Ant šilko šviečiančių feministinių užrašų publika išvydo ir daugiau. Akis badė klausimai: „Ar būtų gerbiamos senos moterys?“, „Ar pastatai primintų gimdą?“, „Ar žemė būtų apsaugota?“.
Tokie užrašai, kaip rašo „The Guardian“, kolekciją papuošė natūraliai, mat „Dior“ kūrybos vadovė, dizainerė Maria Grazia Chiuri, kurdama „Dior“ 2020 m. pavasario ir vasaros aukštosios mados kolekciją, bendradarbiavo su 80-mete amerikiete feministe Judy Chicago, kuri yra laikoma „vaginos meno krikštamote“.
Tačiau ar tikrai ši kolekcija, jos modeliai, atspindėjo iškeltas feministines idėjas?
Daugumos modelių galvas puošė auksiniai galvos apdangalai, primenantys deivių puošmenas, auskarai iš perlų, metalinės apyrankės ir diržai floristiniais motyvais.
Dar prieš šou Chiuri deivių ir feministinių antraščių ryšį aiškino paprastai – iš praeities perimamos moterų galios perduodamos naujajai kartai. Tačiau, kaip pastebėjo mados žurnalistai, laibi modeliai išryškintomis talijomis, regis, prieštaravo deklaruojamoms vertybėms. Ar tikrai taip atrodo XXI a. moteris? Veržli, savimi patenkinta, energinga, realizuojanti savo idėjas ir vadovaujanti kolektyvams?
Pati dizainerė pripažino: „Manau, kad jei moterys valdytų pasaulį, galios prasmė būtų labai skirtinga. Moteriškumo esmė – bet tai galioja tiek vyrams, tiek moterims – yra rūpintis kitais, ne tik savimi. Manau, bet iš tiesų nežinau. Aš esu mados dizainerė!“
Ar idėją atskleidė modeliai, galite įvertinti apžiūrėję kolekciją: