypač eksfoliacijos. Daktarės R.Rouleau patarimas? Taupiai naudokite gerą veido šveitiklį arba eksfoliacijos rūgštį. „Galite naudoti šias priemones septynias dienas iš eilės ir daryti septynių dienų pertrauką, - sako moteris. – Tomis „poilsio“ dienomis, rūpinkitės savo naujomis sveikomis ląstelėmis ir pamaitinkite jas jūsų odos tipui tinkančiu geru drėkinamuoju kremu.“

3. Per dažnas veido odos prausimas. Tai yra dar vienas įprotis, nuo kurio veido oda gali nukentėti. Nepamirškite – jūsų oda yra labai subtilus organas, todėl turite būti labai atsargios su priemonėmis, kurias ant jos tepate ir kaip dažnai tai darote.

„Dauguma naudoja stiprų muilą, kuris panaikina natūralius odos riebalus ir sutrikdo natūralų odos pH, - teigia daktarė R.Nazarian. – Chroniškas per dažnas veido odos prausimas išsausina odą ir sukelia jos skilinėjimą, dėl to oda tampa labiau linkusi į infekcijas ir uždegimines būkles, tokias kaip egzema. Be to, tai gali išryškinti senėjimo požymius, tokius kaip smulkios raukšlelės.“

Norėdamos užtikrinti, kad nesausinate odos, naudokite gerai odą drėkinančius odos prausiklius, kurie švelniai valo ir netrikdo natūralios odos riebalų pusiausvyros.

4. Tų pačių produktų naudojimas visais metų laikais. Skirtingais metų laikais jūsų odai reikia skirtingų produktų. Naujas metų laikas turėtų priminti, kad reikia pakeisti odos priežiūros režimą. Štai ką pataria Renee Rouleau:

  • Žiema: „Turėtumėte sutelkti dėmesį į drėkinamuosius ir maitinamuosius produktus.“
  • Pavasaris: „Pavasarinis valymas turėtų paliesti ir jūsų odą, todėl norėdamos atgaivinti po žiemos išsausėjusią odą, naudokite giluminio porų valymo ir eksfoliacijos produktus.“
  • Vasara: „Turėtumėte susikoncentruoti į odos apsaugą nuo saulės; naudokite apsaugos nuo saulės preimones ir antioksidantus – šios priemonės turi stiprių apsauginių savybių. Pavasarį ir vasarą priemonės turėtų būti lengvesnės, kadangi oras yra drėgnesnis.“
  • Ruduo: „Dažniau atlikite odos eksfoliaciją, kadangi odai reikia atsigauti po vasarą patirtos žalos.“
Vida Press nuotr./Veido kaukė
Vida Press nuotr./Veido kaukė

5. Šiurkštus elgesys su paakių oda. Šioje vietoje oda yra pati ploniausia, todėl ir pati jautriausia. O kadangi tai pirmoji vieta, ant kurios matosi senėjimo požymiai, elkitės su ja labai švelniai.

„Tampydamos paakių odą kai dedate kontaktinius lęšius, tepate makiažą arba agresyviai bandote jį nusivalyti, sukeliate kolageno ir elastingųjų audinių susidėvėjimą, o dėl to gali anksčiau laiko atsirasti raukšlės, - aiškina R.Rouleau. – Paakių kremą visada tepkite bevardžiu pirštu (jis silpniausias); kremą tepkite tapšnodamos, o ne trindamos.“

Odai reikia kasdienio drėkinimo, kasdienės apsaugos nuo saulės ir kasmetinės patikros dėl odos vėžio.

6. Deginimasis be apsauginio kremo nuo saulės. Ne paslaptis, kad deginimasis yra blogiausia, ką galite padaryti savo odai. „Įdegis ir patamsėjusi oda yra odos pažeidimo požymis, - aiškina daktarė R.Nazarian. – Pastovus UV spinduliuotės poveikis gali sukelti odos ląstelių mutaciją, o tai gali sukelti mirtiną odos vėžį – melanomą. Maža to, chroniškas spinduliuotės poveikis ir deginimasis taip pat sukelia odos senėjimą – raukšles, suglebusią odą, rudas dėmes ir nevienodą odos spalvos toną.“

Norėdamos apsaugoti odą nuo raukšlių ir vėžio, priemonių imtis turite kasdien. „Kiekvieną mielą dieną, lyja ar giedra, žalingi UV spinduliai prasiskverbia pro biuro, namų bei automobilio langus, - sako R.Rouleau. – Naudokite drėkinamąjį kremą, kurio sudėtyje yra SPF, kad teptis reikėtų tik vieną produktą. Nepamirškite, kad geriausia priemonė, lėtinanti senėjimo procesus, yra apsaugos nuo saulės priemonės.“

7. Rūkymas. Jei jums dar trūksta priežasčių mesti šį žalingą įprotį, žinokite – oda jums padėkos. Be to, kad rūkymas sukelia ankstyvą odos senėjimą ir raukšles, tai taip pat kenkia sveikatai. „Rūkymas padidina plokščiųjų ląstelių odos vėžio riziką; tai pavojinga odos vėžio rūšis, galinti metastazuoti ir išplisti, laiku nediagnozavus šios ligos“, - įspėja gydytoja R.Nazarian.

8. Nesirūpinimas oda. Jeigu rūpinatės dantimis ir plaukais, o odą pamirštate, tai yra savotiška prievartos prieš odą forma. Vien tik odos valymo neužtenka. „Rytinio veido prausimo neužtenka įvykdyti kasdienės rūpinimosi veido oda kvotos, - aiškina gydytoja Rachel Nazarian. – Odai reikia kasdienio drėkinimo, kasdienės apsaugos nuo saulės ir kasmetinės patikros dėl odos vėžio. Odos vėžys, laiku jį diagnozavus, paprastai yra pagydomas. Nėra jokio pateisinimo praleisti kasmetinį patikrinimą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas