„Puiku, kai tą pačią aprangą arba jos dalis gali panaudoti skirtingose aplinkose. Galima slidinėjimo striukę apsirengti ir į darbą, ir savaitgalį nuvažiuoti į gamtą“, – sakė D. Baumila pats slidinėjimui skirtą striukę mielai užsidedantis ir kitu metu.
Aprangą renkasi pagal poreikius
Kas buvo kalnuose – žino. Gali nekristi, bet gausi vis tiek nemažai drėgmės
Ieškant drabužių kiekvienas turi savo prioritetus. Vieniems yra svarbiausia išvaizda, o kiti skiria dėmesį būtent medžiagų funkcionalumui. Donatas pasakojo, kad renkantis aprangą žiemos sportui jam svarbiausia, kad būtų viskas apgalvota komfortui užtikrinti. Jis užsiima šaltojo sezono sportiniais malonumais kur kas dažniau nei Dainė – funkcionalumas ir tinkamas drabužių sluoksniavimas yra itin svarbus.
„Kas buvo kalnuose – žino. Gali nekristi, bet gausi vis tiek nemažai drėgmės. Yra paruoštos kišenėlės ir visi diržai, užtrauktukai. Patogu ir kalnuose įsidėti slidinėjimo trasų bilietą, telefoną saugiai. Be to, viskas apgalvota, kad ir sniegas neįkristų už drabužių“, – sakė pramogų pasaulio atstovas D. Baumila.
Renginių vedėjas pasakojo, kad po ilgų paieškų galiausiai tapo snieglenčių sporto mylėtoju. „Jų kultūra tokia labiau hipsteriška, kaip ir mano asmenybė. Praktikos daug neturiu, bet pakankamai, kad galėčiau triukus atlikti. Artimiausiu metu tikrai planuoju sugrįžti į kalnus“, – sakė Donatas.
Tačiau Dainė yra kiek pasyvesnė slidinėjimo aprangos vartotoja: kai tenka apsirengti slidinėjimo aprangą retai – jos reikia universalios. Anot jos, dėl įtempto tvarkaraščio kol kas apie slidinėjimą tenka labiau pasvajoti, tačiau specializuotą aprangą puikiai pritaiko ir kasdienybėje. Ji pasakojo, kad atostogaudama kalnuose, ji daro pertraukėles ir mėgsta pasigrožėti gamta stebėdama viršūnes jaukioje lauko kavinėje. Todėl trijų sluoksnių taisyklė jai svarbi, kadangi sėdint kavinėje kalnuose, pakaitinus saulei norisi nusiimti striukę – svarbūs funkcionalūs apatiniai sluoksniai.
„Slidinėjimo aprangą naudoju su vaikais išeidama į lauką. Kelnės neperšlampa – gali voliotis sniege. Todėl apranga yra kuo puikiausiai panaudojama vos atėjus žiemos sezonui“, – pasakojo D. Baumilė. Anot jos, gražiausia slidinėjimo aprangos viršutinė dalis yra ryški. Tačiau jei reikėtų rinktis striukę pasivaikščiojimams žiemą – labiau norėtų ilgos.
Madingos universalios striukės
Šiuo metu ypač populiarios tokios slidinėjimo aprangos, kurios tinka ne tik leistis snieguotomis viršūnėmis. „Audimo“ kolekcijų vystymo skyriaus vadovė Raimonda Vizbarienė pasakojo, kad miestietiško stiliaus slidinėjimo striukės šiandien tampa ne tik kelionių į kalnus palydove, o kasdiene apranga.
„Urbanistinės stilistikos slidinėjimo striukės bei nuosaikaus silueto ir subtilių detalių kelnės. Tai reiškia, kad klientas įsigijęs aprangą, striukę galės drąsiai dėvėti ir mieste, paspaudus šaltukui. Nepaisant to, kad aprangos spalvynas ir detalės byloja apie nuosaikią urbanistinę stilistiką, techniniai elementai išorėje ir viduje neleidžia daryti kompromiso aktyviam gyvenimo būdui“, – pasakojo R. Vizbarienė.
Vieni renkasi labai ryškias, sportinio stiliaus striukes, kurios yra būdingos tik slidinėjimo sportui, kiti – ilgaamžį, klasikinį variantą, kuris labiau prisitaiko prie kasdienybės bei jau turimo slidinėjimo ir laisvalaikio garderobo.
„Kiekvienas tūrėtų rinktis pagal tai, kaip dažnai slidinėja ir kokias aprangos komplektacijas jau turi įsigijęs. Nesvarbu, ar tai apranga laisvalaikiui, ar šventei, ar sportui – jos spalvos turi atspindėti žmogaus asmeninę būseną ir požiūrį į gyvenimą“, – teigė „Audimo“ kolekcijų vystymo skyriaus vadovė R. Vizbarienė. Šiemet lietuviško prekės ženklo žiemos kolekcija slidinėjimui ir buvo kurta taip, kad striukės pasižymėtų multifunkcionalumu – tarnautų ne tik važiuojant slidinėti.
Trisluoksnė taisyklė
Ar žinojote, kad norėdami išlaikyti optimalią kūno temperatūrą mes išeikvojame net 70 procentų energijos, gaunamos su maistu, vandeniu? Kai lauke šalta, organizmui reikia pagalbos palaikyti pastovią idealią kūno temperatūrą. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamus drabužius, kuriuos vilkime arčiausiai kūno.
Anot specialistės R. Vizbarienės, renkantis drabužius ir norint kokybės garanto, būtinai reikia kreipti dėmesį į viršutinio sluoksnio striukės ir kelnių techninius parametrus.
Ar žinojote, kad norėdami išlaikyti optimalią kūno temperatūrą mes išeikvojame net 70 procentų energijos, gaunamos su maistu, vandeniu?
„Stengiantis nesušalti, norisi apsirengti kuo daugiau ir kuo storesnių sluoksnių, tačiau, tokiu atveju, dėvimi drabužiai neišgarintų drėgmės. Dėl šios priežasties būtų dar šalčiau, kadangi stori drabužiai varžytų judesius“, – apie klaidingą žmonių pirminę nuomonę dėl tinkamos aprangos šaltuoju metų laiku kalbėjo „Audimo“ atstovė R. Vizbarienė.
Specialistė išskyrė apatinio sluoksnio svarbą. Anot jos, termo drabužio paskirtis – išgarinti drėgmę ir palaikyti optimalią kūno temperatūrą. „Šiam sluoksniui rekomenduojame merino vilnos drabužius. Sudrėkusioje vilnoje vykstančios cheminės reakcijos išskiria šilumą, todėl net ir drėgnas gaminys ant kūno išlieka šiltas“, – sakė R. Vizbarienė.
„Audimo“ atstovė viduriniajam sluoksniui pataria rinktis taip pat komfortišką bliuzoną: „Šiam sluoksniui tinka įvairūs bliuzonai ir džemperiai iš šiauštos, „Polartec” ar kitos funkcionalios medžiagos, kurie yra šilti ir lengvi, greitai sugeria ir išgarina drėgmę, gerai priglunda prie kūno ir nevaržo judesių“.
Be to, funkcionalūs bliuzonai taip pat pasitarnautų ne tik slidinėjant – tai puikus apatinis sluoksnis šaltuoju metų laiku. Tarp žiemos sporto mylėtojų mados viršūnėje yra hibridiniai deriniai, kuomet striukėse yra naudojamos skirtingų rūšių bei faktūrų medžiagos, kurios papildo modernų įvaizdį.
„Merino ir šiaušti sintetiniai gaminiai šį sezoną taip pat pritaikomi laisvalaikiui. Yra klasikinių spalvų, todėl turi potencialo tarnauti klientui ne vieną sezoną“, – ilgaamžiškumo ir multifunkcionalumo savybes išskyrė R. Vizbarienė.
Apsauginę funkciją atlieka striukė ir kelnės, o pasirinkimo įvairovė „Audimo“ parduotuvėje – kiekvienam pagal poreikius. „Pūkinės striukės patiks pasyvensniems slidinėtojams, kurie striukę ketina naudoti ne tik slidinėjimui, bet ir dėvėti ją kasdien šaltu oru. Šį sezoną moterims ir sukūrėme dar labiau panašesnę į miesto stiliaus striukę, kuri po slidiniėjimo kalnuose puikiai tiks praleisti laiką ir mieste, gamtoje. Spalvas šiai striukei rinkome galvodami, kad jos nebūtų ryškios ir pirkėjai lengvai priderintų prie kasdieninio garderobo“, – apie tai, kaip atsižvelgdami į kliento poreikius kuria naujas žiemos kolekcijas pasakojo R. Vizbarienė.
Vadovaujantis trijų sluoksnių taisykle, lengva prisitaikyti prie oro permainų ir nusirengti striukę
Šiandien vis universalesniam naudojimui sukurtos striukės yra pagamintos iš specialios medžiagos, kuri blokuoja vėją, apsaugo nuo sniego, lietaus ar šlapdribos, tačiau tuo pačiu ir išgarina drėgmę iš vidaus.
„Slidinėjimo striukės siūlės yra „klijuotos“ – susiūtos ir po to dar užklijuotos specialia plėve iš apačios. Todėl gaminys dar labiau apsaugo nuo lietaus ir kitų kritulių, nes net ir per siūles vanduo negali pratekėti“, – paaiškino „Audimo“ kolekcijų vystymo skyriaus vadovė R. Vizbarienė.
Tiesa, anot specialistės, vertėtų nepamiršti stebėti ir savo savijautą. „Dažniausiai taip būna nusileidus nuo kalno ir sėdint kalnų kavinėse, kai šviečia saulutė – net karšta. Vadovaujantis trijų sluoksnių taisykle, lengva prisitaikyti prie oro permainų ir nusirengti striukę. Būna, kad ir slidinėjant šilta, tuomet užtenka tik pirmojo ir viršutinio sluoksnio. Viskas priklauso, kuriame kurorte, ir kuriuo laiku slidinėjama“, – kaip trijų sluoksnių apsirengimo taisyklę pritaikyti kalnuose pasakojo „Audimo“ atstovė R. Vizbarienė.