Depiliacija ar epiliacija: renkamės tinkamiausią plaukelių šalinimo būdą

Taip jau yra surėdyta gamtos, kad plaukai dengia beveik viso kūno odą. Kažkada jie padėjo apsisaugoti nuo šalčio ar greičiau susirasti gyvenimo partnerį. Šiandien šios problemos sprendžiamos kitaip, o žmonija šalina nepageidaujamus plaukelius nuo kūno.
Depiliacija
Depiliacija / Fotolia nuotr.

Žinoma tiek, kad dar senovės Graikijoje buvo naudojami šiuolaikinių pincetų prototipai ar mišiniai su vašku. Vėliau atsirado skustuvai, depiliaciniai kremai, epiliatoriai, elektro bei šviesos epiliatoriai.

Atrodytų, kad esant tiek depiliacijos būdų, nepageidaujamų plaukelių problema gali būti lengvai išspręsta. Tačiau ne viskas taip paprasta. Pasidomėkime, kuo skiriasi epiliacija nuo depiliacijos, kokie šių procedūrų privalumai, trūkumai bei esminiai skirtumai.

Depiliacija – trumpalaikis, paviršinių plaukelių pašalinimas, nepašalinant plaukų folikulo. Epiliacija – ilgalaikis plaukelių pašalinimas. Pašalinamas ne tik pats plaukas, bet ir svogūnėlis bei folikulas.

Depiliacijos būdai

• Skutimas

Ko gero, populiariausias, paprasčiausias ir palyginti pigus plaukelių šalinimo būdas: plika akimi matomi plaukeliai ir yra peiliukas, kuris juos nuskuta. Kuo daugiau yra peiliukų skustuve, tuo lygesnė bus oda. Kuo paslankesnė skustuvo galvutė, tuo mažesnės galimybės susižaloti.

Skutimasis patogus tuo, jog galite nuskusti nemažą plotą. Kita vertus, skutantis yra didelė plaukelių įaugimo ar įsipjovimo rizika. Be to, po skutimosi plaukeliai atauga žymiai šiurkštesni, stipresni ir tankesni. Kitas dalykas, toks depiliacijos būdas nerekomenduojamas alergiškiems žmonėms, kurių oda jautriai reaguoja į bet kokį dirgiklį.

Efektas: 1–2 dienos.

• Depiliaciniai kremai ar putos

Fotolia nuotr./Depiliacija
Fotolia nuotr./Plaukelių šalinimas

Taip pat skaitykite: Didelė krūtinė ir plonos kojos: ką tinka dėvėti tokiai moteriai

Šių priemonių veikimo būdas toks pats kaip ir peiliukų – pašalinama tik viršutinė plauko dalis. Tiesa, naudotis jomis kiek paprasčiau negu peiliukais, nes nėra rizikos įsipjauti. Didžiausia tokių priemonių problema – savitas, ne visoms moterims priimtinas priemonės kvapas.

Depiliacinių kremų ar putų veikimo principas labai paprastas: užtepate priemonę ant tų vietų, kur neturėtų būti plaukelių, ir laukiate. Po to nuplaunate. Štai ir viskas. Kaip tai veikia? Specialios priemonėse esančios cheminės medžiagos nudegina, išlydo plauką. Todėl turėkite omenyje, kad ilgainiui naudojant tokias priemones, oda greičiau sensta, ji gali pradėti sluoksniuotis ir luptis.

Efektas: 3–4 dienos.

Epiliacijos būdai

• Vaškas/cukrus

Anot daugelio ekspertų ir jų klienčių, tai išties paprastas ir laiko patikrintas plaukelių šalinimo metodas, ypač rekomenduojamas toms daliosios lyties atstovėms, kurioms pabodo dažnas skutimasis. Pagrindinis ir didžiausias šalinimo vašku privalumas – ilgalaikis efektas, nes plaukeliai pašalinami kartu su „šaknimis“. Be to, procedūra paprasta: priemonė yra sušiloma, užklijuojama ant odos ir po kelių sekundžių nuplėšiama prieš plauko augimo kryptį.

Viskas būtų puiku, bet yra vienas „bet“. Tai ne pati maloniausia procedūra, sukelianti nemenką skausmą. Ir visai nesvarbu, ar vaškas patobulintas aukso dalelėmis, šokoladu, medumi ar alavijais.

Vaškas skirstomas į natūralius ir sintetinius. Natūralus gaminamas iš gamtos produktų: bičių vaško, medžių sulos ar pušų sakų. Sintetiniai, nors ir gaminami iš apdirbtų naftos produktų, yra elastingesni, todėl mažiau traumuoja odą.

Efektas: 3–4 savaitės.

Procedūra, kurios metu naudojamas specialus cukrus, panaši į plaukelių šalinimą vašku. Tiesa, ji brangesnė, bet, kaip teigia specialistai, mažiau skausminga, nes plaukas išraunamas ne prieš, o pagal jo augimo kryptį.

Efektas: 3–4 savaitės.

• Vaško juostelės

Fotolia nuotr./Depiliacija
Fotolia nuotr./Depiliacija

Jos tinka visoms kūno vietoms švarinti, plaukai tiesiog išraunami su šaknimis. Tačiau didžiausias jų trūkumas – tikimybė išrauti ne visus plaukelius, ypač jei jie yra stori ir kieti.

Efektas: iki kelių savaičių.

• Elektroepiliacija (elektrolizė)

Ši procedūra laikoma pačia skausmingiausia, todėl jos metu atliekamas vietinis nuskausminimas. Tiesa, žadami rezultatai stulbinantys – jei elektroepiliacija buvo atlikta sėkmingai, plaukeliai niekada nebeataugs. Bet yra vienas „bet“. Elektroepiliacjos metu, naudojant plonas adatėles, plauko folikulas paveikiamas elektra ir suardomas. Šį kruopštų darbą galima palyginti su juvelyro darbu. Todėl procedūros sėkmė tiesogiai priklauso nuo žmogiškojo faktoriaus – specialisto kvalifikacijos.

Taigi toks plaukelių šalinimo būdas bus sėkmingas tik tuo atveju, jeigu pateksite pas gerą specialistą ir, jeigu norite atsikratyti plaukelių visam laikui, atliksite procedūrą ne mažiau kaip 6 kartus. Svarbu ir tai, jog elektroepiliacijos būdu galima pašalinti šviesius bei žilus plaukus. Taip pat turėkite omenyje, kad čia egzistuoja komplikacijų tikimybė: uždegimų, randų ar dėmių ant odos.

Efektas: nuo kelerių metų iki „amžinai“.

Taip pat skaitykite: Konsultuoja kosmetologė: depiliacijos būdai – kurį pasirinkti?

• Šviesos epiliacija

Visos procedūros rūšys (fotoepiliacija, lazerinė ir kt.) žada stebuklą: plaukelių atsikratysite visam gyvenimui. Tačiau su viena sąlyga – plaukai turi būti kuo tamsesni, o oda kuo šviesesnė. Skirtingai negu elektroepiliacja, šviesos epiliacija negali pašalinti plaukų be pigmento (baltų, žilų arba netgi tamsių, jei ir oda tamsi). Bet privalumas tas, jog procedūra ne tokia skausminga, kaip elektroepiliacija, o kalbant konkrečiai apie fotoepiliaciją, pastaroji žymiai greitesnė, nes vienu metu depiliuojamas didesnis plotas. Prieš procedūrą nerekomenduojama degintis saulėje ar soliariume.

Siekiant ilgalaikio efekto ir norint visam laikui pamiršti nepageidaujamus plaukelius, procedūrą reikia atlikti tiek, kiek tęsiasi plauko augimo ciklas – 18–24 mėn.

Efektas: nuo kelerių metų iki „amžinai“.

Kaip matote, nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdų yra įvairių. Visi jie turi savo privalumų ir trūkumų. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl odos reakcija į kokį nors depiliavimo ar epiliavimo būdą gali būti skirtinga. Tikimės, kad atrasite tą būdą, kuris jums priimtiniausias ir efektyviausias. 

Taip pat skaitykite: 6 efektyvūs pratimai, kurie padailins rankas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai