„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip bėgant metams keičiasi moters krūtinė: veikia ir nėštumas, ir staigūs svorio svyravimai. Ką galima padaryti?

Dažna moteris patiria emocinių išgyvenimų, kuomet pakinta jos krūtinės forma, dydis ir stangrumas. Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Manto Sakalausko, priežasčių, kodėl taip nutinka, yra įvairių, visgi daugiausia tai susiję su nėštumu, genetika ir amžiaus nulemtais pokyčiais, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Moteris segasi liemenėlę
Moteris segasi liemenėlę / Fotolia nuotr.

Pėdsakų palieka nėštumas

Nėra moters, kurios krūtų išvaizda per visą gyvenimą nepasikeistų, klausimas tik, kada tai nutiks ir kaip tai pasireikš. Bene didžiausias viso moters kūno (ypač krūtų) iššūkis, su kuriuo susiduriama dar jaunystėje, yra nėštumas.

„Nėštumo metu krūtys smarkiai padidėja, nes išveši pieno liaukos. Gimus vaikui ir jį maitinant krūtys dar būna pilnos, vis dėlto po žindymo pieno liaukos atrofuojasi ir krūtys neretai tampa mažesnės, nei buvo iki nėštumo, be to, neretai atlaisvėja audiniai. Dėl to krūtys pasmunka žemyn“, – teigia M.Sakalauskas.

Asmeninio archyvo nuotr. /Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Mantas Sakalauskas
Asmeninio archyvo nuotr. /Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Mantas Sakalauskas

Pasak „Nordclinic“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo, tokie pokyčiai po nėštumo būna negrįžtami: jei krūtys pasmuko, jokios įprastinės procedūros ar masažai neatstatys jų pradinės formos, nes oda tiek susitraukti negali. Iš kitos pusės, jei moters genetika labai gera, retais atvejais krūtų forma net ir po gimdymo bei žindymo išlieka mažai tepakitusi.

Su amžiumi mažėja stangrumas

Kitas krūtų išvaizdai įtakos turintis veiksnys, kuris pasireiškia šiek tiek vėliau, tai amžiaus nulemti pokyčiai. Organizmas po truputėlį sensta sulaukus 25-erių, tad ilgainiui tai pradeda matytis tiek veide, tiek ir kūne.

Bėgant metams mažėja baltymų kolageno ir elastino kiekis, kuris lemia audinių stangrumą bei elastingumą. Vyksta audinių, riebalinio audinio bei pieno liaukų atrofija. Visa tai akivaizdžiai atsiliepia tiek krūtų formai, tiek jos tūriui bei stangrumui.

Tiesa, pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet pasmunka ir jaunų, negimdžiusių moterų krūtys. Dažniausiai taip nutinka, jei krūtys yra pilnesnės, ir audiniai neatlaiko jų svorio. Juolab kad audinių elastingumo ir stangrumo trūkumą nulemia genetika.

Prevencija: stabilus svoris ir fizinis aktyvumas

Pasak M.Sakalausko, jei genai moteriai nebuvo dosnūs, natūraliais būdais pakoreguoti krūtinės formą nėra įmanoma. Kitais atvejais yra tam tikrų prevencijos priemonių, kurios gali šiek tiek ilgiau padėti išlaikyti krūtų stangrumą ir formą.

„Pirmiausia rekomenduojama palaikyti stabilų svorį – staigūs jo pokyčiai atsiliepia visam kūnui. Numetus daug svorio lieka daug perteklinės odos, kurios pašalinti natūraliomis priemonėmis neįmanoma. Krūtys tokio atveju gali ištuštėti ir nusmukti žemyn. Nusmukti jos gali ir tuo atveju, jei priaugama daug svorio ir audiniai nepajėgia jo išlaikyti“, – paaiškina M.Sakalauskas.

Gydytojo teigimu, palaikyti krūtinės formą ir stangrumą šiek tiek padeda ir reguliarus fizinis aktyvumas. O štai įvairūs stangrinamieji ar putlinamieji krūtinės kremai stebuklų nepadarys.

Sprendimai priklauso nuo problemos

Pasak M.Sakalausko, būdų, kaip spręsti minėtas problemas, yra keletas – jie priklauso nuo konkrečios problemos. Tais atvejais, kai netenkama daug svorio ar baigiama žindyti, krūtys ištuštėja ir atsiranda laisvos odos, tačiau krūtų pozicija nepakinta, galimas jų didinimas implantais. Tokiu būdu įprastai išsprendžiama krūtų tuštumo problema, nebent krūtys buvo sumažėjusios drastiškai, tuomet tenka papildomai šalinti ir laisvų audinių.

123RF.com nuotr./Mergina plaukioja baseine
123RF.com nuotr./Mergina plaukioja baseine

Neretas atvejis, kai moterys nepageidauja didesnių krūtų, o tiesiog nori, kad jos būtų aukščiau. Tuomet atliekama krūtų pakėlimo operacija – pašalinami pertekliniai odos ir, jei reikia, krūtų audiniai. Esant poreikiui tokia procedūra gali būti derinama ir su krūtų didinimu.

Natūraliausias būdas pakeisti krūtų formą, ją padidinti ir suteikti stangrumo, yra krūtų pildymas nuosavais riebalais. Tokia procedūra tinkama, jei krūtinė nėra smarkiai nukarusi.

„Šiek tiek riebalų yra nusiurbiama iš problemiškesnių zonų, tokių kaip pilvo apačia, juosmuo ar vidinė šlaunų pusė. Tuomet krūtinė pildoma paruoštais persodinti riebalais. Tokiu būdu galima ją padidinti vienu, maksimaliai dviem dydžiais, rezultatas yra subtilus, natūralus“, – paaiškina plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Sukelia didelių kompleksų

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojui tenka daug bendrauti su pacientėmis, todėl M.Sakalauskas nekart įsitikino, kad dėl amžiaus, nėštumo ar svorio netekimo susiformavę krūtų pokyčiai moterims sukelia didelių kompleksų: jos negali vilkėti patinkančių drabužių, vengia iškirpčių ir atvirų maudymosi kostiumėlių, krūtinę maskuoja po laisvomis palaidinėmis.

Liemenėlės dažniausiai nešiojamos su pakietinimu, siekiant pakelti krūtis ir sukurti didesnės krūtinės iliuziją.

Shutterstock nuotr./Liemenėlė
Shutterstock nuotr./Liemenėlė

„Tai – labiau psichologinės nei fizinės problemos, tačiau jos atima daug energijos, ir labai retas atvejis, kuomet kreiptųsi išties dailią krūtinę turinti moteris. Laimei, šiuolaikinės procedūros leidžia joms padėti ir suteikti daugiau pasitikėjimo savimi“, – sako M.Sakalauskas.

Tapkite projekto „Mes turėsim kūdikį!“ dalimi! Laukiame jūsų istorijų, kaip žinią apie kūdikį pranešėte savo vyrui ar artimiesiems. O galbūt esate tas asmuo, kuriam šią žinią pranešė, ir norite pasidalyti savo reakcija, išgyvenimais? Pildykite žemiau matomą anketą ir mūsų žurnalistai susisieks su jumis, pakalbins ir pasidalins jūsų šeimos istorija su visais!
Ačiū, kad dalyvaujate!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“