„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gydytoja: ką turite žinoti apie antakių persodinimą

Prie veido kontūrų derantys tankūs, sveiki ir taisyklingos formos antakiai ne tik išryškina gražiausius bruožus, bet veikia kaip filtras, apsaugantis akis nuo prakaito bei nešvarumų. Deja, ne visi gali džiaugtis šias funkcijas atliekančiais antakiais, nes jų zonoje dėl įvairiausių priežasčių neauga plaukai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Antakiai
Antakiai / 123RF.com nuotr.

Tai gali lemti patirtos traumos ir atsiradę randeliai, įgimtos deformacijos, nesėkmingai atliktos permanentinės grožio procedūros ir ilgalaikiai bandymai pešioti antakius pincetu. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė sako, kad šias problemas išspręsti gali antakių persodinimas.

Kardiolitos klinikų nuotr./Dermatovenerologė Renata Kliunkienė
Kardiolitos klinikų nuotr./Dermatovenerologė Renata Kliunkienė

„Antakių transplantavimas atliekamas tada, kai norima užmaskuoti traumų sukeltas pasekmes, pavyzdžiui, atkurti dalį prarasto antakio ar paslėpti jo vietoje atsiradusį randelį. Procedūra gali padėti ir tokiu atveju, jeigu dėl turimų įgimtų deformacijų ar nesėkmingai atlikto permanentinio makiažo antakių srityje plaukai neauga. Be to, transplantavimas gali būti atliekamas ir dėl estetinių priežasčių, kai pacientas pageidauja atkurti išretėjusius ar iškritusius plaukelius, pakeisti jų augimo kryptį ar koreguoti antakio formą“, – pasakoja R.Kliunkienė.

Pažangiausias metodas taikomas 75 šalyse

Gydytoja sako, kad transplantavimas atliekamas taikant moderniausiu pasaulyje pripažintą DHI (angl. Direct Hair Implantation) metodą. Jis taikomas 75 šalyse visame pasaulyje.

„Atliekant procedūrą DHI metodu, plaukų folikulai po vieną imami iš paciento donorinės srities, dažniausiai pakaušio. Naudojamas vos 0,8-0,9 mm skersmens ekstraktorius su deimantine folikulo ištraukėjo galvute, todėl po procedūros ši sritis sugyja taip, kad pokyčių nelieka. Ištraukti folikulai yra patalpinami į tam tikros temperatūros ir koncentracijos DHI naudojamą tirpalą, kuris užtikrina plaukų prigijimą ir gyvybingumą, iki kol jie bus persodinami į antakio ar kitą pageidaujamą sritį“, – sako dermatovenerologė R. Kliunkienė.

Gydytojos teigimu, vėliau folikulai po vieną įsodinami į antakio zoną DHI implanteriu, kuris leidžia ne tik valdyti gylį, plauko augimo kampą, kryptį ir gauti maksimalų tankumą, bet ir pasiekti 100 proc. natūraliai atrodantį rezultatą. Šiuo patentuotu instrumentu suformuojama angelė, į kurią dūrio metu iš karto patenka plauko folikulas. Tai ne tik užtikrina, kad persodinimo metu jis nebus pažeistas, bet ir sėkmingai prigis, o dėl mažo implanterio diametro priimanti zona pažeidžiama tik minimaliai.

DHI metodas, lyginant jį su kitais plaukų persodinimo metodais, išsiskiria ir tuo, kad nenaudojami pincetai, adatkočiai ar kiti instrumentai, kurie žaloja donorinę ir persodinimo zoną bei plaukus.

„Atlikti transplantavimą naudojant DHI metodiką gali išimtinai tik gydytojai ir slaugytojos, turintys DHI sertifikatą. Be to, procedūrą atliekantis gydytojas turi specializuotis plaukų retėjimo srityje, nes jis ne tik atlieka transplantavimą, tačiau diagnozuoja bei gydo plaukų ligas“, – pasakoja R.Kliunkienė.

123RF.com nuotr./Antakiai
123RF.com nuotr./Antakiai

Persodinti plaukai prigyja sėkmingai

Pasak gydytojos dermatovenerologės, antakių transplantavimas yra atliekamas su vietine nejautra, dėl to yra visiškai neskausmingas. Diskomforto jausmą pacientas pajaučia tik dūrio metu, kai yra suleidžiama itin maža dozė švelnaus veikimo anestetiko.

Dažnai atvykę į konsultaciją pacientai domisi, ar atliekamas transplantavimas yra veiksmingas ir ar persodinti plaukai sėkmingai prigyja. Visiems jiems dermatovenerologė R. Kliunkienė pateikia tą patį atsakymą: „Po procedūros persodinti plaukai ne tik atrodo natūraliai, bet prigyja sėkmingai. Tiesa, po kurio laiko dėl natūralaus augimo ciklo dalis plaukų iškrenta, tačiau per 6-12 mėnesių jie atauga ir pacientas gali džiaugtis galutiniu transplantavimo rezultatu“.

Išskirtinio pasiruošimo nėra

Gydytoja dermatovenerologė sako, kad antakių transplantavimui nėra reikalingas joks išskirtinis pasiruošimas, tačiau pacientas turi būti sveikas ir turėti normos ribose esančius kraujo tyrimų rodiklius.

„Atsižvelgiant į tai, kad procedūros metu odai padaromi tik minimalūs pažeidimai, pacientas jau po kelių dienų gali grįžti įprastą gyvenimo ritmą, tačiau privalo laikytis tam tikrų nurodymų. Tris dienas po procedūros reikia vartoti paskirtus vaistus, slopinančius audinių reakciją ir uždegiminius pakitimus, kurie gali sukelti diskomfortą persodinimo vietoje. Pirmosiomis dienomis po transplantavimo antakius taip pat reikia drėkinti fiziologiniu tirpalu siekiant išvengti niežėjimo. Be to, kas dvi savaites rekomenduojama juos patrumpinti žirklutėmis, taip kontroliuojant plaukelių ilgį. Laikantis šių taisyklių, laikui bėgant persodinti plaukai tampa klusnūs ir „elgiasi“ taip, tarsi visą laiką būtų augę antakių zonoje“, – priduria R.Kliunkienė.

Vizito svarba

Gydytoja sako, kad transplantacijos atlikti negalima, jeigu pacientas serga infekcinės, autoimuninės ar onkologinės kilmės ligomis, turi odos raginio sluoksnio vientisumo pažeidimų ar kitų sveikatos problemų, kurios nuodugniai išaiškinamos konsultacijos metu.

„Kiekvieno paciento situacija yra individuali ir turi būti įvertinta vizito metu. Dėl to labai svarbu gydytojui išsamiai susipažinti su anamneze – paciento sveikatos istorija, išsiaiškinti genetinius veiksnius bei nustatyti tikslią diagnozę. Ir tik tada suteikti pacientui informaciją apie visus galimus gydymo metodus, tarp jų ir plaukų transplantaciją, jeigu jai atlikti nėra kontraindikacijų“, – priduria gydytoja dermatovenerologė R.Kliunkienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“