K.Kardashian jaunystę stengiasi išsaugoti procedūromis su savo krauju

Senėjimo procesų išvengti negalima, tačiau visais laikais moterys ieškojo būdų juos sustabdyti. Jaunystei ir grožiui išsaugoti naudoti įvairiausi metodai – Kleopatra maudėsi asilės piene, renesanso epochos moterys veidą šviesindavo priemonėmis su actu ir gyvsidabriu, plaukus tepdavo gyvulių riebalais. Tačiau tobulėjant medicinai, ląstelių gebėjimas kaupti informaciją ir atsinaujinti įkvėpė grožio specialistus rasti būdą jas „įdarbinti“ jaunystei išsaugoti.
Kim Kardashian
Kim Kardashian / Vida Press nuotr.

Prieš maždaug ketvirtį amžiaus grožio srityje pradėta eksperimentuoti su kraujo plazma. Rezultatai gerokai stebino efektyvumu, tad nenuostabu, kad grožio procedūras su kraujo plazma (PRP) netruko atrasti pasaulio įžymybės – realybės šou ir socialinių tinklų žvaigždės Kim ir Kourtney Kardashian, aktorė Angelina Jolie, krepšininkas Kobe Bryantas ir kiti.

Išskiriama kraujo plazma

Pasak „Perfectus“ klinikos gydytojos dermatovenerologės Aušrinės Ramanauskaitės, Lietuvoje kraujo plazma grožio procedūrose pradėta naudoti prieš keletą metų ir pasitelkiama ne tik veido odos gaivinimui, bet ir plaukų slinkimui gydyti, teigiama žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aušrinė Ramanauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aušrinė Ramanauskaitė

„Šiandien dėl pažangos medicinoje yra įmanoma išsaugoti ir atkurti sveiką veido ir galvos odą, naudojant tik paties žmogaus išteklius – kraują. Išskyrus iš jo plazmą ir sukoncentravus plazmoje esančius atsinaujinimą skatinančius elementus, gaunamas itin veiksmingas preparatas“, – sako gydytoja.

Anot jos, įprastai procesas – nesudėtingas ir trunka apie valandą. „Į mėgintuvėlius paimamas nedidelis kiekis paciento kraujo. Tam, kad galima būtų išskirti iš jo plazmą, kraujas kelias minutes centrifuguojamas specialiame aparate. Viena gautos plazmos dalis (prisotinta trombocitų) injektuojama į odą, o kita (prisotinta fibrino) naudojama kaip kaukė odos nuraminimui po procedūros“, – aiškina A.Ramanauskaitė.

Tokia procedūra leidžia paskatinti pačios odos atsinaujinimo procesus, kolageno, elastino, hialurono rūgšties gamybą, pagerinti mikrocirkuliaciją. Taigi, kosmetologijoje naudojama sprendžiant pavargusios, spindesį praradusios odos problemas, naikinant tamsius ratilus po akimis.

Stabdo plaukų slinkimo procesus

Dermatovenerologės teigimu, kraujo plazmos procedūros naudojamos ir plaukų slinkimui stabdyti. Į galvos odą sušvirkščiama trombocitų pripildyta plazma – tokiu būdu suaktyvinus kraujotaką, pamaitinus plauką, paskatinamas ir jo augimas.

Viena gautos plazmos dalis (prisotinta trombocitų) injektuojama į odą, o kita (prisotinta fibrino) naudojama kaip kaukė odos nuraminimui po procedūros.

„Į odą sušvirkšta plazma skatina fibroblastų dalijimąsi, spartėja audinių regeneracija, ląstelės aktyviau dauginasi ir migruoja – tai reiškia, jog žymiai padaugėja už plauko folikulo maitinimą atsakingų ląstelių, kurios pasiskirsto ir lemia naujo plauko – sveikesnio, labiau žvilgančio, tvirtesnio, storesnio – augimą“, – pasakoja specialistė.

Praktika rodo, kad kitaip nei naudojant natūralius produktus, kurių efekto belaukiant reikia apsišarvuoti kantrybe, kraujo plazmos procedūrų poveikį pacientai įprastai pajunta jau po pirmojo karto, o po rekomenduojamo 3-4 procedūrų kurso plaukų slinkimą galima ir visiškai sustabdyti.

Nesukelia šalutinio poveikio

Kraujo plazmos procedūros gali būti atliekamos ir itin alergiškiems žmonėms. „Kadangi injekcijų metu į žmogaus kūną įšvirkščiama plazma yra to paties kūno produktas, išvengiama atmetimo reakcijų ar šalutinių poveikių“, – teigia gydytoja dermatovenerologė A.Ramanauskaitė.

Procedūrų veiksmingumą nuolat patvirtina įvairūs moksliniai tyrimai. Neseniai pristatyti Ispanijos biotechnologijų instituto duomenys rodo, kad šis metodas gali būti net efektyvesnis ir duoti greitesnių rezultatų nei gydymas vaistais.

Vis dėlto gydytoja perspėja, kad procedūros kai kuriems pacientams gali būti šiek tiek skausmingos: „Dėl ribotų nuskausminimo galimybių kraujo plazmos injekcijos gali sukelti nemalonių pojūčių. Tad pirmąjį kartą lankantis pas specialistą reiktų tam nusiteikti“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai