Dažniausiai tą tuštumą širdyje bandome kompensuoti vartydami senus albumus, uosdami dar užsilikusį mylimo žmogaus kvapą ant pagalvės ar drabužių, kurių mylimajam taip ir nesugebėjome grąžinti...
Būtent išėjusių mylimųjų drabužiai ir tapo tuštumos, liūdesio bei sutrikimo po skyrybų jausmus nuotraukose įprasminančiu simboliu. Nuotraukų seriją, pavadintą „Lovers Shirts“ (liet. „Mylimųjų marškiniai“), sukūrė fotografė Carla Richmond Coffing kartu su rašytoja Hane Steen, rašo huffingtonpost.com.
Dviejų kūrybingų moterų duetas nuotraukose atskleidžia, kokią didelę reikšmę įskaudintoms ir paliktoms moterims turi palikti mylimųjų daiktai. Projektas, kuris prasidėjo nuo artimų draugių ir giminaičių nuotraukų, vėliau virto maždaug 50 moterų istorijomis.
Nuotraukų serijoje pozuoja įvairaus mžiaus moterys – pradedant 16-mete Gracie ir baigiant vyriausia 90-mete Louise. Tokia amžiaus įvairovė demonstruoja, kad išsiskyrimo skausmas ir jaučiama tuštuma nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo lyties, nei nuo seksualinės orientacijos.
Norėdamos pademonstruoti unikalią kiekvienos moters istoriją, Carla R. Coffing ir Hane Steen paprašė projekto dalyvių prieš kamerą papasakoti savo jausmus. Vėliau pokalbiai buvo sujungti į vieną nenutrūkstamą 50 moterų pasakojimų filmuką.
„Lovers Shirts“ projektas nagrinėja praradimo ir ilgesio jausmus, nuotraukose netiesiogiai klausiama – kokią reikšmę po skaudaus išsiskyrimo moteriai turi palikti mylimojo drabužiai? Ar jie suteikia joms saugumą ir tikėjimą, kad viskas gali būti gerai, ar tai tik bandymas išsaugoti bent vieną likusį prisiminimą?
Atsakymas – jeigu jis išvis egzistuoja – priklauso nuo kiekvieno žmogaus požiūrio. Vis dėlto svarbiausia, anot H. Steen, nebijoti išreikšti savo pažeidžiamumo, kuris atsiranda pasibaigus santykiams, ir duoti sau laiko atsitiesti po tokios skaudžios ir širdį draskančios patirties.