„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dažniausios pudros pasirinkimo ir naudojimo klaidos

Tinkama pudra – nesvarbu, skysta, kompaktinė ar biri, – yra gero makiažo pamatas. Dėl jos veido oda gali atrodyti graži ir lygi, o spalva – vienoda. Tačiau tokį efektą ne taip lengva sukurti. Yra kelios dažnos klaidos, kurios veidą paverčia kauke arba išryškina trūkumus. Kokios jos?
Makiažas
Makiažas / Vida Press nuotr.

Klaida Nr. 1: Tas pats atspalvis visus metus

Mūsų odos atspalvis, priklausomai nuo sezono, gali skirtis keliais tonais. Pirkdamos pudrą ar makiažo pagrindą, paprastai jos spalvą taikome prie esamojo laiko odos atspalvio. Tačiau pasikeitus sezonui, pavyzdžiui, pavasarį ir vasarą, oda įdega, o rudenį bei žiemą – atvirkščiai, jos sluoksnis atsinaujina ir oda pamažu šviesėja. Besikeičiančiai odai jau nebetinka prieš kelis mėnesius pirkta pudra. Ją tebenaudojant, veido ir kaklo spalva gali smarkiai skirtis ir atrodysime karikatūriškai, tarsi su kauke.

Išeitys yra dvi: jei iškirptė negili, galima pudra patepti ir kaklo bei dekoltė zoną ir ausis, kad spalva būtų tolygi; kitu atveju įsigykite pudros pagal savo odos atspalvį arba naudokite žurnaluose randamus pudros mėginėlius, maišykite jų spalvą, kol išgausite artimą savo odai.

Klaida Nr. 2: Pernelyg kruopščiai atitaikytas atspalvis

Taip, tai irgi gali būti bėda, jei jūsų oda labai išblyškusi (oda blyškėja tiek mums senstant, tiek rūkant, tiek dėl įvairių sveikatos sutrikimų). Pudra paryškinusios pilkšvą ar pabalusią veido odą, tik sustiprinsite ligoto veido įspūdį. Jei jūsų veido oda blyški, rinkitės šiltesnio atspalvio pudrą – gelsvi ar auksiniai tonai pagyvins veidą ir atrodys natūraliai.

Neužmirškite ir paskutiniu metu itin populiaraus kontūravimo – jis gali pabrėžti jūsų gražius veido bruožus ir kiek užmaskuoti trūkumus. Šviesesniu atspalviu tepamos iškiliausios veido vietos – kaktos, nosies ir smakro vidurys, skruostų iškilumai, o tamsesniu vizualiai siaurinami veido ir nosies šonai, skruostų įdubimai.

Fotolia nuotr./Veido kontūravimas
Fotolia nuotr./Veido kontūravimas

Klaida Nr. 3: Per daug pudros

Kad ir kokių problemų turėtumėte, storas pudros sluoksnis gali jas ne užmaskuoti, o tik atkreipti dėmesį į pasikeitusią veido tekstūrą. Tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, filmuojantis ar fotografuojantis, tas gausus sluoksnis yra reikalingas, bet ne kasdieniame gyvenime... Smulkiems trūkumams paslėpti ar odos spalvai suvienodinti pasitelkiamas minėtas kontūravimas, specialių spalvų maskuokliai (angl. „concealer“) ir makiažo pagrindas.

Klaida Nr. 4: Paakiams – ta pati priemonė

Paakiams maskuoti netinka tos paties atspalvio pudra, kokią naudojame visam veidui padengti.

Vienoms nuo dvidešimties, kitoms nuo dvidešimt penkerių ar truputį vėliau pradeda ryškėti tamsūs ratilai po akimis. Iš pradžių jie atsiranda po bemiegės nakties ir išnyksta, vėliau vien gerai išsimiegoti nepakanka. Tai mūsų organizmo ir odos senėjimo proceso dalis.

Jiems maskuoti netinka tos paties atspalvio pudra, kokią naudojame visam veidui padengti. Paakiams reikia tonu šviesesnės priemonės, geriausia – maskuojamojo ir skaistinamojo pieštuko. Tik tepkite paakius ne apvaliai, o tarsi nupieškite ir užpildykite pailgą, žemyn kabantį, trikampį. Tai vizualiai „ištemps“ paakius.

VIDEO: Makiažo pamokos su „Make My Day“: kaip paslėpti tamsius paakius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs