Kolekcijos pristatymas vyko Tuileries sode pastatytoje tamsioje palapinėje, o šviesą skleidė gotikinius vitražus primenančios 18 šviesos instaliacijų, kurių kiekviena – 7 metrų aukščio. Jas sukūrė menininkė Lucia Marcucci, sudėjusi Giotto ir Manet paveikslų fragmentus su žurnalų vaizdais ir laikraščių antraštėmis. Dėl šio sprendimo šou erdvė pavadinta „Dior“ katedra“.
Kuriamai „katedros“ nuotaikai sustiprinti per šou skambėjo gyvo garso takelis, kuriame – 12 a cappella moterų balsų, giedančių XIX a. korsikietiškas gedulo giesmes. Kaip sakė mados namų kūrybos vadovė Maria Grazia Chiuri, visas šio pasirodymo apipavidalinimas aukština erdvę, kurioje galime sustoti ir pamąstyti, rašo theguardian.com.
Naujausioje „Christian Dior“ kolekcijoje vyrauja dieniniai drabužiai – ilgi, daugiasluoksniai siluetai, minkštas linas ir medvilnė.
„Manau, kad mūsų gyvenimo būdas dabar yra visiškai kitoks, nei buvo anksčiau, nes turime daugiau privataus gyvenimo, mažiau socialinio. Taigi mūsų santykis su drabužiais taip pat yra visiškai kitoks. Manau, jis gali būti asmeniškesnis, labiau susijęs su mūsų kūnu, jausmais“, – sakė dizainerė.
Renginyje (dėl koronaviruso apribojimų) dalyvavo 350 svečių, vietoj įprastų 1750-ies.
Per šou taip pat įvyko incidentas, palikęs svečius sumišusius ir keliančius sau klausimą, ar tai – pasirodymo dalis?
Ant podiumo pasirodė moteris, rankose laikanti didelį audinį, ant kurio parašyta: „We are all fashion victims“ (liet. „Mes visi esame mados aukos“). Ji ėjo ramiai, drauge su modeliais, neišsišoko.
Mados namų kūrybos vadovė M.G.Chiuri dažnai į savo kolekcijas įtraukia logotipus, taip pat feministinius pareiškimus ant marškinėlių ir kolekcijos pristatymo aplinkoje.
Vis dėlto, kaip paaiškėjo, ši moteris nebuvo pasirodymo dalis. Ji – aktyvistė, priklausanti pasauliniam aplinkos apsaugos judėjimui „Extinction Rebellion“, kurio tikslas – pabrėžti klimato kaitos keliamas rizikas. Pasak judėjimo atstovo Prancūzijoje, šis aktas turėjo pasmerkti mados industrijos poveikį aplinkai ir visuomenei. Mados namai nepateikė platesnio komentaro šia tema.
M.G.Chiuri yra pirmoji moteris, vadovaujanti mados namams „Christian Dior“, o jie, kaip teigiama, pastaraisiais metais buvo kylanti Prancūzijos žvaigždė prašmatnios mados pasaulyje. Pandemija smarkiai pakenkė visai mados industrijai, tačiau sprendimas pereiti prie internetinės mažmeninės prekybos mados namams suteikė galimybę tapti pranašesniems už savo istorinius konkurentus „Chanel“, kurie to nenorėjo net tada, kai parduotuvės buvo uždarytos.