„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Jei norite atsikratyti riebalų, kilnokite svarmenis ir nepersistenkite su kardio pratimais

Problema, su kuria susiduria dauguma antsvorio turinčių žmonių, yra ta, kad jiems niekaip nepavyksta atsikratyti svorio, nors jie valandų valandas praleidžia ant bėgimo takelio. Spėkite, kur problemos šaknys?
Daili moters figūra
Daili moters figūra / Fotolia nuotr.

Čia ir atsakymas – tas laikas, praleistas ant bėgimo takelio, arba, paprasčiau tariant, per ilga pastovaus tempo kardio treniruotė. Pasakysime tiesiai šviesiai – jums nereikia bėgti kaip maratonininkui arba minti dviratį kaip triatlonininkui, norint atsikratyti riebalų. Štai ką turite suprasti, rašo mensxp.com:

Per didelis dėmesys kardio pratimams naikina liesąją raumenų masę, sulėtina medžiagų apykaitą

Per didelis kardio krūvis naikina raumenis. Tad tuo metu, kai, jūsų manymu, jūs lieknėsite, iš tiesų prarasite liesąją raumenų masę.

Be to, jus paverčia lieknu, tačiau suglebusiu. Ilgai trunkančios pastovaus greičio kardio treniruotės priverčia kūną įsijungti kritiškos padėties būseną – kūnas ima energiją, naikindamas raumeninę masę, ir pradeda kaupti riebalus „juodai dienai“. Kai pasiekta ši stadija, atsikratyti riebalų yra beveik neįmanoma. Taip pat, tradiciniai kardio pratimai drastiškai sulėtina medžiagų apykaitą ramybės būsenoje (tai yra jūsų kūno gebėjimus deginti kalorijas ramybės būsenoje).

Kokios viso to pasekmės? Lieknai atrodantis žmogus su drebučius primenančiais riebalais pilvo srityje.

3 transformacijos žingsniai – teisinga mityba, svarmenų kilnojimas ir aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės

Jei jūsų treneris liepia kasdien bėgti 1–2 (ar net daugiau) kilometrų, jums kuo greičiau reikia naujo trenerio! Geras treneris svorio metimo programoje pabrėžtų teisingą valgymą ir treniruotes su svarmenimis.

Kardio pratimai atsiras aukšto intensyvumo intervalinėse treniruotėse, ir po jų tikrai neatrodys, kad mirštate. Treniruojant raumenis dega riebalai, o svarmenų kilnojimai pagerina medžiagų apykaitą ramybės būsenoje. Taigi, norėdami atsikratyti svorio, pradėkite kilnoti svarmenis!

Lieknėjimas dėl padidinto kardio krūvio yra laikinas, vėliau ir vėl sustorėsite

Per didelis kardio krūvis naikina raumenis. Tad tuo metu, kai, jūsų manymu, jūs lieknėsite, iš tiesų prarasite liesąją raumenų masę. O kalbant apie prarastus riebalus, jie sugrįš, vos tik pradėsite normaliai maitintis. Labai greitai pamatysite drastiškus kūno pokyčius, tačiau tai toli gražu nebus gražus, treniruotas kūnas.

Treniruotės turėtų būti nukreiptos į medžiagų apykaitos greitinimą ir raumenų masės auginimą, o NE į riebalų deginimą

Didžioji riebalų oksidacijos – arba tiesiog riebalų deginimo – dalis vyksta po treniruotės, o ne per treniruotę. Štai čia sveika medžiagų apykaita vaidina labai svarbų vaidmenį. Tradiciniai kardio pratimai gadina medžiagų apykaitą, jėgos pratimai ir aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės ją puoselėja.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 patarimai, kaip priaugti liesos raumenų masės ir nestorėti

Tradiciniai kardio pratimai didina kortizolio, „valgančio“ raumenis, lygį

Organizmas išskiria hormoną kortizolį, kai patiriamas fizinis arba protinis stresas. Kortizolis taip pat sulėtina baltymų sintezę ir naudoja baltymą, reikalingą raumenų auginimui, kaip energijos šaltinį. Apkūnūs žmonės, besilaikantys dietų bei atliekantys per daug kardio pratimų, dažnai skundžiasi žemu gliukozės lygiu, o kai išskiriamas kortizolis, jis pradeda skaidyti raumeninį audinį tam, kad aminorūgštys galėtų būti paverstos į gliukozę. Būtent todėl šie žmonės turi mažiau raumenų ir yra gerokai silpnesni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“