Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Grožio specialistė apie karantino padarinius: „Kai kurie ėmė greituosius kreditus, kad išgyventų. Naujoms priemonėms išleidau šimtus“

Kosmetologė, vizažistė ir permanentinio makiažo specialistė Ernesta (vardas pakeistas, bet redakcijai žinomas – red.) sako, kad karantinas grožio meistrams tikrai nebuvęs lengvas. Tokios nedidelės išmokos, kuri siekė 257 eurus, ji negavusi, o ir gavusiems ją vos užteko susimokėti už šildymą.
Moteriai atliekama grožio procedūra
Moteriai atliekama grožio procedūra / 123RF.com nuotr.

Nepaisant sunkumų, Ernesta sako, kad šviesa tunelio gale jau matoma, todėl yra nusiteikusi tikrai pozityviai ir mano, kad per artimiausius mėnesius padėtis šalyje ir grožio versle turėtų keistis į gerąją pusę.

Kosmetologė sutiko anonimiškai pasidalinti tuo, kaip gyvena grožio meistrai ir su kokiais iššūkiais ir sunkumais susiduria grįždami į darbus.

– Išmoka, kuri siekė 257 eurus, tikrai nėra pakankama šeimai, tačiau daugelis žmonių įsitikinę, kad grožio meistrai tikrai labai daug uždirba ir gali sau leisti nedirbti ilgesnį laiką. Kaip yra iš tikrųjų?

– Taip, grožio meistrai dirba ir uždirba, bet jų ir darbas toks – dirbti sau ir dažniausiai neskaičiuojant laiko. Mūsų darbas nėra tik nuo 8 iki 17 val. Dažnai dirbame po 12 ir daugiau valandų.

Skaičiuoti kitų pinigus yra lengviausia ir maloniausia, tačiau dažnas net nepagalvoja, kad mes mokame už grožio vietos nuomą, priemonės yra profesionalios ir tikrai brangios, o kur dar išaugusios išlaidos dėl dezinfekcinių priemonių, kaukių, respiratorių?

Be to, procedūros kaina taip pat priklauso nuo paties meistro lygio. Kad meistras galėtų paimti vieną ar kitą sumą už procedūrą, jis investuoja ne po vieną ir ne po du tūkstančius. Norėdamas klientui pasiūlyti gerą ir kokybišką procedūrą, turi mokytis, o mes, grožio meistrai, mokomės visą gyvenimą.

Neužtenka tik baigti kosmetologės specialybės – kasdien pasirodo naujos priemonės, tobulėja aparatinė kosmetologija, ką jau kalbėti apie naujausius ingredientus kosmetikos priemonėse ir kitas naujoves. Pridėsiu ir tai, kad meistrai dirba pagal verslo pažymėjimą ar individualią veiklą, o tai reiškia, kad jie savarankiškai moka mokesčius valstybei, kas irgi yra išlaidų dalis ir sudaro paslaugų kainą.

Ką daryti vienišai mamai su vaikais? Yra labai sunku, ypač šiuo šaltuoju sezonu, kai išlaidos buvo didesnės negu įprastai.

Pirmo karantino metu buvo lengviau, dar buvo įmanoma išgyventi iš santaupų, tačiau tarpas tarp karantinų buvo nedidelis, o ir antras karantinas atėjo staiga prieš pat šventes. Tas laikotarpis dažniausiai būna itin intensyvus metas, kai visos moterys ir vyrai nori pasigražinti, tad to uždarbio susirinkti nepavyko. Be to, visi supratome, kad tas uždarymas bus ne kelioms savaitėms, o truks gerokai ilgiau.

Ši 257 eurų išmoka, žinoma, yra geriau negu nieko, bet žvelgiant į realybę, yra graudžiai juokinga... Ką daryti vienišai mamai su vaikais? Yra labai sunku, ypač šiuo šaltuoju sezonu, kai išlaidos buvo didesnės negu įprastai. Teko girdėti, kad ne tik grožio specialistai, bet ir smulkiojo verslo atstovai ėmė greituosius kreditus, kad galėtų išgyventi ir išmaitinti savo šeimą. Kiti dalinosi, jog dar dabar nėra gavę jau minėtos išmokos – dėl biurokratinių niuansų tos išmokos dar „nesuvaikščiojo“.

– Ar tiesa, kad reikia nemažai investicijų, norint sugrįžti į darbus?

– Investicijų reikia norint tobulėti – tai jau asmeninis pasirinkimas, kiek esame pasiruošę tam išleisti. Turiu tikslą padidinti savo produktyvumą, tad tam reikalingos išlaidos.

Tačiau dabar sugrįžtant į darbus reikėjo investuoti šimtus, nes dirbu su skirtingų linijų produkcija. Nedirbome daugiau kaip kelis mėnesius, o juk kosmetikos priemonės turi galiojimą.

Tarkime, jų galiojimas pusmetis, vadinasi, tris mėnesius nedirbant, gali tekti išmesti nemažai kosmetikos priemonių, kurių kaina yra didelė, ir vėl viską pirkti iš naujo. Vieni produktai jau negalioja, o kitų galiojimas smarkiai sutrumpėjo – visa tai išlaidos.

Fotolia nuotr./Permanentinis makiažas
Fotolia nuotr./Permanentinis makiažas

Nemažai pareikalavo ir dezinfekcinės priemonės, kurių stengiausi nusipirkti daugiau – svarbiausia klientų sveikata, todėl į tai žvelgiu itin atsakingai.

Kitas dalykas, ko turėjome labai daug, – vienkartinės kaukės, su kuriomis dirbame jau labai seniai, tačiau jas teko atidėti į šoną. Vos pradėjus dirbti, gavome įsakymą dirbti tik su respiratoriais, kurie, žinoma, saugesni, bet ir gerokai brangesni. Laikomės įstatymų, nes norime dirbti ir apsaugoti klientus, tačiau tai kainuoja gerokai daugiau.

– Ar tai reiškia, kad kosmetologinių procedūrų kainos didės?

– Aš asmeniškai šiuo metu neplanuoju didinti kainų, kaip ir nemažai mano kolegių. Manome, kad tai nebūtų labai protinga, nes norisi kuo greičiau sugrįžti į darbus ir susigrąžinti klientus.

– O kaip vertinate klientų sugrįžimą – ar yra didelės eilės, o gal žmonės dar prisibijo?

– Turbūt nieko nenustebinsiu pasakydama, kad didžiausios eilės užsirašyti pas kirpėją ir nagų priežiūros specialistą. Klientai tikrai išsiilgę ne tik kosmetologų, grožio procedūrų, bet ir bendravimo – tai tampa lyg išėjimu, aplinkos pakeitimu, pabendravimu vidinei harmonijai atgauti.

Pirmą mėnesį užsipildė daugelis meistrų, tačiau laikantis reikalavimų, mūsų darbo laikas ir darbo valandos smarkiai pakito. Yra ribojama kvadratūra, todėl meistrės, kurios anksčiau dirbdavo kas antrą dieną, geriausiu atveju dabar gali dirbti kelias dienas per savaitę, o tai atsiliepia ir uždarbiui.

Man, kaip kosmetologei, taip pat pasikeitė darbo laikas, galiu priimti mažiau klienčių dėl to, kad kruopščiai dezinfekuoju patalpas, laikausi reikalavimo daryti atitinkamo laiko pertraukas, dėl ko netenku kelių klientų per dieną. Tikiuosi, kad tai yra laikina – laikomės visų reikalavimų, kad kuo greičiau sugrįžtume į įprastą režimą.

– Kokios šiuo metu procedūros paklausiausios?

– Pirmoje vietoje – veido valymo procedūros, taip pat drėkinamosios, kadangi dėl šaltojo sezono ypatumų ir šildymo oda greitai sausėja.

Matau didžiulį susidomėjimą ir ilgalaikio makiažo procedūromis, nes moterys nori pasigražinti antakius, akis ir lūpas. Kadangi be kaukės dar dėvimos patalpose, jos praverčia ir po procedūrų, pavyzdžiui, po lūpų mikropigmentacijos, kai yra reikalingas gijimo laikas, nes lūpos būna kiek patinusios.

123RF.com nuotr./Moteriai atliekama grožio procedūra
123RF.com nuotr./Moteriai atliekama grožio procedūra

– Ko grožio meistrės tikisi ateityje?

– Aš nusiteikusi optimistiškai, kadangi susirgimų skaičius mažėja, o vakcinacija – įsibėgėja. Ateina šiltasis sezonas, o ir žmonės sąmoningėja. Itin teigiamai vertinu suteiktą galimybę nemokamai išsitirti PGR testu ir saugiai sugrįžti į darbus. Manau, tai rodo pagarbą tiek sau, tiek savo klientų sveikatai. Mano darbo aplinkoje visi tyrėsi, be to, papildomai pirkome ir greitųjų testų, kuriais ruošiamės tikrintis reguliariai ir atsižvelgdami situaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos