Mados industrijoje besisukanti įvaizdžio dizainerė ir kostiumų dailininkė Emilija Gutauskaitė atvirauja, jog net negalvojo, kad šie metai taip kardinaliai aukštyn kojom apvers visų gyvenimus. Tačiau daugiau laiko praleisdama namuose, moteris tikina pagaliau atradusi laiko saviems pomėgiams, kurie atvedė iki svarbiausio tikslo – naujo įkvėpimo kūrybai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Neseniai moteris pristatė naująją, jau trečiąją savo kurtą drabužių kolekciją. Karantino padiktuoti apribojimai paskatino Emiliją daugiau laiko skirti savo pomėgiams, kurie ir atsispindi kūrybos rezultatuose.
„Kurdama įsivaizdavau Moterį iš didžiosios raidės, kuri ką tik mėgavosi džiazo koncertu ir dabar skuba į pasimatymą mažame italų restoranėlyje. Ji perka paveikslus, dievina knygas, teatrą ir kiną. Ji yra smalsi ir žingeidi. Tai Moteris, kuri pati kuria savo įvaizdį.
Nevadinu savo kolekcijos klasikine, tačiau mane įkvėpė praeito šimtmečio 6–7-o dešimtmečio mada, to laikotarpio kvapai, mašinos, muzika, tokios stiliaus ikonos kaip Grace Kelly, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve“, – sako Emilija.
Kolekcijoje pristatyti vilnoniai paltai, satininės suknelės, platėjančios kelnės bei šilto palaidinės. Visi drabužiai skirti moterims, kurios nori elegancijos ir prabangos. Dizainerė pasakoja, jog nors fotosesijos tema gimė kartu su kolekcija, tačiau galutinę mintį jai padiktavo pati erdvė – XVI a. pastatytas Babtyno dvaras.
„Kartais gaila, jog dauguma žmonių net nenutuokia, kokia skaudi yra drabužio evoliucija nuo minties iki realizacijos. Nepatikėsite, kiek daug eskizų keliauja į šiukšlių dėžę, kiek naktų nemiegota, tačiau galutinis rezultatas visuomet atperka visas kūrybines kančias“, – sakė dizainerė.
Nors pristatyti kolekciją karantino laikotarpiu – nemenkas iššūkis, tačiau Emilija laikosi nuomonės, jog tai ne priežastis sudėti rankas ir skųstis susidariusia situacija. Pasaulis nuolat keičiasi ir tenka išmokti prie jo prisitaikyti, o svarbiausia, įžvelgti teigiamą pusę ir pasiimti iš šios dienos viską, ką galima.
„Susiklosčiusios situacijos mes nepakeisime, todėl yra du pasirinkimai: arba sriūbauti, arba ieškoti, ką šis laikotarpis gali duoti gero.
Įkvėpimas ateina iš įvairiausių gyvenimo situacijų. Miestas ir jo kultūrinis gyvenimas pritilo, daugiau laiko praleidžiu namuose, kur pagaliau galiu užsiimti mėgstama veikla. Atradau laiko pasimėgauti muzika, piešimu, knygomis, senais filmais. Nors ir skambės keistai, karantinas – yra mano meilė, nes jis dovanojo man laiko sau“, – teigia Emilija.