Ką daryti, kad žiemą nesielektrintų plaukai

Žiemą dažnas susiduriame su problema – itin įsielektrinusiais plaukais, o kadangi grožio tai tikrai neprideda, tenka ieškoti problemos sprendimo būdų. Tad kaip kovoti su plaukų elektrinimusi?
Įsielektrinę plaukai
Įsielektrinę plaukai / „Fotolia“ nuotr.

Visų pirma pasistenkite, kad ši problema apskritai jūsų nekamuotų. O tai padarysite išklausę ir išbandę šiuos žingsnius:

Plaukų drėkinimas

Visų pirma svarbu žinoti, kad šaltuoju metų laiku plaukai elektrinasi dėl itin sauso oro tiek lauke, tiek ir patalpose, todėl savo garbanoms drėkinamąsias priemones reikėtų naudoti kur kas dažniau nei vasarą, tad be kondicionieriaus – nė iš vietos!

Naudokite tik natūralių šerelių plaukų šepečius, mat plastmasė plaukus tik dar stipriau įelektrins.

Jį naudokite po kiekvieno plaukų plovimo šampūnu (geriausia, jei šampūnas bus praturtintas vitaminu E), o jei nenorite, kad plaukai labai apsunktų, kondicionieriumi juos tepkite nuo vidurio, neliesdami plaukų šaknų. O po plovimo plaukus dar galite pamaitinti ir lašeliu nenuplaunamo kondicionieriaus.

Bent kartą per savaitę plaukus palepinti reikėtų giliai drėkinančia kauke ir kelis kartus prieš miegą išsitepkite juos natūraliu aliejumi. Tam puikiausiai tiks kokosų, argano, emu ar kiti drėkinamosiomis savybėmis pasižymintys aliejai.

Taip pat skaitykite: Plaukų priežiūra žiemą: 10 pagrindinių taisyklių bei naminių kaukių receptai

Nedžiovinkite plaukų iki galo

Jei norite, kad plaukai mažiau elektrintųsi, geriausia palikti juos išdžiūti natūraliai, mat karštas plaukų džiovintuvo oras jūsų garbanas tik dar labiau išsausins. Vis dėlto, jei laiko tam neturite, tuomet naudodami plaukų džiovintuvą plaukus palikite bent šiek tiek drėgnus – taip jie nebus pernelyg išsausinti karšto oro.

Savo plaukus apsaugosite ir įsigiję joninį plaukų džiovintuvą, kuris, naudodamas mažiau karščio, plaukus ne tik išdžiovina, bet ir šiek tiek kondicionuoja. Tokie džiovintuvai skleidžia neigiamą jonų srovę, dėl kurios plaukai vėliau gerokai mažiau elektrinasi.

Naudokite plaukų laką

Tam, kad dieną plaukai tikrai nesielektrintų, patartina naudoti lengvos fiksacijos plaukų laką – jį, susiformavę plaukų šukuoseną, purkškite buteliuką nuo galvos laikydami per 15–20 cm. Lako naudokite visai nedaug, kad pernelyg neapsunkintumėte plaukų.

Taip pat skaitykite: Dveji metai be šampūno: ar ryžtumėtės tokiam eksperimentui dėl gražesnių plaukų?

Kitas lako panaudojimo būdas – užpurkškite šiek tiek jo ant savo plaukų šepečio ir tuomet šukuokitės plaukus – tai padės jus kiek suvaldyti. Tiesa, jei norite, kad plaukai nesielektrintų, naudokite tik natūralių šerelių plaukų šepečius, mat plastmasė plaukus tik dar stipriau įelektrins.


Ir vis tik jei šiems žingsniams laiko neturite, o įsielektrinusius plaukus norite susitvarkyti tuojau pat, išbandykite ir šiuos patarimus, kurie padės problemą išspręsti greitai ir efektyviai.

Pirmoji pagalba įsielektrinus plaukams:

  • Su savimi turėkite purškiamą buteliuką su paprastu vandeniu – jei plaukai stipriai įsielektrino, juos lengvai papurkškite ir pašukuokite.
  • Į purškiamą buteliuką su vandeniu galite įlašinti ir keletą nenuplaunamo kondicionieriaus lašų – gerai suplakite ir taip pat pasipurkškite įsielektrinusius plaukus.
  • Jei turite, suteikite plaukams „svorio“ ir pasitepę juos natūraliais aliejais – užlašinkite keletą aliejaus lašų sau ant delnų ir pasitepkite savo plaukų galiukus. Plaukų šaknų geriau netepkite, kad plaukai neatrodytų susiriebalavę.
  • Susipinkite plaukus. Jei visiškai nesusitvarkote su savo plaukais, o ilgoms procedūroms trūksta laiko, paprasčiausias būdas – supinti juos į kasą. Išbandykite keletą plaukų pynimo variantų ir išsirinkite sau tinkamiausią.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis