Kaip išsirinkti rankinę? Pataria dizainerė Irena Serapinienė

Rankinė neatsiejama kiekvienos moters palydovė. Didesnėse ir mažytėse jos kišenėlėse sutalpiname visą savo pasaulį. Kaip išsirinkti geriausią ir ją tinkamai prižiūrėti, pataria rankinių dizainerė Irena Serapinienė.
Raudona rankinė
Raudona rankinė / „Fotolia“ nuotr.

Kliaukitės intuicija

Prasidedant kiekvienam naujam sezonui, visi leidiniai publikuoja rekomendacijas, kokią madingiausią rankinę įsigyti. Tačiau I. Serapinienė pataria aklai nesekti madų, bet rinktis tą daiktą, kuris iš tiesų patinka.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Irena Serapinienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Irena Serapinienė

„Kartais nebūtinai pavasarį pajuntame norą nuspalvinti savo kasdienybę ryškiais atspalviais ir išsiveržti iš pilkos minios. Esu įsitikinusi, kad vidinis balsas visuomet yra geriausias patarėjas sprendžiant rimtus gyvenimiškus klausimus ar tiesiog renkantis rankinę.

Juk galiausiai rankinė turi patikti būtent man, atspindėti mano nuotaiką ir man tikti, todėl mano nuomonė ir pojūčiai yra svarbiausi, – sako kūrėja. – Pirkdamos rankinę, nepasikliaukite tik pirmu įspūdžiu. Bendraudama su klientėmis parodose pastebėjau kaip kartais pasikeičia jų nuomonė paėmus rankinę į rankas, ją palietus. Jos nustemba: „Kokia lengva“, „kokia minkšta“, „atrodė kitaip...“ Viena yra matyti rankinę ant lentynos ir visai kas kita ją pačiupinėti ir pasimatuoti.“

„Fotolia“ nuotr./Odos ženklas
„Fotolia“ nuotr./Odos ženklas

Tik iš patikimų rankų

Mados namų „Sirena“ įkūrėja rankines pataria rinktis ne prabėgomis. „Dabar tokie laikai, kad visų daiktų įvairovė – milžiniška. Tik atidžiai rinkdamosi ir šiek tiek pasigilinusios įsigysite kokybišką rankinę. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į medžiagą. Kaip sakoma, „gero patiekalo iš prastų produktų nepagaminsi“ taip yra ir su rankinėmis.

Patvariausios, ilgiausiai tarnaujančios rankinės siuvamos ir natūralios odos. Suprantama, kuprinės ar paplūdimio krepšiai gali būti ir iš kitokių medžiagų, tačiau kasdienai rinkitės tik odinę rankinę, – sako dizainerė. – Kaip atskirti tikrą odą nuo dirbtinės, yra keletas būtų. Apie medžiagą bylos gaminio etiketė (ieškokite ženkliuko su iškandžiotais krašteliais arba užrašo „real leather“, „genuine leather“). Jei etiketės nėra, apžiūrėkite pačią rankinę. Jei ji odinė, pastebėsite mažutes poras, išsidėsčiusias netolygiai, o vidinė odos pusė bus pasišiaušusi.

Tačiau tokia apžiūra ar net mėginimas sulenkti ir vėl ištiesinti rankinę (tikroje odoje neliks žymės) rodo, kad nepasitikite pardavėju ar abejojate vieta, kurioje ieškote pirkinio. Tik iš gerų rankų atkeliauja geri daiktai, todėl patariu pirkti iš patikimų gamintojų ar platintojų. Tuomet nekils jokių abejonių ir nereikės tikrinti.“

Plačiau apie tai, kaip išsirinkti geriausią rankinę ir ją tinkamai prižiūrėti, skaitykite 14-ajajame „Ji“ žurnalo numeryje.

Redakcijos archyvo nuotr./„Ji“ žurnalo viršelis, Nr. 14, 2016.
Redakcijos archyvo nuotr./„Ji“ žurnalo viršelis, Nr. 14, 2016.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų