Kartais būtent dėl dažno lakavimo susidaro užburtas ratas: nagai tampa nebe tokie gražūs, kad jų būtų galima nelakuoti, ir problema maskuojama, o maskavimas dar labiau skatina problemą. Nagai praranda skaistumą, pradeda lūžinėti, jų spalva pagelsta arba atsiranda baltų dėmelių. Tai ne tik dažno lakavimo, bet ir maistinių medžiagų trūkumo pasekmė. Kaip ir dažno rankų plovimo.
Tad ką daryti, kad nagai būtų gražūs ir nenulakavus jų?
Baltymai
Kartais būtent dėl dažno lakavimo susidaro užburtas ratas: nagai tampa nebe tokie gražūs, kad jų būtų galima nelakuoti.
Pradėkime nuo vidinių dalykų – mitybos. Kad nagai būtų stipresni, reikia vartoti daugiau baltymų. Paprastai mūsų mityboje jų šiek tiek trūksta.
Puikūs baltymų šaltiniai – tiek gyvulinės, tiek augalinės kilmės produktai: kiaušiniai, vištiena, jautiena, kalakutiena, žuvis, varškė, sūris, graikiškas jogurtas, migdolai, graikiški riešutai, pistacijos, avinžirniai, soja, lęšiai, pupos, chia sėklos, brokoliai.
Skaistumas
Gražūs nagai, kaip ir oda, – tai skaistūs nagai. Skaistumas asocijuojasi su sveikata ir jaunyste. Norėdami skaistesnių ir vienodesnės spalvos nagų, sumaišykite arbatinį šaukštelį kepimo sodos su šviežiai spaustos citrinos sultimis. Labai švelniai patrinkite gautu mišiniu nagus (geriau tam naudokite šepetėlį), palaikykite pora minučių ir kruopščiai nuplaukite. Tuomet galite pamaitinti odeles aliejumi.
Mažiau vandens
Per dažnai šlapinant rankas, ypač jei naudojamos cheminės priemonės, pradeda sausėti oda bei nagai.
Vanduo – kone stebuklingas skystis, reikalingas viskam. Rankoms taip pat, netgi išoriškai – jis padeda nuplauti purvą ir mikrobus, susikaupusius liečiant įvairius daiktus, valgant ir t. t. Tačiau per dažnai šlapinant rankas, ypač jei naudojamos cheminės priemonės, tokios kaip valikliai ir plovikliai, pradeda sausėti oda bei nagai.
Jei plaunate indus ar grindis, mūvėkite pirštines. Besimaudydamos ilgai nemirkykite vandenyje plaštakų. O nuplovusius rankas, patepkite jas ir nagus alyvuogių ar kokosų aliejumi arba rankų kremu.
Taisyklinga forma
Suteikite nagams gražią formą. Nelakuoti nagai tvarkingiau atrodo vidutinio ilgio arba dar trumpesni, be to, ilgi nagai dažniau lūžta. Tinkama forma – suapvalinto ovalo arba apskrita.
Beje, svarbu ne tik kokią formą nagams parinksite, bet ir kaip to pasieksite. Nagams kenksmingas įprastas brūžinimas dilde pirmyn-atgal, ypač pradėjus dildyti nuo nago vidurio – tai silpnina nagus, jie gali įskilti. Dildykite tik į vieną pusę, pradėkite nuo šonų ir eikite vidurio link, tuomet – nuo vidurio iki kito krašto.
Natūralus atsigavimas
Tai bene reikšmingiausias punktas – kurį laiką nelakavusios nagų, pastebėsite, kad nagai natūraliai tapo lygesni, skaistesni, švelnesni, gražesnės ir vienodesnės spalvos ir stipresni. Vienintelis dalykas – nelakuoti nagai nebus apsaugoti nuo kai kurių išorės veiksnių, dėl to siūlome dažniau pasitepti nagus bei odeles specialiu kremu ar aliejuku.
Spindesys
Jei labai norisi spindinčių nagų, nulakuokite juos bespalviu nagų stiprikliu arba nagų lako pagrindu. Tai bus apsauginis sluoksnis nagams, jis vizualiai išlygins nelygumus, nagai bus gražūs ir tvarkingi, o ataugs sveikesni.
Beje, ar žinojote, kad rankų nagai auga greičiau nei kojų? Taigi labai ilgai laukti, kol ataugs sveiki nagai, nereikės. O kai prisiruošite nagus lakuoti, rinkitės tokį laką, kuris neturi konservanto formaldehido, o nagų laką valykite valikliu be acetono. Tai apsaugos nagus nuo išsausėjimo ir skilinėjimo.