Žinoma, tai nėra prievolė, tačiau dauguma moterų renkasi odą be plaukelių, bent jau vasaros metu. Todėl ore pasklidus alyvų kvapui, ne viena suskumba registruotis šiai procedūrai.
Bet gana akivaizdu, kad net ir tos moterys, kurios pas kosmetologę depiliacijai eina visus metus, o ne šiltuoju sezonu, turėjo sulaužyti savo rutiną dėl karantino. Ir štai iškilo paprastas klausimas – kaip atlikti depiliaciją namuose?
Kaip atlikti depiliaciją namuose?
Šis klausimas kiek sudėtingesnis, nei ankstesniame 15min straipsnyje aptartas gelinio lako nuėmimas namuose. Nemaža dalis moterų, kurios nemėgsta ar dėl kokių kitų priežasčių plaukelių neskuta, lankosi pas kosmetologę depiliacijai ir šios procedūros perkelti į namus nesiryžta ar tiesiog nenori terliotis. Tačiau tai nėra misija neįmanoma – jei turite šiek tiek kantrybės, greitai įsigudrinsite pašalinti plaukelius namuose bet kada, be jokių registracijų.
Depiliacija su namuose gaminta cukraus pasta
Prekybos centruose galima rasti depiliacinių juostelių, kremų ar kitų priemonių. Tačiau jos toli gražu ne visada veiksmingos, o ir kaina kartais gali būti per aukšta, reikalauti ne vieno papildomo įrenginio. Siūlome alternatyvą – cukraus pastą.
Pasigaminkite cukraus pastą. Tai gana nesudėtingas procesas, tačiau gali tekti pabandyti kelis kartus, kol pagausite – įgudusi ranka sunaudoja vis mažiau cukraus.
Mažesnei porcijai, kurios turėtų užtekti kelioms kojų depiliacijos sesijoms, reikia:
- 1 stiklinės cukraus;
- ¼ stiklinės vandens;
- ¼ stiklinė citrinų sulčių (spausti iš šviežių citrinų);
- šaukšto krakmolo.
Gaminimas:
- Supilti cukrų, vandenį ir sultis į nedidelį puodą ir kaitinti ant mažos arba vidutiniškos ugnies.
- Leisti užvirti ir ramiai sau burbuliuoti, kol masė pasieks karamelės ar tamsaus gintaro spalvą.
- Krakmolą galima dėti bet kuriuo metu, svarbu, kad jis ištirptų ir įsimaišytų į masę.
Kaip žinoti, kada masė jau išvirė? Čia pirmasis patirties reikalaujantis momentas. Masės konsistencija užtikrintai paaiškėja tik jai pravėsus. Pageidaujamas tirštumas/kietumas dar priklauso nuo to, kokiu būdu norėsite atlikti depiliaciją.
Minkšta cukraus masė tinkama tepti kaip vaškas ir pašalinti su medžiagos juostelėmis, o kieta naudojama tepant ir šalinant tiesiog rankomis. Internete gausu vaizdo įrašų, demonstruojančių šį procesą.
Taigi galima pabandyti peržvelgti juos, sukurti vizualų suvokimą, kada cukraus pasta jau paruošta. Arba galima ją nukelti nuo kaitinimo ir palaukti, kol pravės. Tada mėginti – jei per skysta ir neatlieka funkcijos, lieka ant odos, tiesiog dar pakaitinkite masę, tada vėl bandykite.
Depiliacijos procesas:
- Pirmiausia rekomenduojama odą pabarstyti vaikiška ar specialia pudra.
- Atvėsusią, bet dar kiek šiltą minkštą masę prieš plauką tepkite ant odos, tada prispauskite medžiagos juostą (puikiai tiktų nesitampanti medvilninė medžiaga, pavyzdžiui, sukarpyta sena paklodė) ir staigiu, užtikrintu judesiu nuplėškite juostelę palei plaukų augimo kryptį;
- Atvėsusią kietą cukraus pastą imkite į ranką (nedidelį kiekį) ir paminkykite, patampykite, kad įgautų kiek baltesnę spalvą ir taptų tąsi, plastilino kietumo;
- Tada spausdami su ranka plonu sluoksniu tepkite prieš plauką ant nedidelio odos ploto ir plėškite palei plauką. Tą patį kartokite kitame plotelyje su tuo pačiu cukrumi, kol šis prisipildys plaukų – tada imkite kitą. Jei rankomis tepti ir nuplėšti per sudėtinga – į pagalbą pasitelkite plokščią pagaliuką ar panašų įrankį.
Kas dar svarbu procese? Norint pašalinti plaukelius ir sumažinti nemalonų pojūtį, reikia pajusti judesį – juostelę ar užteptą kietos masės dalį nuplėšti užtikrintu, staigiu judesiu, tačiau palei odos paviršių. Judesys turi eiti palei odos paviršiaus liniją, o ne į viršų, šoną ar dar kur nors. Svarbu ir nepasiduoti, juk tam reikia šiek tiek praktikos.
Skirtingos depiliacinės zonos. Prieš atliekant procedūrą namuose, įsitikinkite, kad esate numačiusi, kokiomis kryptimis auga plaukeliai, ir kaip planuojate tepti cukraus pastą. Rankų ar kojų plaukai yra lengvai prieinami ir ne tokie tankūs kaip jautresnių zonų, tarkime, bikinio.
Jei ketinate išmėginti bikinio depiliaciją namuose, pradėkite nuo kraštų, ir pamažu judėkite į centrą. Ši zona reikalauja ypatingo dėmesingumo – plaukeliai tankūs, storesni, o oda jautri ir plona. Šioje zonoje reikėtų vengti pakartotinai tepti ir plėšti cukrų nuo to paties plotelio ir stengtis dirbti kuo tiksliau.
Patarimai prieš ir po depiliacijos
Taip pat yra keletas pasiruošimo žingsnių bei patarimų prieš ir po šios grožio procedūros; jie pravers ne tik namuose, bet ir einant pas kosmetologę.
Pirmiausia plaukeliai turi būti optimalaus ilgio – jei plaukas per ilgas, padidėja tikimybė, kad jis lūš ir bus sunkiau pašalinti visą plauko ilgį (su svogūnėliu), jei plaukas per trumpas, depiliavimo masė tinkamai jo nesugriebs, ir plaukelis liks nepašalintas.
Plaukas turėtų būti bent 0,7 cm arba 1 cm ilgio.
Jei įprastai skutate plaukelius, geriausia palaukti 2–3 savaites, kol jie ataugs, ir tuomet atlikti procedūrą. Plaukas turėtų būti bent 0,7 cm arba 1 cm ilgio. Taip jį pašalinti depiliuojant bus paprasčiau. Jei kurį laiką nieko nedarėte ir leidote natūraliam procesui paimti viršų, vietose, kur plaukeliai tankūs (pažastų, bikinio srityje) patrumpinkite juos – išvengsite ne tik jų lūžinėjimo, bet ir labai nemalonaus pešimo jausmo tepant cukraus pastą.
Patartina prieš depiliacijos procedūrą paruošti odą srityse, kurias depiliuosite.
Taip pat patartina prieš depiliacijos procedūrą paruošti odą srityse, kurias depiliuosite. Iš vakaro ar tos pačios dienos rytą švelniai nušveiskite odą, pašalindami nešvarumus ir negyvas odos ląsteles. Tačiau nepersistenkite – po stipraus šveitimo oda tampa jautresnė ir procedūra gali būti ne tik skausmingesnė, bet ir sudirginti odą. Naudokite švelnią plovimo pirštinę ar kempinę, stipriai nespauskite ir netrinkite odos.
Drėkinkite odą iki suplanuotos procedūros dienos. Nuo sudrėkintos odos cukraus masė nusiplėš švelniau, nei nuo išsausėjusios. Tačiau taip pat nepersistenkite – jei kremas bus padengęs plaukelius, jie gali išslysti iš depiliavimo masės. Naudokite drėkinamąjį kremą, kad oda būtų švelni ir pamaitinta, o prieš procedūrą odą nuplaukite, švelniai nušveiskite ir netepkite kremu.
Galiausiai po depiliacijos bent 24 valandas venkite sportinės veiklos, atsisakykite karštos vonios, nesideginkite, stenkitės neliesti depiliuotų vietų rankomis, netepkite parfumuotos kosmetikos. Pašalinus plaukelius, depiliuotos sritys yra ypač jautrios nešvarumams ir dirgikliams. Odai reikia duoti šiek tiek laiko prisitaikyti, kad nepatektų bakterijos, neatsirastų infekcijų.
Oda reguliariai bei švelniai nušveiskite ir po depiliacijos. Tai padės išvengti įaugusių plaukelių.
Taigi, neverta jaudintis dėl ataugusių kūno plaukų. Yra įvairiausių galimybių pasirūpinti savo išvaizda. O skyrus laiko sau ir susikūrus mini grožio saloną namuose, gali paaiškėti, kad tos galimybės visą šį laiką gulėjo virtuvinėje spintelėje, pasiekiamos ranka.