Jauna bet kokia kaina: šiurpinančios grožio procedūros nuo viduramžių iki šių laikų

Nedaugelis dailiosios lyties atstovių drąsiai atskleidžia savo amžių. Visuomenėje, kurioje klesti grožio ir jaunystės kultas, moterys dažnai griebiasi šokiruojančių gražinimosi procedūrų ar dangstosi po melo šydu.
Grožis
Grožis / „Shutterstock“ nuotr.

Visais laikais grožis reikalavo aukų. Nuo gilios senovės paplitusi nuomonė, kad niekas nėra toks atgrasus ir priešiškas moteriai kaip tikrasis jos amžius. Norėdamos paslėpti metų žymes, dailiosios lyties atstovės naudojo primityvias (žiūrint šiuolaikinių moterų akimis), bet sveikatai pavojingas kosmetikos priemones.

Pavyzdžiui, viduramžiais, kada vyravo blyškios odos kultas, veidą tepdavo toksiškais švino, arseno milteliais arba nuleisdavo kraujo. Deja, dailios ir savimi patenkintos gražuolės neilgai džiaugdavosi gyvenimu: organizmą išsekindavo mažakraujystė ir apsinuodijimas sunkiaisiais metalais.

Skaisčią ir sveiką odą bandyta užkonservuoti neįtikėtinomis priemonėmis. Senovės Graikijoje moterys tikėjo, kad krokodilų išmatos stabdo senėjimą. Dvoką ir nemalonius pojūčius nustelbdavo noras patikti vyrams. Japonijos geišos veido odą balino ryžių ir paukščių išmatų pudra.

Rašytiniuose šaltiniuose randama duomenų, kaip 50 metų pr. Kristų savo grožį puoselėjo Egipto karalienė Kleopatra. Valdovė lepindavosi medaus ir alavijų voniomis, į jas įpildavo sidabro. Taurusis metalas pasižymi balinamuoju ir dezinfekciniu poveikiu. Teigiama, kad tokios jauninamosios procedūros veikė kaip šiuolaikinis odos serumas. Gražioji karalienė taip pat mėgo grietinėlės ir jūros druskos kūno šveitiklį, o apie jos pieno vonias sklando legendos.

„Shutterstock“ nuotr./Grožis
„Shutterstock“ nuotr./Grožis

Skruostams parausvinti egiptietės naudojo nuodinguosius augalus. Patrynus odą jų lapų košele, veidas sudirgdavo ir parausdavo. Egipte didelis dėmesys buvo skiriamas akių makiažui, bet akių kontūrų pieštuką atstojo vario rūdos gabaliukas.

Jaunystės paieškos

Joséphine, būsima garsiojo karvedžio Napoleono žmona, pavergė šešeriais metais jaunesnio vyro širdį, nors buvo į ketvirtą dešimtmetį įkopusi provincialė našlė su dviem mažamečiais vaikais. Visomis išgalėmis ji stengėsi nuslėpti savo amžių, o tuoktuvių ceremonijos metu pasinaudojo jaunėlės sesers dokumentais. Vėliau moteris griebėsi įvairių jauninamųjų triukų: tepdavosi bulvių ir kamparo kaukes, gerdavo daug vandens su citrinos sultimis. Akivaizdu, kad šios pastangos nebuvo bevaisės, juk ir šiandien dietologai rekomenduoja rytais išgurkšnoti stiklinę vandens, pagardinto citrinos sultimis (valo organizmą).

wikimedia.org nuotr./Kleopatros mirtis
wikimedia.org nuotr./Kleopatros mirtis

Rusijos imperatorė Jekaterina II kasdien mirko degtinės voniose. Tarnai į jas dar įpildavo kiaušinių trynių, migdolų pieno ir priberdavo rožių žiedlapių.

Pasak amžininkų, Liudviko XV favoritė markizė de Pomapadour negalėjo pasigirti gera sveikata. Ploną ir sausą odą ji drėkino riebia grietinėle, kaukėmis iš kiaušinių baltymų ir citrinos sulčių, reguliariai masažuodavo veidą alyvuogių aliejumi. Mėgstamiausias aukštuomenės damos gėrimas buvo morkų sultys su medumi.

Grožio standartai ypač sugriežtėjo pastarąjį šimtmetį. Dailiosios lyties atstovės, norinčios žengti koja kojon su skubančiu laiku, neišvengiamai tapo jaunystės įkaitėmis. Istorijoje apstu pavyzdžių, kaip dėl tobulos išvaizdos moterys pasiryždavo keistiems ir šokiruojantiems poelgiams.

wikimedia.org. nuotr./Greta Garbo 1935 m.
wikimedia.org. nuotr./Greta Garbo 1935 m.

Blėstanti jaunystė aktorei Gretai Garbo tapo skausminga tema. Kino garsenybė karjerą baigė būdama šlovės viršūnėje ir troško, kad gerbėjai ją atsimintų žavią ir patrauklią. Senatvę praleido atsiribojusi nuo visuomenės, užsidariusi tarp keturių namo sienų.

Legendinės dainininkės Marlene Dietrich dukra juokavo, kad mama, kalbėdama su žurnalistais, visada mažino savo amžių, kol galiausiai tapo jaunesnė už atžalą.

(Ne)kaltas melas

Niekas negali paneigti, kad mados pasaulyje galioja itin griežtas amžiaus cenzas. Supermodelis ir televizijos laidų vedėja Tyra Banks (40 m.) noriai dalijasi patirtimi su jaunutėmis mergaitėmis. Tyra pataria slėpti savo gimimo datą po devyniomis spynomis, o asmens dokumentą ištraukti, kai būtina.

AOP nuotr./Tyra Banks
AOP nuotr./Tyra Banks

Šiuo patarimu pasinaudojo modelis Agyness Deyn (31 m.) , kurią agentai ant podiumo atvedė palyginti vėlai. Kad tarp paauglių manekenių neatrodytų per sena, moteris pasijaunino šešeriais metais. Paslaptis išaiškėjo, kai viename socialiniame tinkle mokyklos laikų draugai atskleidė tikrąjį garsenybės amžių. Tiesa nepakenkė Agyness karjerai, o gerbėjai nenustojo žavėtis jaunatviška jos išvaizda.

Vakarėlių liūtė ir milijonų paveldėtoja Paris Hilton (33 m., jei paisytume žvaigždės nurodymų) dėl jaunystės pasiryžo nusikaltimui. Kalbama, kad nuolat klubuose šėlstanti ir žurnalų puslapiuose besipuikuojanti gražuolė suklastojo savo tapatybės dokumentus ir pasijaunino beveik trejais metais. Paparacai greitai išsiaiškino, kad vairuotojo pažymėjime ir medicininio draudimo dokumentuose nurodyti ne 1981-ieji, kaip skelbia pati žvaigždutė, o 1978 m. Paris Hilton nemano, kad padarė kažką bloga, atvirkščiai – skandalai yra kasdieninė jos duona.

„Scanpix“ nuotr./Paris Hilton
„Scanpix“ nuotr./Paris Hilton

Plačiau apie tai, kaip moterys slepia savo tikrąjį amžių, skaitykite 27-ajame žurnalo „Ji“ numeryje!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai